Phitherek_

Posiadacz elektryka
czy ktoś z was dodzwonił się w sprawie czy obniżka dotyczy złożonych zamówień, bo ja nie mogę ... ehhhh cały czas zajęte.
Info z grupy na FB - złożone zamówienia zostaną obniżone.
 

KKL

Posiadacz elektryka
Swoją drogą przy tych cenach reszta marek albo musi obniżyć swoje albo zweryfikować mocno swoje plany. Kto kupi taka Kia Niro czy Volkswagen id.4 jak za podobne pieniądze można mieć Teslę 3 lub Y? Czyżby szykowały się rezygnację z zamówień u dealerów? Sam bym tak zrobił gdybym czekał na Niro i przeskoczył na Y.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Swoją drogą przy tych cenach reszta marek albo musi obniżyć swoje albo zweryfikować mocno swoje plany. Kto kupi taka Kia Niro czy Volkswagen id.4 jak za podobne pieniądze można mieć Teslę 3 lub Y? Czyżby szykowały się rezygnację z zamówień u dealerów? Sam bym tak zrobił gdybym czekał na Niro i przeskoczył na Y.
Wczoraj zamówiłem ID.5 204 KM dziś z niego zrezygnowałem :)
Swoją drogą VW dał mi prawie 5,5 % rabat więc chyba zaczynają się pierwsze obniżki - a jeszcze pół roku temu było bierz co jest na placu.
 

eldawido

Zadomawiam się
Wytłumaczcie mi prosto w czym tesla Y jest lepsza od np. skody enyaq?
Dla kogoś kto zwyczajnie nie potrzebuje aż tak dobrych przyspieszeń i prędkości?
Pojemności baterii podobne. W skodzie można mieć wyposażenie wpływające na komfort i bezpieczeństwo których tesla nie ma (np. te sławne czujniki parkowania). Gabarytowo Tesla jest 10cm dłuższa, na szerokość niby trochę też ale robią to napompowane błotniki a nie kabina.
Enyaq jest wystarczjący dla 3 osób z tyłu, nie siedziałem w tesli Y.
Pojemność bagażnika to na pewno przewaga Tesli ale na codzień wolałbym wygodne otwieranie łapą i jakieś haczyki niż dodatkowe litry.
Ludzie narzekają na nadmiar ekranów i brak fizycznych przycisków a tesli chyba nawet wycieraczki trzeba włączać patrząc gdzieś na ekran. Kierunkowskazy są chociaż normalnie?

Skoda, Volkswagen cenników nie zmieni ale na większe rabaty będą musieli się zdecydować. Już wcześniej można było dostać kilkanaście tysięcy w ofertach.
Ki.a/Hyundai/toyota ma tak wiele drobnych wad , że póki co to jeszcze nie jest poziom europejski.

PS. zgodzę się, że ID4/Enyaq są nieco zbyt mułowate
 

eldawido

Zadomawiam się
Wczoraj zamówiłem ID.5 204 KM dziś z niego zrezygnowałem :)
Swoją drogą VW dał mi prawie 5,5 % rabat więc chyba zaczynają się pierwsze obniżki - a jeszcze pół roku temu było bierz co jest na placu.
gratulacje.
Też miałem podobne rabaty w VW. Przed akcją Tesli.
 

Phitherek_

Posiadacz elektryka
Wytłumaczcie mi prosto w czym tesla Y jest lepsza od np. skody enyaq?
Każdy musi wybierać samochód zgodnie ze swoimi preferencjami. Ja osobiście najbardziej polecam po prostu przejechać się i zobaczyć, czy jest się w stanie te Teslowe "dziwnostki" ogarnąć. Może tak, może nie, ja stwierdziłem że da się przyzwyczaić i jak na razie się nie zawiodłem.
 

eldawido

Zadomawiam się
Cav - np. niro ma twardą plastikowa kieszeń z tyłu foteli która wbija się pasażerom w kolana, kia ma pamięć foteli ale nie ma już pamięci ustawienia lusterek. Hak max 300kg. Niro EV z 204KM kosztuje od 213k, Enyaq od 218k, jest dłuższy o 20cm
Wróćmy jednak do głównego tematu. Obniżki Tesli to mega informacja. Oby z nami zostały na dłużej i inni też się zreflektowali.
 
Top