idzie grzanie auto kierownicy 2023..6.8

KrzysztofFly

Moderator
Czy komuś pomógł "hard reset" bo u mnie bez efektu po resecie.....nadal zużycie od 390 do 520 Wh a komputer pokazuje 190-200 ?
Ja dostałem już kolejną aktualizację 2023.6.9, niestety problem zużycia pozostał, zrobiłem więc reset i dalej bez zmian.
 

XYZ

Fachowiec
Ja dostałem już kolejną aktualizację 2023.6.9, niestety problem zużycia pozostał, zrobiłem więc reset i dalej bez zmian.
Czy to oznacza, że część aut jest uszkodzona, skoro nie reaguje na reset ?
Czy zgłaszałeś to do serwisu ? Ja już od tej PSEUDO AKTUALIZACJI, przejechałem ok 800 km.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
U mnie się mniej więcej zgadza. Ale ekran energia jest mniej dokładny jeśli chodzi o zużycie. jak wciskam gaz to na "zużycie od ostatniego ładowania" odrazu jest zmiana. A ekranie energia nie widać zmiany jeszcze przez długi czas
 

XYZ

Fachowiec
Ja dostałem już kolejną aktualizację 2023.6.9, niestety problem zużycia pozostał, zrobiłem więc reset i dalej bez zmian.
Wreszcie się udało, po drugim "hard resecie" (przypominam, musisz nacisnąć hamulec, a następnie jednocześnie obie rolki i czekasz aż zgaśnie ekran, wówczas puszczasz rolki ale trzymasz pedał hamulca - przynajmniej ja tak robię) Po zresetowaniu nadal zużycie bez zmian, dopiero po ok 70 km drgnęło w dół i wróciło do realnych wartości porównywalnych z komputerem w zakładce "Podróż".
 

KrzysztofFly

Moderator
Wreszcie się udało, po drugim "hard resecie" (przypominam, musisz nacisnąć hamulec, a następnie jednocześnie obie rolki i czekasz aż zgaśnie ekran, wówczas puszczasz rolki ale trzymasz pedał hamulca - przynajmniej ja tak robię) Po zresetowaniu nadal zużycie bez zmian, dopiero po ok 70 km drgnęło w dół i wróciło do realnych wartości porównywalnych z komputerem w zakładce "Podróż".
U mnie cały czas bez zmian, pomimo aktualizacji do 2023.6.9, tak to dzisiaj wyglądało
aIMG_20230330_151251.jpg
Zdjęcie zrobione dokładnie na 50km od ładowania, na dole zużycie 183 Wh/km, natomiast na wykresie z 50km wynosi 315 Wh/km.
Tak samo z przewidywanym zasięgiem u góry 354km, na wykresie 167km.
Po Twoim wpisie zrobiłem reset z pedałem hamulca (wcześniej robiłem samymi rolkami), jednak na razie po przejechaniu kilku kilometrów, bez efektu. Zobaczę co będzie jutro.
 

XYZ

Fachowiec
U mnie cały czas bez zmian, pomimo aktualizacji do 2023.6.9, tak to dzisiaj wyglądało
View attachment 9834
Zdjęcie zrobione dokładnie na 50km od ładowania, na dole zużycie 183 Wh/km, natomiast na wykresie z 50km wynosi 315 Wh/km.
Tak samo z przewidywanym zasięgiem u góry 354km, na wykresie 167km.
Po Twoim wpisie zrobiłem reset z pedałem hamulca (wcześniej robiłem samymi rolkami), jednak na razie po przejechaniu kilku kilometrów, bez efektu. Zobaczę co będzie jutro.
Musisz przejechać zdecydowanie więcej , przynajmniej tyle ile wynosi długość osi x
I staraj się jechać ekonomicznie max do 110 tak żeby oscylacja była jak najmniejsza.
Włącz zakres 10 km potem 20 km i wówczas szybciej zobaczysz czy się normalizuje.
 
Top