Czy da się dodać kartę do Orlen Charge?

prebek

Fachowiec
Z tym Orlenem to musi być naprawdę dziwnie, bo BMWcharge ma roaming nawet z małymi sieciami a Orlen jest pominięty
 

vwir

Pionier e-mobilności
Z tym Orlenem to musi być naprawdę dziwnie, bo BMWcharge ma roaming nawet z małymi sieciami a Orlen jest pominięty
Orlen w ogóle nie obsługuje kart RFID. Żadnych. Nawet własnych nie mają. To eliminuje współpracę z wieloma „zbiorczymi” operatorami. No i to też powoduje problemy z ładowaniem gdy stacja ma kiepski zasięg komórkowy.
 

Michal

Moderator
Dzisiaj próbowałem zmienić kartę, bo mam nową. Nie da się :p
Napisałem reklamację o zobaczymy co odpiszą.
Dostałem odpowiedź:
w odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące aplikacji Orlen Charge, dziękujemy za przekazane uwagi i dokonane zgłoszenie.
Informujemy, że nie powinno już być problemu z dodaniem karty w aplikacji. Dodanie karty poprzez „+” powinno działać prawidłowo. Jednocześnie wyjaśniamy, że można jeszcze spróbować dodać kartę przed samym rozpoczęciem sesji, po wyborze złącza aplikacja przekierowuje do odpowiedniego okna z polami do uzupełnienia danych karty.

W przypadku dalszych problemów prosimy o przesłanie screena z widokiem ekranu.

Plus oczywiście nie działa, ale udało mi się dodać kartę udając, że chcę rozpocząć ładowanie na losowej stacji ładowania. Odpisałem im, że nie zmienili nawet wersji aplikacji, więc nie wiem jak cokolwiek mogłoby się poprawić :p
 

Michal

Moderator
Dostałem odpowiedź:


Plus oczywiście nie działa, ale udało mi się dodać kartę udając, że chcę rozpocząć ładowanie na losowej stacji ładowania. Odpisałem im, że nie zmienili nawet wersji aplikacji, więc nie wiem jak cokolwiek mogłoby się poprawić :p
Dostałem kolejną odpowiedź:
Informujemy, że najnowsza wersja aplikacji na Androida (4.4.0) została opublikowana dla klientów w sklepie Play Store. W związku, z czym prosimy o aktualizację aplikacji do najnowszej wersji.
Potwierdzam - faktycznie w wersji 4.4.0 działa plus w sekcji płatność ;)
 

Rafal9184

Zadomawiam się
A jak wystartuje ładowanie bez karty?
Nie wystartuje, pojawi się komunikat o braku podpiętej metody płatności i jednocześnie ekran z użyciem którego będzie można taką kartę doda. Warto zaznaczyć checkbox, żeby zapamiętać kartę, w przeciwnym wypadku za każdym razem trzeba na nowo wpisywać dane z karty.
 

piotrpo

Pionier e-mobilności
Dodam ciekawostkę - oni faktury wystawiają. Oczywiście żadne tam zbiorcze - plik takich po 20zł. Każdą trzeba pobrać osobno na telefon (nie da się z komputera, albo mnie to pokonało), ale pobierana jest do prywatnego (chyba) folderu aplikacji, więc jej nie widać przez żadne aplikacje do plików itp.
Obejście na Androidzie - pobieram fakturę, otwieram dyskiem google, dodaję do dysku google i tak ze wszystkimi. Później już na komputerze zaznacz wszystkie, pobierz, rozpakuj i już można wysyłać księgowej. Gdyby nie te małe sukcesy, życie byłoby smutne.
Ich aplikacja mobilna na Androida to absolutne dno. Na kilometr wali curry, albo szwagrem, który podpisał umowę na grubą kasę i dopchnął umowę kolanem. Stawiam na to drugie.
 

STMS

Posiadacz elektryka
Dodam ciekawostkę - oni faktury wystawiają. Oczywiście żadne tam zbiorcze - plik takich po 20zł. Każdą trzeba pobrać osobno na telefon (nie da się z komputera, albo mnie to pokonało), ale pobierana jest do prywatnego (chyba) folderu aplikacji, więc jej nie widać przez żadne aplikacje do plików itp.
Obejście na Androidzie - pobieram fakturę, otwieram dyskiem google, dodaję do dysku google i tak ze wszystkimi. Później już na komputerze zaznacz wszystkie, pobierz, rozpakuj i już można wysyłać księgowej. Gdyby nie te małe sukcesy, życie byłoby smutne.
Ich aplikacja mobilna na Androida to absolutne dno. Na kilometr wali curry, albo szwagrem, który podpisał umowę na grubą kasę i dopchnął umowę kolanem. Stawiam na to drugie.

na iPhone odrazu się pyta gdzie zapisać plik i zapisuje na iCloud aby pobrał się na kompa automatycznie
 
Top