cesja ubezpieczenia?

Piernik

Posiadacz elektryka
Dokładnie, do decyzji cesja jest niepotrzebna
I w ramach "czytelności" i "prostoty" programu nic nie piszą o możliwości cesji polisy "częściowej" do w kwoty ;(
Tak na "chłopski rozum" biorąc, to dotacja jest 27 000 zł, oni mają wpłacone 40 000 zł na finansowanie samochodu o wartości 135 000, którego mogą dokonać przewłaszczenia, więc gdzie jest problem...
Bo to nowe. Do tej pory raczej niespotykane. Wygodniej jest trzymać zabezpieczenie całe..
Ale jak by się okazali elastyczni to mieli by szanse na większą ilość klientów w programie.

Jeszcze dla klienta operacyjnie też będzie bardziej skomplikowane bo w przypadku szkody będzie potrzebne pozwolenie do wypłaty odszkodowania przez dwie instytucje. Ciekaw na ile NFOŚ będzie z tym sobie radził jeżeli chodzi o terminy.
 

Jacek Ornacki

Nowy na Forum
Mam dokładnie ten sam problem. Auto kupione w kredycie 50/50. Ponad 75 tys. wpłacone. Do odzyskania z NFOŚ 27 tys. W umowie jest zapis, że NFOŚ ma być jedynym cesjonariuszem (par3 p. 16). Wiele nieścisłości w umowie oraz wykluczające się paragrafy. Dziś na telefonie na infolinię do NFOŚ wisiałem 3 godziny. Nie dodzwoniłem się. Jutro walczę dalej. Dziękuję za ten wątek. Cieszę się, że tu trafiłem. Wiele mi ten wątek pomógł choćby w kwestii cesji współdzielonej. Będę dalej śledził ten wątek :) Dziękuję.
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Mam dokładnie ten sam problem. Auto kupione w kredycie 50/50. Ponad 75 tys. wpłacone. Do odzyskania z NFOŚ 27 tys. W umowie jest zapis, że NFOŚ ma być jedynym cesjonariuszem (par3 p. 16). Wiele nieścisłości w umowie oraz wykluczające się paragrafy. Dziś na telefonie na infolinię do NFOŚ wisiałem 3 godziny. Nie dodzwoniłem się. Jutro walczę dalej. Dziękuję za ten wątek. Cieszę się, że tu trafiłem. Wiele mi ten wątek pomógł choćby w kwestii cesji współdzielonej. Będę dalej śledził ten wątek :) Dziękuję.
Piszą w umowie że cesja jest do kwoty dotacji. Wg. mnie taka powinna być interpretacja tej umowy!

Par 16
pkt 7
"Cedent oświadcza, że przelana wierzytelność, do kwoty o której mowa w ust. 3, nie jest przedmiotem cesji lub innych praw osób trzecich.
a pkt 3
wyraźnie odnosi się do kwoty dotacji !!!
Edit (no trochę jednak niedokładnie bo jeszcze z kosztami itp.) ale to nie znaczy że całość !

A czy nie ma innego problemu (co nie życzę), czy bank zgodzi się na tą częściową cesje do kwoty polisy na NFOŚ.
Dla banków to nowość niestety;(
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Nie wiem czy się zgodzi. Będę próbować.
No do stracenia nic nie ma !!!
Nic nie ryzykują.
Słabe tylko jednak że tan zapis w umowie w NFOŚ jest taki nie do końca ;( Jak się w niego wczytałem to trochę wymiękłem jednak ;(
I jeszcze piszą o cesji polisy OC i AC. Co jest merytorycznym błędem. Nie można dokonać cesji polisy OC.
W przypadku firm jest jasno że cesja do kwoty 27 tys. Plus weksel na 27 tys + 25%.
Dokładne kwoty, a tu jest z d....y napisane ;(

Ale walcz, można tylko zyskać.
 

Robert1984

Nowy na Forum
Od kopuje, czy ktoś załatwił sprawę z dotacja mając samochód kupiony czesciwo z finansowaniem banku? Dostałem informację od agenta ubezpieczeniowego że nie ma możliwości wpisania dwóch podmiotów do cesji AC. Jak to załatwić? Ktoś już to ogarnął?
 

Lupus

Posiadacz elektryka
Czy będzie dostatnio miec OC zeby ogarnąc temat dopłat? Dziękuję!
Dopłata "mój elektryk" wymaga ubezpieczenia AC.

Cytat:
pojazd zeroemisyjny objęty dofinansowaniem musi być ubezpieczony od uszkodzeń, zniszczeń
oraz utraty na skutek zderzeń, kolizji, zdarzeń losowych, uszkodzeń przez osoby trzecie oraz
kradzieży, w tym polisą OC oraz AC (autocasco), co najmniej w okresie trwałości;
 
Top