Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

grzywek

Zadomawiam się
Czyli Performance za 275k się złapie na doplaty czy nie? Jesli by wziąć na 50% odliczenie VATu?
No to liczymy:
275 k brutto / 1,23 = 223,6 k netto

odp: nie, bo widać już, że przy 100% VAT zmieścił się na styk
 

JareG

Pionier e-mobilności
Mnie się natomiast udało uzyskać pieniądze z programu Mój prąd i odliczyć fotowoltaikę , dodatkowo z programu czyste powietrze dofinansowanie do pompy ciepła i wentylacji mechanicznej, ale odliczenie od podatku nie przeszło. (...)
Ja jeszcze inaczej: złożyłem w Funduszu wniosek o dofinansowanie jednocześnie na pompę powietrza i fotowoltaikę. Złożyłem na początku grudnia 2020, a kasę dostałem dokładnie 18.03.2021. Z tym, że długo była cisza, a potem mail że z racji covida im sie opóźni.. a potem mail, że mam im coś poprawić we wniosku 🤣

Ale wracając do meritum: czy jeśli kupię grata (znaczy, e-grata :LOL:) w kredycie 50/50 we wrześniu, i do tego czasu nadal nie będzie wiadomo co z dopłatami do JDG, to czy później tę dopłatę dostanę?

Pozdr
 

vwir

Pionier e-mobilności
Nie. Pisałem o tym w komentarzach z jednym z uzytkowników. Podpisując umowę na leasing z dofinansowaniem musisz już mieć przyznane dofinansowanie. Gdy wcześniej podpiszesz umowę o leasing to nie "dopiszesz" do niej już dofinansowania.
 

JareG

Pionier e-mobilności
Nie. Pisałem o tym w komentarzach z jednym z uzytkowników. Podpisując umowę na leasing z dofinansowaniem musisz już mieć przyznane dofinansowanie. Gdy wcześniej podpiszesz umowę o leasing to nie "dopiszesz" do niej już dofinansowania.
Tak, wiem, czytałem.. tyle, że ja nie będę miał leasingu* :) Tylko zwykły kredyt.. i dlatego mnie to męczy. Bo gdyby była jakaś chociaż namiastka pewności, że dostanę tę dopłatę (może być i za kilka miesięcy), to nie czekałbym za odbiorem e-grata tylko brał go jak najszybciej :)

Pozdr

* tzn. mógłbym mieć, ale właśnie po to, żeby nie czekać mogę wybrać te 50/50
 

grzywek

Zadomawiam się
Nie. Pisałem o tym w komentarzach z jednym z uzytkowników. Podpisując umowę na leasing z dofinansowaniem musisz już mieć przyznane dofinansowanie.
No właśnie nie do końca. Przeanalizowałem dokumenty (program, umowy, wnioski, raporty) i temat nie jest dla mnie jednoznaczny. Procedura niby jest jasno określona, ale to program priorytetowy wyznacza warunki i zasady, a tam jest na przykład:

6. Koszty kwalifikowane
Okres kwalifikowalności kosztów od 01.05.2020 r. do 31.12.2025 r., w którym to poniesione koszty mogą być uznane za kwalifikowane. Kwalifikowalność kosztów ustala się zgodnie z Wytycznymi w zakresie kosztów kwalifikowalnych, z zastrzeżeniem, że kwalifikowane są:
- koszty związane z zakupem nowych pojazdów zeroemisyjnych kategorii2 M1, M2, M3, N1 lub L1e- L7e;
- opłata wstępna i opłata transferowa w wysokości do 1,5% opłaty wstępnej, ustalone w umowach leasingu, w rozumieniu art. 411 ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy – Prawo ochrony środowiska, dotyczących pojazdów zeroemisyjnych kategorii M1, M2, M3, N1 lub L1e- L7e.

____________________

10) dofinansowanie może być udzielone na przedsięwzięcie, którego realizacja została zakończona przed dniem złożenia wniosku, z zastrzeżeniem pkt 13);

13) przedsięwzięcie polegające na zakupie/leasingu pojazdu kategorii M2 lub M3 nie może być rozpoczęte przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie. Przez rozpoczęcie przedsięwzięcia należy rozumieć zawarcie umowy zakupu/leasingu pojazdu;
 
Last edited:

vwir

Pionier e-mobilności
No to przecież punkt 13 jasno to stanowi. Najpierw wniosek, później leasing.

W przypadku firm kredyt 50/50 jest w ogóle możliwy z dofinansowaniem?
 

grzywek

Zadomawiam się
No to przecież punkt 13 jasno to stanowi. Najpierw wniosek, później leasing.

W przypadku firm kredyt 50/50 jest w ogóle możliwy z dofinansowaniem?
Tesla nie jest pojazdem kategorii M2 lub M3, ale M1.

* tzn. mógłbym mieć, ale właśnie po to, żeby nie czekać mogę wybrać te 50/50
A czemu w ogóle kredyt, a nie leasing? Przy 50% wpłacie własnej jesteś w stanie ogarnąć leasing za 102% na 3 lata na przykład. Dostaniesz kredyt z takim oprocentowaniem 0,66% RRSO?
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
(...)
W przypadku firm kredyt 50/50 jest w ogóle możliwy z dofinansowaniem?
Nigdzie nie widziałem jakiegoś specjalnego wykluczenia.. domyślnie wyglada(ło) na to, że tak można. Dostaje się fakturę na 100% ceny auta, w dowodzie jestem ja.. tak jakbym kupił grata za gotówę :) Potem zostaje tylko złożenie wniosku o dopłatę. Tak to widzę.
Pytanie, czy nie pojawi się jakiś dopisek, że tym co się pospieszyli z zakupem, to kop w dudę a nie dopłata sie należy, burżujom.. :LOL:

Pozdr
 
Top