Dla tych co odbierają TM3 (i nie tylko) - checklista

newbe

Posiadacz elektryka
pierwsze słysze. nie warto. lepiej kilka wallboxów zamontować.
Jeszcze na koniec Maja słyszałem takie gadki od serwisantów na ul. Powsińskiej że powstaje serwis na ul. Radzimińskiej i że mają tam docelowo mieć SuC.
Dla lansu, jako demówka dla klientów czy żeby szybko podładować przed podróżą po serwisie.
Normalnie musiałem jechać do miasta ładować bo Wallboxy nie były używane w trakcie naprawy samochodu…
 

danielm

Pionier e-mobilności
Jeszcze na koniec Maja słyszałem takie gadki od serwisantów na ul. Powsińskiej że powstaje serwis na ul. Radzimińskiej i że mają tam docelowo mieć SuC.
Dla lansu, jako demówka dla klientów czy żeby szybko podładować przed podróżą po serwisie.
Normalnie musiałem jechać do miasta ładować bo Wallboxy nie były używane w trakcie naprawy samochodu…
jak poprosisz to podepną jak mają wolne miejsce. moja naprawa trwała 3 godziny, skończyli naprawiać i podpieli auto, zanim wróciłem odebrać coś tam nakapało elektronów.
 

krist

Posiadacz elektryka
jak poprosisz to podepną jak mają wolne miejsce. moja naprawa trwała 3 godziny, skończyli naprawiać i podpieli auto, zanim wróciłem odebrać coś tam nakapało elektronów.
ja miałem podobnie, ale do Radomia już nie dojechałem. Naprawdę stracona szansa ze nawet 1x150 tam nie postawią. Zwłaszcza żw w Warszawie nie ma nadmiaru miejsc do ładowania
 

Szatan

Posiadacz elektryka
Będzie więcej aut będzie więcej stacji, nie liczyłbym by ilość montowanych SC miał iść szybciej niż sprzedaż, stacje musza na siebie zarabiać.
mnie czeka odbiór auta i podróż do Gdańska, będzie kombinowanie z ładowaniem auta bo przynajmniej raz będę musiał się zatrzymać
Chyba ze zrobię 350km na jednym ładowaniu

tesla daje jakieś konwertery by można było skorzystać z innych stacji ładowania czy coś co trzeba dokupić?
 

danielm

Pionier e-mobilności
Będzie więcej aut będzie więcej stacji, nie liczyłbym by ilość montowanych SC miał iść szybciej niż sprzedaż, stacje musza na siebie zarabiać.
mnie czeka odbiór auta i podróż do Gdańska, będzie kombinowanie z ładowaniem auta bo przynajmniej raz będę musiał się zatrzymać
Chyba ze zrobię 350km na jednym ładowaniu
z tego co tesla mówi ich stacje na siebie nie zarabiają i nawet im wierze. jak utrzymasz sensowną prędkość to zrobisz 350km jeśli ci naładują powyżej 90%, jeśli nie to zapindalasz ile masz ochotę do ciechocinka, tam nie zdążysz nawet toalety załatwić i będziesz miał auto naładowane na zapindalanie dalej.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
tesla daje jakieś konwertery by można było skorzystać z innych stacji ładowania czy coś co trzeba dokupić?
Nic nie trzeba na DC są kable przy ładowarkach. Na AC dostaniesz niebieski kabel
 

Relevant

Fachowiec
mnie czeka odbiór auta i podróż do Gdańska, będzie kombinowanie z ładowaniem auta bo przynajmniej raz będę musiał się zatrzymać
Jechałem z Gdańska krajówką, z maksymalnie dozwoloną przepisami prędkością, i chyba mi zostało kilkanaście czy inne 20 procent. Czyli - po prostu unikaj autostrad, monitoruj zasięg i miej plany B, i wtedy jeśli zaczniesz z 80% to masz jakieś tam szanse.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Jechałem z Gdańska krajówką, z maksymalnie dozwoloną przepisami prędkością, i chyba mi zostało kilkanaście czy inne 20 procent. Czyli - po prostu unikaj autostrad, monitoruj zasięg i miej plany B, i wtedy jeśli zaczniesz z 80% to masz jakieś tam szanse.
oj tam oj tam, ustawiasz cel w nawigacji, wiesz ile masz kilometrów do zrobienia i na wykresach patrzysz czy jadąć daną prędkością dojedziesz. auto samo podpowiada czy dojedziesz
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Będzie więcej aut będzie więcej stacji, nie liczyłbym by ilość montowanych SC miał iść szybciej niż sprzedaż, stacje musza na siebie zarabiać.
mnie czeka odbiór auta i podróż do Gdańska, będzie kombinowanie z ładowaniem auta bo przynajmniej raz będę musiał się zatrzymać
Chyba ze zrobię 350km na jednym ładowaniu

tesla daje jakieś konwertery by można było skorzystać z innych stacji ładowania czy coś co trzeba dokupić?
Jesli bedziesz wracal autostrada to masz SuC w Ciechocinku tam dojedziesz na spokojnie bawiac sie przyspieszeniem itp. Jesli jedziesz S7 to zaplanuj podladowanie w Mlawie, masz tam GW 90kW a ty odbierasz SR czy LR?
 

Szatan

Posiadacz elektryka
Odbieram SR+ tylko na ta wersje rząd postanowił dopłacić 😂 będziemy jechać S7 pokazuje od serwisu do domu 350km ale wolałbym nie jechać oszczędnie
 
Top