nabrU

Pionier e-mobilności
Trudno zakładać, że nie mieszkasz w PL jak ktoś nie wiem :)

Miejsce zamieszkania widać po najechaniu na mój avatar :)

Jak masz polski profil zaufany ePUAP, to IMHO raczej nie ma przeszkód, aby go użyć. Kraj rejestracji pojazdu w tym kontekście jest raczej nieistotny.

Mam polski profil zaufany ePUAP, ale mam wątpliwości czy przy angielskim adresie i nr rejestracyjnym pojazdu i angielskim skanie DR, polski podpis przejdzie.

Spróbuję z DocuSign (to dość popularny dostawca u nas) bo widzę, że mają free trial. Jak nie przejdzie to będę działał z ePUAP.
 

Hermes

Fachowiec
Nie wiem. Ale na logikę, skoro jesteś obywatelem polskim (tak?), to nie widzę powodu, żeby nie przeszło. Chyba że Czesi mają jakieś własne "ale" w tej sprawie. ;)
To służy tylko weryfikacji, więc analogicznie - jeśli podpiszesz się długopisem na Hawajach czy w Polsce, to będzie to miało raczej taki sam skutek prawny. Niezależnie gdzie się znajdujesz. :)
Nic nie tracisz, jeśli spróbujesz.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Poszło z podpisem DocuSign, więc zobaczymy. Tego providera używają przy różnych umowach prawnych w UK więc mam nadzieje że będzie OK. W razie 'W' mam ePUAP w zapasie.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
To jest jakaś tragedia z tą biurokracją tam :eek: DocuSign też im się nie podoba o_O Plus, że szybko odpowiadają...

Jakaś krótka instrukcja jak to podpisać z ePUAP?
 

KrzysztofFly

Moderator

Hermes

Fachowiec
Czyli jednak ePUAP :)
Po zakończonej procedurze - sprawdź samodzielnie na ich stronie czy na pewno auto Ci się zaświeci na zielono (zwolnione), bo raz mi się zdarzyło, że - i owszem nr rejestracyjny wpisali dobry ale - kraj rejestracji inny. I auto na czerwono się świeciło :)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Definitywnie mam tu pod góre z tym podpisem o_O

Gdy wybieram opcję podpisu dokumentu PDF, czeski formularz który pobrałem z ich strony nie da się załadować na gov.pl wywalając taki błąd:

1718888931567.png



Jeśli wybiorę opcję podpisu PDF w formacie XAdES wtedy cała operacja się udaje, ale wynikowy plik jest w XML więc nie jestem pewien czy Czesi go przyjmą..

Jakieś podpowiedzi bo ja z taką buchalterią nie mam na co dzień do czynienia :eek: (nie wspomnę, że mam problem z dochodzeniem kodów SMSami)
 

KrzysztofFly

Moderator
Definitywnie mam tu pod góre z tym podpisem o_O

Gdy wybieram opcję podpisu dokumentu PDF, czeski formularz który pobrałem z ich strony nie da się załadować na gov.pl wywalając taki błąd:

View attachment 18627


Jeśli wybiorę opcję podpisu PDF w formacie XAdES wtedy cała operacja się udaje, ale wynikowy plik jest w XML więc nie jestem pewien czy Czesi go przyjmą..

Jakieś podpowiedzi bo ja z taką buchalterią nie mam na co dzień do czynienia :eek: (nie wspomnę, że mam problem z dochodzeniem kodów SMSami)
Może jakiś problem z rozszerzeniem albo coś z nagłówkiem. Może spróbuj go wydrukować w systemie do pdf i może wtedy pójdzie. Wydaje mi się, że ktoś już miał podobny problem.
 

radioaktywny

Posiadacz elektryka
Pytanie dla zorientowanych; to zwolnienie jest ważne rok, czy bezterminowo? Bo wyrobiłem w zeszłym roku, ale rok się kończy, a mnie zbliża się wakacyjny wyjazd.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Może jakiś problem z rozszerzeniem albo coś z nagłówkiem. Może spróbuj go wydrukować w systemie do pdf i może wtedy pójdzie. Wydaje mi się, że ktoś już miał podobny problem.

'Wydrukowałem' oryginalny PDF poprzez 'Microsoft Print to PDF' i takim trafem udało się dokument w ePUAP załadować i podpisać. Tyle że pole podpisu wypada w prawym górnym rogu dokumentu, a nie w ramce na właściwy podpis. Mam nadzieje, że to tym razem Czechom nie przeszkodzi.
 
Top