Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

Cav

Pionier e-mobilności
No nie do końca, budżet tego nie dotuje, a kasa już jest leży i czeka.
Natomiast czy nie wpadną na pomysł, żeby ją inaczej "zagospodarować" w takim przypadku, to nigdy z nimi nie wiadomo.
 

Ciechan

Fachowiec
Czyli jeśli naszemu aktualnemu nierządowi kasa się skończy (a właściwie jeśli im manna z EU nie spadnie, bo swojej kasiory już nie mają..) to i program 'elektryfikacyjny' się skończy.. tzn. zostanie na papierze. Chyba trza się spieszyć z tymi wnioskami, dopóki przynajmniej teoretycznie kasa jest.. :LOL:

Pozdr
to chyba nie do końca tak działa, że jak coś jest już przydzielone, to można sobie jak w domu zabrać z kupki na nowe buty i przerzucić do kupki za prąd :)) ale (nie wchodząc w politykę już) od czasu skoku na OFE i zaorania ś.p. TK, dla mnie nie ma już w tym państwie rzeczy niemożliwych :) dodatkowo my, bogacze z autami za 200 tys w klasie społecznej super-wysokiej (nad nami jest już tylko Solorz i zgnili kapitaliści z Niemiec, ale też nie wszyscy, bo część Niemców nam zazdrości przecież ;))), nie jesteśmy raczej potencjalnym elektoratem, więc też nie wierzę, że ich łapki nie świeżbią ;)))

tak jak mówię - inflacja, problem z częściami i ich dostępnością, niepewność jutra w kwestii leasingów, niepewność ekonomiczna, ryzyko zatrzymania funduszy unijnych na odbudowę, widmo litra paliwa za 7 zł, podrożenie TM3 LR/P, terminy, możliwość zamachu na kasę, ogrom chętnych po oficjalnym starcie, kombinacje firm leasingowych żeby z tej dotacji coś dla siebie ugrać, czy nawet widmo zwiększenia cen aut elektrycznych o sporą część dotacji (tak jak mieszkania zdrożeją jeszcze bardziej, jak wkład własny spadnie do 0) na moje wyczucie raczej skłaniają mnie do działania teraz, niż po fakcie. To trochę jak z giełdą i kryptowalutami - jak już wszyscy kupują, czas sprzedawać. "kupuj plotki, sprzedawaj fakty" - taka idea przyświeca mi, ponosząc teraz ryzyko ;)) i to, że jedyny samochód jaki mam obecnie to kamper (też kupiłem chwilę przed wszystkimi, tydzień przed odbiorem człowiek chciał mi zapłacić 20 tys zł żebym tylko zwolnił kolejkę) i tym autem się nie da jeździć sensownie na co-dzień powoduje, że nie mam wielkiego wyboru ;))
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
PiSduchy mogą zrobić co będą chciały, kto im zabroni (robiły to już nie jeden raz) :mad: Tak więc jestem absolutnie przekonany, że jak im kasiory na jakieś przewały zabraknie, to se wezmą skąd będzie mozna wziąć - tak jak Ziobro z Funduszu Sprawiedliwości se bierze na co chce.
IMHO trza się uwijać z tymi dopłatami, a i ja osobiście zrezygnuję raczej z leasingu na korzyść kredytu 50/50, bo w rok będę miał grata spłaconego, być może zanim nam się gospodarka i bilety NBP zszargają do reszty..

Pozdr
 

Bea_Zam

Nowy na Forum
obiecałam więc zamieszczam ponizej info otrzymane na zapytanie o limit km i termin dla jednoosobowej działalności:

"Przez nowy pojazd zeroemisyjny należy rozumieć pojazd kategorii M1, M2, M3, N1, L1e, L2e, L3e, L4e, L5e, L6e, L7e, który jest fabrycznie nowy i nie był przed zakupem zarejestrowany lub pojazd zakupiony i zarejestrowany przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem kilometrowym nie wyższym niż 50 km."

Auto, które przejechało ponad 50 km, nie jest fabrycznie nowe.

Nabór dla przedsiębiorców zostanie ogłoszony w IV kw. 2021 r., zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której będzie pojawi się ogłoszenie: www.gov.pl/web/elektromobilnosc/aktualne-ogloszenia-o-naborach

a więc zakup u dealera samochodu z przebiegiem 3500 km jest zakupem samochodu używanego i kropka :cry:
 

Ciechan

Fachowiec
obiecałam więc zamieszczam ponizej info otrzymane na zapytanie o limit km i termin dla jednoosobowej działalności:

"Przez nowy pojazd zeroemisyjny należy rozumieć pojazd kategorii M1, M2, M3, N1, L1e, L2e, L3e, L4e, L5e, L6e, L7e, który jest fabrycznie nowy i nie był przed zakupem zarejestrowany lub pojazd zakupiony i zarejestrowany przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem kilometrowym nie wyższym niż 50 km."

Auto, które przejechało ponad 50 km, nie jest fabrycznie nowe.

Nabór dla przedsiębiorców zostanie ogłoszony w IV kw. 2021 r., zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której będzie pojawi się ogłoszenie: www.gov.pl/web/elektromobilnosc/aktualne-ogloszenia-o-naborach

a więc zakup u dealera samochodu z przebiegiem 3500 km jest zakupem samochodu używanego i kropka :cry:
a był tutaj omawiany scenariusz zakupu używanego auta pod dotację?
ja się zastanawiam i martwię trochę tym, że jak teraz podpiszę leasing na auto z zerowym przebiegiem i przejadę nim kilka tys km do czasu ogarnięcia się z tymi dotacjami, to Fundusz nie pozwoli na żadne aneksowanie obecnej umowy (bo że będzie potrzebne to jestem na 100% pewien), bo aneks będzie dotyczył już używanego auta. Prawda jest taka, że wszyscy "niecierpliwi" tak naprawdę są na łasce Funduszu i ich interpretacji własnych przepisów. Nikt z leasingów ani z banków za nas umierał nie będzie po fakcie ;))) także dobrze byłoby jak już się sprawy zaczną komplikować - zebrać i stworzyć takie małe, ale przynajmniej nie jednoosobowe lobby wsparte prawnikiem (można się wtedy zrzucić), żeby te dotacje jednak otrzymać.
 

Bea_Zam

Nowy na Forum
no tak. odpowiedział jeden z urzędników, inny może podejść do sprawy inaczej, chociaż w mojej kwestii nie liczę na zbyt wiele ...;
jakby co jestem, chętnie do lobby się dołączam.
ja mam auto zarejestrowane we wrześniu 2020 przez dealera i to on wyjeździł te 3500 km do chwili mojego zakupu, ale jeszcze się nie poddaję;
poczekam jednak do IV kwartału aż ogłoszą oficjalnie, że rozpoczynają nabór. Do tego czasu jeszcze duuużo może się zmienić;
 

Cav

Pionier e-mobilności
no tak. odpowiedział jeden z urzędników, inny może podejść do sprawy inaczej, chociaż w mojej kwestii nie liczę na zbyt wiele ...;
jakby co jestem, chętnie do lobby się dołączam.
ja mam auto zarejestrowane we wrześniu 2020 przez dealera i to on wyjeździł te 3500 km do chwili mojego zakupu,
Czyli kupiłeś auto używane (przez dealera).
A dotacje dotyczą aut nowych.
 

JareG

Pionier e-mobilności
Czyli kupiłeś auto używane (przez dealera).
A dotacje dotyczą aut nowych.
Może być demo, byleby nie miało więcej niż 50km nakulane :)

Pozdr
 

pigs

Zadomawiam się
Czy ktoś ma jakieś nowe informacje? Czy w związku z podpisaniem umowy BOŚ Banku np BOŚ Leasing udziela już leasingu z dofinansowaniem?
 
Top