Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

Michal

Moderator
Trochę mi się zwaliło kodowanie znaków w nazwach operatorów ale dokładnie - lepsze jest wrogiem dobrego :)

Ps. Coś tam już wcześniej powrzucałem tutaj:
, niestety dane są bardzo słabej jakości i chyba nie da się na nich oprzeć żadnego sensownego opracowania :cautious: Nie ma to jak rządowe IT ;)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Wracając do brytyjskiej infrastruktury. Takie coś otwarto ostatnio na jednym z parkingów Park & Ride w Oksfordzie:

Europe’s most powerful EV charging hub officially launched as part of Energy Superhub Oxford

W skrócie:
- 10 x 300kW ładowarek Fastned (działają przez Bonnet (y))
- 20 x 7-22kW ładowarek,
- 12 x 250kW Superchargers
- 10MW mocy przyłączeniowej wyłącznie z OZE poprzez dedykowane 4 milowe przyłącze z sieci wysokiego napięcia (nie obciąża miasta).
- potencjał do rozbudowy do 400 ładowarek.

 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Raporcik za lipiec. Pojawił się wcześniej ale chyba nie planują niczego otwierać w ten weekend :LOL:. Ciutkę gorzej niż w czerwcu (127 vs 168) i to w segmencie najszybszych ładowarek, ale nie ma co narzekać ;)
FY2aGaoXoAM1Pm3

Plus mapka nowych punktów:

Plus taki njusik, że angielska kolej też widzi w tym zysk i instaluje sporo słupków na parkingach swoich stacji. Idealne dla 'commuterów'

 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Jeden z supermarketów sieci Morrisons:
2 x 75kW
2 x 150kW
2 x 300kW
4 x 22kW
4 x 7kW

Niby nic wielkiego, ale spójrzcie na ostatnią fotkę ;) Idzie nowe (y)

1659608559542-png.165129


1659608577895-png.165130


FZQaXHYXwAIaFnc
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jak ktoś myślał, że Ionity jest najdroższe to dzisiaj dostałem maila od jednego z brytyjskich operatorów ładowarek - firmy Osprey. Pierwsza firma w UK której kilowatogodzina kosztować będzie od jutra 1 funt (n) (skok z 0,66 czyli sporo). Ciekawe kiedy ta firma zniknie z obsługi w Bonnet...

1663178563931.png
 

p0li

Pionier e-mobilności
ja za to wczorej dostałem wiadomość od shella że od 28 września podnoszą ceny na ładowarkach

1663227873718.png
 

nabrU

Pionier e-mobilności

nabrU

Pionier e-mobilności
Niekoniecznie na temat wątku, ale słysząc / czytając 'tu i tam", że podobno czekają nas / Was blackouty, poniżej ciekawy artykuł analizujący jak doszło w dniu 9 sierpnia 2019 do największego od dziesięcioleci blackoutu w UK, który spowodował brak dostaw prądu na mniej niż godzinę do ok. 1,15 mln ludzi.


Pokazane są tam też wskaźniki częstotliwości blackoutów na świecie (dla PL statystycznie blackout co 1 - 2 lata) oraz ranking najbardziej niezawodnych krajowych systemów energetycznych.

Tak z ciekawości można zerknąć na prawą część ww. strony i na teraz (16:48 czasu UK) 47% energii w UK jest z wiatru, 20,7% z gazu, 11,9% z atomu, 7,6% z FV, 6,27% z biomasy, niewiele ponad 1% z hydro i ZERO z węgla...
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
Ja u siebie w lesie miałem już blackout 2-3 dni, i to zimą - na szczęście było ciepło, no i mam kominek :D A takie blackout'y kilkugodzinne (albo całkiem niedawno był prawie 12-to godzinny), to mam dość systematycznie - ciężki śnieg na drzewach, drzewa na linii średniego napięcia, i prundu niet 🤣

Pozdrawiam
 

nabrU

Pionier e-mobilności
@JareG, Ty piszesz o lokalnych blackoutach, które się zdarzają przede wszystkim ze względu na specyficzne warunki tj.
ciężki śnieg na drzewach, drzewa na linii średniego napięcia, i prundu niet
a mnie chodziło o straszenie powszechnymi / masowymi blackoutami, bo kryzys, EV, ceny paliw i co tam jeszcze...
 
Top