Pabloss

Posiadacz elektryka
to mam jeszcze jedno pytanie czy w związku z obniżką mogę zmienić w zamówieniu kolor ? Wybrałem biały bo nie mieściłem się w dotacji ale teraz przy obecnych cenach zmieszczę się wybierając inny niż biały.
 

Phitherek_

Posiadacz elektryka
to mam jeszcze jedno pytanie czy w związku z obniżką mogę zmienić w zamówieniu kolor ? Wybrałem biały bo nie mieściłem się w dotacji ale teraz przy obecnych cenach zmieszczę się wybierając inny niż biały.
Powinno się dać edytując projekt, wtedy dostaniesz aktualizację ceny. Ale ja tego nie robiłem, bo mi zależało swego czasu na utrzymaniu ceny :).
 

UseYbrain

Posiadacz elektryka
Wytłumaczcie mi prosto w czym tesla Y jest lepsza od np. skody enyaq?
Dla kogoś kto zwyczajnie nie potrzebuje aż tak dobrych przyspieszeń i prędkości?
Pojemności baterii podobne. W skodzie można mieć wyposażenie wpływające na komfort i bezpieczeństwo których tesla nie ma (np. te sławne czujniki parkowania). Gabarytowo Tesla jest 10cm dłuższa, na szerokość niby trochę też ale robią to napompowane błotniki a nie kabina.
Enyaq jest wystarczjący dla 3 osób z tyłu, nie siedziałem w tesli Y.
Pojemność bagażnika to na pewno przewaga Tesli ale na codzień wolałbym wygodne otwieranie łapą i jakieś haczyki niż dodatkowe litry.
Ludzie narzekają na nadmiar ekranów i brak fizycznych przycisków a tesli chyba nawet wycieraczki trzeba włączać patrząc gdzieś na ekran. Kierunkowskazy są chociaż normalnie?

Skoda, Volkswagen cenników nie zmieni ale na większe rabaty będą musieli się zdecydować. Już wcześniej można było dostać kilkanaście tysięcy w ofertach.
Ki.a/Hyundai/toyota ma tak wiele drobnych wad , że póki co to jeszcze nie jest poziom europejski.

PS. zgodzę się, że ID4/Enyaq są nieco zbyt mułowate
Proste: WE WSZYSTKIM :)
Wystarczy, że jak już w Skodzie znajdziesz wajchę od tempomatu to juz jak pojedziesz kawalek i wlacz utrzymanie pasa ruchu. Potem to samo zrób w Tesli to będziesz wiedział jaka różnica jest :) Albo wysiądź ze Skody nie wyłączając samochodu i pójdź sobie. A potem w Tesli. Człowiek do lepszego się szybko przyzwyczaja!
 
Last edited:

Cav

Pionier e-mobilności
Cav - np. niro ma twardą plastikowa kieszeń z tyłu foteli która wbija się pasażerom w kolana, kia ma pamięć foteli ale nie ma już pamięci ustawienia lusterek. Hak max 300kg. Niro EV z 204KM kosztuje od 213k, Enyaq od 218k, jest dłuższy o 20cm
Tyle że odpowiednikiem w Kia jest ev6, a nie Niro.
Wróćmy jednak do głównego tematu. Obniżki Tesli to mega informacja. Oby z nami zostały na dłużej i inni też się zreflektowali.
Chyba nie bardzo mają wyjście.
 
Wytłumaczcie mi prosto w czym tesla Y jest lepsza od np. skody enyaq?
Dla kogoś kto zwyczajnie nie potrzebuje aż tak dobrych przyspieszeń i prędkości?
Pojemności baterii podobne. W skodzie można mieć wyposażenie wpływające na komfort i bezpieczeństwo których tesla nie ma (np. te sławne czujniki parkowania). Gabarytowo Tesla jest 10cm dłuższa, na szerokość niby trochę też ale robią to napompowane błotniki a nie kabina.
Enyaq jest wystarczjący dla 3 osób z tyłu, nie siedziałem w tesli Y.
Pojemność bagażnika to na pewno przewaga Tesli ale na codzień wolałbym wygodne otwieranie łapą i jakieś haczyki niż dodatkowe litry.
Ludzie narzekają na nadmiar ekranów i brak fizycznych przycisków a tesli chyba nawet wycieraczki trzeba włączać patrząc gdzieś na ekran. Kierunkowskazy są chociaż normalnie?

Skoda, Volkswagen cenników nie zmieni ale na większe rabaty będą musieli się zdecydować. Już wcześniej można było dostać kilkanaście tysięcy w ofertach.
Ki.a/Hyundai/toyota ma tak wiele drobnych wad , że póki co to jeszcze nie jest poziom europejski.

PS. zgodzę się, że ID4/Enyaq są nieco zbyt mułowate
Wejdź sobie tutaj w wątek: https://forum.elektrowoz.pl/threads/tesla-y-okiem-posiadacza-trojki.2834/ i tam jest sporo omówione, ale ogólnie to Tesla zjada Skodę pod kątem oszczędności. Mniejsza różnica w zasięgu między latem, a zimą na korzyść Tesli. Przy prędkości 140km/h powinna mieć większy zasięg bo jest bardziej aerodynamiczna. I ogólnie Model Y to jedno z najbezpieczniejszych aut jakie Euro NCAP przetestował
 

daniel

Señor Meme Officer
Wytłumaczcie mi prosto w czym tesla Y jest lepsza od np. skody enyaq?
Dla kogoś kto zwyczajnie nie potrzebuje aż tak dobrych przyspieszeń i prędkości?
Tesla to samochód który ciągle się zmienia. Raz na lepsze, raz na gorsze. Skoda zostanie taka jaką ją kupisz. Bardzo cięzko im idą aktualizacje.
Kierunkowskazy są chociaż normalnie?
Nie są normalne. Nie blokują się mechanicznie po przełączeniu w skrajne pozycje tylko wracają na środek.
Ale za to potrafią się wyłączyć kiedy zmienisz pas. Tak się składa, że mam Octavię i Model 3. Octavia jest dopasiona, sama parkuje, ma ACC itd. ale już nigdy się nie zmieni, a od kiedy dwa miesiące temu kupiłem Teslę to zaczęły mi lepiej działać automatyczne światła drogowe (bo były ciulowe) i dostałem automatyczne wyłączanie kierunkowskazów. (Oprócz tego nowy pokaz świateł i pierdzenie przez aplikację!)
Jeśli nie lubisz jak aktualizują Ci aplikacje w telefonie i zmieniają coś co do tej pory miałeś obcykane to lepsza dla Ciebie będzie Skoda.
Skoda, Volkswagen cenników nie zmieni ale na większe rabaty będą musieli się zdecydować. Już wcześniej można było dostać kilkanaście tysięcy w ofertach.
Ki.a/Hyundai/toyota ma tak wiele drobnych wad , że póki co to jeszcze nie jest poziom europejski.

PS. zgodzę się, że ID4/Enyaq są nieco zbyt mułowate
Muszą być mułowate, żeby nie robiły konkurencji innym modelom VAG.
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
też dostałem informację że poprawią zamówienie w ciągu 48 h, ale teraz to mam jeszcze inny "problem" ponieważ z ceną i dotacją mieszczę się z modelem Y. Wcześniej nie brałem pod uwagę bo cena nie mieściła się w kwocie dotacji, ale teraz .... I zaczyn mi po głowie chodzić czy nie zmienić na Y.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
też dostałem informację że poprawią zamówienie w ciągu 48 h, ale teraz to mam jeszcze inny "problem" ponieważ z ceną i dotacją mieszczę się z modelem Y. Wcześniej nie brałem pod uwagę bo cena nie mieściła się w kwocie dotacji, ale teraz .... I zaczyn mi po głowie chodzić czy nie zmienić na Y.
Klęska urodzaju, drogo źle, taniej źle:)
 
Top