Consigliero ID.3 1st

consigliero

Posiadacz elektryka
Koniec wycieczki, ostatnie kilometry totalnym deszczu a w naszym kraju problem ze znalezieniem punktu ładowania na ostatni skok do domu. Nie wiem czy to normalne ale nie jest fajnym doświadczeniem gdy jadąc w strugach wody z zapiętym tempomatem nagle przestaje działać system ACC i trzeba posiłkować się nogą. Pomstuję trochę na nasz kraj ale i w Niemczech nawigacja wybrała mi punkt w Ratyzbonie, faktem że następnie już poruszaliśmy się landówkami. Gdy następnego dnia jechaliśmy po D1, bo darmowa dla elektryków, to nie było problemu z wyliczeniem trasy do domu. Tak było do momentu ostatniego ładowania na Ionity w Iglawa, po tym ładowaniu nawigacja przestała współpracować. Pokazywała jeszcze punkt ładowania w Czechach i następnie nawet się nie starała podać informacji że nie wystarczy prądu, tylko znaczek pustej baterii. To co się działo wczoraj na drogach w Katowicach to jakiś koszmar, pierwszy Greenway zajęty, wtedy po usłyszeniu informacji w radiu o tym co się dzieje w Krakowie, zdecydowaliśmy się na jazdę do domu na wsi. Udało się załadować w Sosnowcu na Greenway, swoją drogą kto wpadł na pomysł aby ładowarki na trasie umieszczać w centum miasta. Wiem że na Orlenie tylko siku, ale to powinien być nasz wybór, na szczęście w naszym kraju nie używam praktycznie DC, tylko ładowanie w domu. Tym samym pętla została zamknięta. W skrócie autostrada płatna, ale bezpłatna tylko w Czechach i w Niemczech, w Austrii opłacona winieta, Słowenia lokalnymi, Włochy mam do zapłacenia 2,1 EUR bo pomyliłem drogę wyjeżdżając z Neapolu. Ważniejsze punkty Vrsić, Wenecja, San Marino, okazało się że po drodze do Grań Sasso jest Asyż, Amatrice , półwysep Gargano , Matera, Craco, Sapri , Capo Vaticano, Regio di Calabria, Sycylia, prom do Neapolu, Amalfi i w górę i Monte Cassino bo niedaleko było, Toskania i diagnoza wybitego prawego łącznika stabilizatora, Breścia, rejon St. Moritz i w rejonie Andermatt decyzja o powrocie, całe dwa dni w deszczu. Obiecałem żonie zrobić szczegółową mapkę, podobnie jak z wycieczki na Korsykę, jak zrobię to wstawię. Do wyniku trzeba dodać 160 km i to będzie całość
 

Attachments

  • IMG_7904.jpg
    IMG_7904.jpg
    669,5 KB · Liczba wyświetleń: 15

nnnnn

Pionier e-mobilności
Świetna wycieczka, intryguje mnie ten wahacz o którym pisałeś, ile auto ma przebiegu i jakie będą koszty ewentualnej naprawy. Zakładam że masz nie więcej niż 20kkm.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Teraz ma 38500 km a gdy zacząłem słyszeć łącznik stabilizatora, nie jest to wahacz, tylko taki pionowy dinks który łączy( pisze amator) stabilizator idący w porze auta z amortyzatorem lub karoserią ( nie wiem gdzie jest połączenie) . zacząłem go słyszeć przy jakiś jakieś 1500 km wcześniej i poukładałem wszystko w bagażniku, podkleiłem uchwyt tylnego fotela ale nic to nie zmieniło. Dźwięk się zmieniał pod obciążeniem i ze wzrostem prędkości słabł. wymyśliłem że to musi być coś z przodu w zawieszeniu ale jak auto stoi na kołach to praktycznie nie ma jak tego sprawdzić, na podnośniku wyszło od razu. Zresztą słychać go też na tych moich ruchomych obrazkach. Panom z serwisu VW już podziękowałem w taki sposób jak mogłem https://goo.gl/maps/PU8ebNed2kAnDnGq5 . Naprawa będzie na koszt VW, a łączniki myślę że będą elementem który będzie dość często wymieniany, duże koła, mało gumy i nierówności przy krawędzi drogi i ciężkie stosunkowo auto. Być może odzywał się już trochę wcześniej ale wtedy tego nie wychwyciłem
 

vwir

Pionier e-mobilności
To jest w sumie ciekawe, bo łączniki stabilizatora we współczesnych autach faktycznie dość szybko się sypią. Pewnie - tak jak mówisz - z powodu niskiego profilu dużych kół i dużej masy pojazdów. Dla porównania - wczoraj zmieniałem u mojego ojca w Altei z 2005 roku łączniki stabilizatora tył, a w zeszłym tygodniu przednie. Wszystkie cztery były jeszcze fabryczne. Auto ma przejechane 340tys km.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Teraz ma 38500 km a gdy zacząłem słyszeć łącznik stabilizatora, nie jest to wahacz, tylko taki pionowy dinks...
Dzięki za info. 38.5kkm to całkiem sporo użytkujesz:) Przedstaw kiedyś jakieś zestawienie jak ma się to ekonomicznie jeśli możesz.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Nigdy nie miałem auta którym był przejechał ponad 30 kkm w rok, tylko motocykl, pewnie działa efekt zachwytu jak przy motocyklu . Koszty nie są moją mocną stroną ale po tej wycieczce udział lądowań DC wzrósł do 27% ale monitoruję od 1.04 gdy auto już miało prawie 5 miesięcy. Za DC nie zapłaciłem ani grosza, wróć około 20 PLN, a AC liczę po 67 groszy bo tyle mam na rachunku za prąd . Licząc po średnim zużyciu, wychodzi około 4000 PLN za cały dystans. Siedząc w aucie uświadomiłem sobie że pomyliłem się w przebiegu
 

Attachments

  • 9C9B2924-D8E8-4EA8-B70A-72D3A0F0251C.jpeg
    9C9B2924-D8E8-4EA8-B70A-72D3A0F0251C.jpeg
    220 KB · Liczba wyświetleń: 10
Last edited:

krzyss

Pionier e-mobilności
Nigdy nie miałem auta którym był przejechał ponad 30 kkm w rok, tylko motocykl, pewnie działa efekt zachwytu jak przy motocyklu . Koszty nie są moją mocną stroną ale po tej wycieczce udział lądowań DC wzrósł do 27% ale monitoruję od 1.04 gdy auto już miało prawie 5 miesięcy. Za DC nie zapłaciłem ani grosza, wróć około 20 PLN, a AC liczę po 67 groszy bo tyle mam na rachunku za prąd . Licząc po średnim zużyciu, wychodzi około 4000 PLN za cały dystans. Siedząc w aucie uświadomiłem sobie że pomyliłem się w przebiegu
Ale masz darmowe ladowania od VW czy tak duzo darmowych stacji zaliczyles ?
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Mam do wykorzystania 2000 kW do 2 lutego 2022 od VW i teraz jeszcze pewnie z 1000 zostało, jak to wykorzystać ? Jakiś pomysł na wycieczkę w styczniu? Dzień pozytywnych wiadomości, jako że finansowo ostatnio słabo, dostałem maila podpisanego przez Zespół Programu Mój Elektryk że ostatecznie zweryfikowano mnie pozytywnie, proszą o polisę z odpowiednią adnotacją, już ją miałem zrobioną przy odnowieniu 22.10 i przesłałem do tego Zespołu. Jest szansa że jednak dostanę te pieniądze i teraz tylko muszę poszukać naklejki, eleganckiej naklejki aby zbytnio nie szpeciła
 

consigliero

Posiadacz elektryka
W ten dzień kiedy uruchomili program, dowiedziałem się o tym na forum
 
Top