STMS

Posiadacz elektryka
po 40 min przyszło to

1683795262250.png
 

XYZ

Fachowiec
Czy Ty dostałeś nie wiem bo skąd mam wiedzieć 🤪 ale ja dostałem zwrotkę, że będą procesować zgodnie z prawem
No tak.....literówka ;)
Ja nic nie dostałem, a niedługo mija 48 h. Tak sobie myśle, ze może być to wina @gmail, ostatnio dużo moich emaili wysyłanych za granice trafiało z niewiadomych przyczyn do spamu. Spróbuje raz jeszcze z innej skrzynki.

A Ty mój drogi uważaj na złośliwości, bo nie wszyscy na tym "forumie" mają poczucie humoru jak my....:p:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:


!!!! BINGOOOOO....wysłałem ponownie z innego serwera pocztowego i po 5 minutach potwierdzenie, że mój email dotarł.
Jednym słowem @gmail chyba jest jednak trefny ?
 
Last edited:

c4sper

Zadomawiam się
Mi odrzucili wczoraj z powodu "na podstawie załączonej dokumentacji technicznej użytkownik pojazdu nie odpowiada informacjom podanym w zgłoszeniu" mimo że dostali dokument na którym wyraźnie jest napisane, że użytkownikiem jestem ja. Może chodzi o nazwę JDG w której jest i tak moje imie i nazwisko i zamiast samego imienia i nazwiska muszę podać w formularzu który podpisuje profilem pełną nazwę JDG?
 

Jerry

Zadomawiam się
Ja w sekcji "Powiadamiający" wpisałem pełną nazwę JDG, natomiast w sekcji "Użytkownik" wybrałem "Reprezentuję posiadacza na podstawie pełnomocnictwa" - "Osoba prawna" i wpisałem tutaj dane leasingodawcy. Do dokumentów dołączyłem zezwolenie do korzystania z pojazdu za granicą, wydane właśnie przez leasingodawcę.
 

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
Co się papier....... w tych Czechach? jak pół roku temu zgłosiłem tesle 3 to w tym samym dniu dostałem autostrady gratis a teraz zgłosiłem tesle Y i najpierw napisali ze brak im certyfikatu no to im wysłałem a teraz jak im wysłałem napisali to. ,tłumaczenie.


W dniu 26 maja 2023 r. Państwowy Fundusz Infrastruktury Transportowej przyjął, zgodnie z § 21b ustawy nr 13/1997 Sb. o transporcie lądowym, z późniejszymi zmianami (zwaną dalej „ustawą”), zawiadomienie o zwolnieniu pojazdu od pobierania opłat zgodnie z § 20a ust. 1 Ustawy, który zarejestrował się pod sygnaturą: SFDI/EDAZ/16722-1/2023 (dalej jako „Zawiadomienie o zwolnieniu”). Na podstawie przetwarzania zawiadomienia o zwolnieniu otrzymane, ogłaszamy zgodnie z §21b ust. 4 Ustawy, że Zawiadomienie o Zwolnieniu nie spełnia wymogów złożenia określonych w Ustawie i uznaje się, że nie zostało dokonane z następujących powodów: • zawiadomienie o zwolnienie nie zawiera wszystkich obowiązkowych załączników (kopia dowodu rejestracyjnego zawierająca informacje o tablicy rejestracyjnej, napędzie i operatorze pojazdu


może przez to że mam tymczasowy dowód rejestracyjny??
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Zgłaszałem kilka dni temu na stałym dowodzie oczywiście. Wysłałem o 23:00. Potwierdzenie przyjęcia było o 4:30, a o 4:50 Šárka Nováková przysłała zawiadomienie o zwolnieniu z opłat.
Chyba jednak w Czechach wszystko gra.
😀
 

Bartłomiej

Zadomawiam się
Może kogoś zainteresuje jak sytuacja z wnioskiem wygląda w grudniu dla auta w leasingu dla JDG
1. Wypełniony wniosek na stronie https://edalnice.cz/pl/zawiadomienie-o-zwolnieniu/index.html#/exemption/exemption_notice
Powiadamiający:
Dane JDG
Użytkownik:
Reprezentuję posiadacza na podstawie pełnomocnictwa ---> Osoba Prawna

Dane firmy leasingowej

2. Wygenerowany wniosek podpisany prywatnym profilem zaufanym poprzez stronę https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany

zmieniona nazwa pliku na "dokumenty k osvobození od mýtného pro dálnice.pdf"

3. Skan dowodu rejestracyjnego (awers i rewers) w formacie pdf (niepodpisany profilem zaufanym)
nazwa pliku "Osvědčení o registraci vozidla.pdf"

4. Zezwolenie na użytkowanie auta za granicą wydane przez firmę leasingową (niepodpisany profilem zaufanym)
nazwa pliku "leasingové povolení k použití.pdf"

5. Treść maila:
Dobrý den,
Posílám dokumenty k osvobození od mýtného pro dálnice.
Osvědčení o registraci vozidla, leasingové povolení k použití.

Dodane wszystkie załączniki pdf


Wysłane o g.22, wniosek rozpatrzony pozytywnie następnego dnia rano.
Status można sprawdzić na stronie https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation podając dane pojazdu.
za 3 razem ale po Twojej instrukcji poszło! dzięki wielkie
 
Top