Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

grzywek

Zadomawiam się
Mam nieoficjalne informacje od jednego z banków, że o leasing z dopłatą w tym roku raczej będzie ciężko. Ja myślę czy zachowywać swoje zamówienie na wrzesień w takim wypadku.
Banki mają obowiązek uruchomić nabór do 60 dni od podpisania umowy z NFOŚiGW. Nie sądzę żeby dwóch miesięcy potrzebowali na podpisanie umowy między sobą, skoro banki zostaną ogłoszone już pod koniec sierpnia. Ponadto dopłaty będą mogły działać wstecz, więc tak naprawdę na dziś potrzeba tylko, by jakaś firma leasingowa dogadała się z co najmniej jednym bankiem żeby mieć pewność współpracy i w sumie mogą podpisywać umowy i wydawać samochody, a resztę tzn. wniosek i procedowanie można załatwiać nawet w 2022.

Koledzy, czy dopłaty również tyczą sie aut używanych?
nie
 

pigs

Zadomawiam się
Banki mają obowiązek uruchomić nabór do 60 dni od podpisania umowy z NFOŚiGW. Nie sądzę żeby dwóch miesięcy potrzebowali na podpisanie umowy między sobą, skoro banki zostaną ogłoszone już pod koniec sierpnia. Ponadto dopłaty będą mogły działać wstecz, więc tak naprawdę na dziś potrzeba tylko, by jakaś firma leasingowa dogadała się z co najmniej jednym bankiem żeby mieć pewność współpracy i w sumie mogą podpisywać umowy i wydawać samochody, a resztę tzn. wniosek i procedowanie można załatwiać nawet w 2022.

Wnioski do końca sierpnia. Umowa w ciągu 60 dni od zamknięcia zgłoszeń to jest listopad. Dostałem info, że przełom roku a by być bezpiecznym to najlepiej 2022.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
W poniedziałek zadałem pytanie kiedy się spodziewać odpowiedzi na złożony wniosek i dzisiaj ją otrzymałem. Jednym słowem uruchamiamy program i przyjmujemy wnioski a później jakoś będzie
 

Attachments

  • B63434B7-EEFF-4A38-BCB7-F75CC46791B4.jpeg
    B63434B7-EEFF-4A38-BCB7-F75CC46791B4.jpeg
    304,2 KB · Liczba wyświetleń: 42

mmm

Fachowiec
Pozwolę sobie poprawić: nie "uruchamiamy" ale "uruchamiana jest". W razie wtopy to niczyja wina (też złożyłem wniosek i czekam).
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Jest w regulaminie naboru rozdział 3, paragraf 4 z ramowym harmonogramem, tymczasem od 3 tygodni nasz wniosek ma status bez zmian. Wygląda więc, że metoda propagandy - odpalmy, a potem jakośtam będzie - działa...
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Jest w regulaminie naboru rozdział 3, paragraf 4 z ramowym harmonogramem, tymczasem od 3 tygodni nasz wniosek ma status bez zmian. Wygląda więc, że metoda propagandy - odpalmy, a potem jakośtam będzie - działa...
Poprzednio tez tak bylo, ruszylo w lipcu a pierwsze wyplaty w grudniu.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Teraz pewnie będzie jeszcze dłużej, bo ilość wniosków będzie większa, a jeszcze trzeba opracowywać program dla firm.
Pewnie nadal pracuje nad tym wszystkim 1 osoba.
 
Top