Dla tych co odbierają TM3 (i nie tylko) - checklista

v460

Fachowiec
Odbieram SR+ tylko na ta wersje rząd postanowił dopłacić 😂 będziemy jechać S7 pokazuje od serwisu do domu 350km ale wolałbym nie jechać oszczędnie
No w końcu masz nicka „szatan” ;)
A mówiąc poważnie, albo przez Ciechocinek, albo poszukaj greenway’a na drodze krajowej.
Ja teraz z Wawy pojechałem na urlop do Szklarskiej Poręby. Próbowałem tu podładować w jakimś hotelu, ale mnie odprawiono z kwitkiem mówiąc, że to dla gości. Doładowałem nieco ze zwykłego gniazdka. A tak to jeżdżę do Jeleniej Góry i ładuję na Tauronie, bo jest blisko. W trasie mam 2 SuC: w Kostomłotach i Lućmierzu, dzięki czemu jadę 150km/h i nie blokuję drogi ;)
 

danielm

Pionier e-mobilności
Odbieram SR+ tylko na ta wersje rząd postanowił dopłacić 😂 będziemy jechać S7 pokazuje od serwisu do domu 350km ale wolałbym nie jechać oszczędnie
aaa myślałem że LR kupujesz. jeśli S7 to dojedziesz bo tam i tak nie ma gdzie szaleć tylko żeby Ci naładowali powyżej 90%
 

Szatan

Posiadacz elektryka
są jakieś wspólne aplikacja do wszystkich stacji czy GW, Orlen i inne trzeba się osobno rejestrować?
Do ładowania na SC wystarczy, że kartę będę miał podpiętą pod konto ale rozumiem, że przy ładowaniu na innych stacjach trzeba bardziej się nagimnastykować?
 

v460

Fachowiec
są jakieś wspólne aplikacja do wszystkich stacji czy GW, Orlen i inne trzeba się osobno rejestrować?
Do ładowania na SC wystarczy, że kartę będę miał podpiętą pod konto ale rozumiem, że przy ładowaniu na innych stacjach trzeba bardziej się nagimnastykować?
Na ten koszmar chyba nie ma rady. Może gdyby rząd podszedł od właściwej strony do elektromobilności, to by wymusił na operatorach ogólnych stworzenie jednolitego systemu rozliczeń? :(
 
są jakieś wspólne aplikacja do wszystkich stacji czy GW, Orlen i inne trzeba się osobno rejestrować?
Na Zachodzie są, np. plugsurfing lub chargemap. Rejestrujesz się raz i możesz ładować we wszystkich sieciach, z którymi mają podpisaną umowę. Trochę się płaci więcej za taką wygodę. W Polsce chyba nie działają i trzeba wszędzie osobno się rejestrować.

Prawnie chyba już obowiązuje, że wszystkie nowe stacje mają mieć możliwość płatności kartą bez rejestracji, ale prawo prawem, a praktyka praktyką 🤷‍♂️
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Niestety nie ma. Ale spokojnie, wszystko sie okaże w boju. Co Ci będzie potrzebne i w jakich rejonach będziesz się poruszał. Internet jest wszędzie, więc zawsze to zrobisz. Nawet bez aplikacji wielu pozwala na jednorazowe ładowanie. Drozej ale bez przesady
 

Szatan

Posiadacz elektryka
hmm próbuje sobie wyobrazić jak musiałbym się zarejestrować przez aplikacje z każdą siecią tankowania auta tak bym mógł u nich zatankować auto i jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić
 

bsz

Zadomawiam się
Za kilka dni mam odbiór TMY. Poprzedni samochód odbierałem prawie 15 lat temu, więc praktycznie nie mam żadnego doświadczenia.

Na niemieckim forum czytałem, że większość osób odbierająca auta w tym kwartale jest zadowolona z jakości, ale sporadycznie zdarzają się jakieś drobiazgi. Jednak po przeczytaniu tego wątku i wątku o "skandalicznej" jakości Tesli zastanawiam się, czy jest sens skorzystać z pomocy rzeczoznawcy przy odbiorze. Do tego mój brat zajmował się przez jakiś czas wożeniem aut. Opowiedział mi kilka historii o uszkodzeniach nowych aut w transporcie i ich naprawach u przydrożnych blacharzy, więc czułbym się pewniej na odbiorze z kimś kto wyłapie takie rzeczy lub najlepiej potwierdzi, że z autem wszystko ok ;-)

Znalazłem w internecie kilka ogłoszeń osób/firm, które załatwiają odbiór, ale chciałem tutaj zapytać, czy możecie kogoś takiego polecić. Dzięki!
 
Top