Consigliero ID.3 1st

krzyss

Pionier e-mobilności
Mam do wykorzystania 2000 kW do 2 lutego 2022 od VW i teraz jeszcze pewnie z 1000 zostało, jak to wykorzystać ? Jakiś pomysł na wycieczkę w styczniu? Dzień pozytywnych wiadomości, jako że finansowo ostatnio słabo, dostałem maila podpisanego przez Zespół Programu Mój Elektryk że ostatecznie zweryfikowano mnie pozytywnie, proszą o polisę z odpowiednią adnotacją, już ją miałem zrobioną przy odnowieniu 22.10 i przesłałem do tego Zespołu. Jest szansa że jednak dostanę te pieniądze i teraz tylko muszę poszukać naklejki, eleganckiej naklejki aby zbytnio nie szpeciła
W styczniu to chyba trzeba jechac tam gdzie cieplo, a cieplo to jest w Portugalii albo moze Hiszpania okolice Malagi…
 

planzero

Fachowiec
hmm zawieszenie tak szybko dostało? ciekawe, na ile koła 19 są tu gorsze od 18...
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Nigdy nie ukrywałem po jakich drogach się głównie poruszamy, to pierwszy fakt. Czy szybko dostało!? Podejrzewam że ten element może dostać w kość, sorry takie mamy drogi :) . 19 są gorsze o ilość gumy której jest mniej w stosunku do 18 cali czyli jakiś centymetr mniej gumy.
 

JareG

Pionier e-mobilności
19 są gorsze o ilość gumy której jest mniej w stosunku do 18 cali czyli jakiś centymetr mniej gumy.
Są też cięższe, może niedużo, ale są - biorąc pod uwagę identyczny wzór. Więcej metalu po prostu.

Pozdrawiam
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Z drugiej storny większe koło lepiej wybiera nierówności, chyba że obwód dla 19 i 20 jest taki sam, ale nie wiem. Jeszcze jeden cal i będzie koło jak w KTM:D
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Obydwa rozmiary są dopuszczone, tylko zmienia się rozmiar gumy. Co do wybierania nierówności to ID.3 jest sztywniej zestrojony niż ID.4 czy bliźniacza skoda, oczywiście to moje subiektywne odczucie po jeździe tymi autami. W Italii na tych bocznych drogach ciężko ominąć wszystkie nierówności a są przeważnie po prawej podobnie jak ich studzienki kanalizacyjne. Auto na początku wycieczki miało już przejechane 32kkm na naszych drogach a swoją wagę ma. Mieliśmy Toyotę 4R z 4 litrową benzyną i automatem, największa zaletą tamtego auta był zestaw silnik, skrzynia i waga porównywalna z ID.3 koła to były 265/70/17 to był spory sidewall auto też było dość sztywne.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2021-11-4 o 23.16.07.png
    Zrzut ekranu 2021-11-4 o 23.16.07.png
    2,9 MB · Liczba wyświetleń: 5

vwir

Pionier e-mobilności
Z drugiej storny większe koło lepiej wybiera nierówności, chyba że obwód dla 19 i 20 jest taki sam, ale nie wiem. Jeszcze jeden cal i będzie koło jak w KTM:D
Zawsze we wszystkich autach obwód jest taki sam. W przeciwnym przypadku źle by działał prędkościomierz i licznik przejechanych kilometrów. Dopuszczalna odchyłka to 2% (w stosunku do wymiaru wzorcowego).
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Pisałem wcześniej, że mamy dwa takie same lusterka, no to od wczorajszego dnia jest to nieaktualne. Komuś się nie spodobał sposób w jaki składa się lusterko w ID.3 i postanowił to ulepszyć. Teraz czekamy na nowe lusterko a stare trzyma się na czarnej taśmie, no może nie że się trzyma tylko jest ustabilizowane. Sądząc po śladzie buta pewnie był to jakiś naćpany młodzian.
 
Top