Integracja platformy PSA z Home Assisstant

KrzysztofFly

Moderator
Patrzyliście w developer tools czy sensor ma w atrybutach aktualną pozycję samochodu? Nie pamiętam już dokładnie nazwy sensora, ale wiele ich tam nie ma.
W informacjach wyświetlanych na www, nie widać.
status", "hreflang": null, "name": null, "profile": null, "templated": null, "title": null, "type": null}, "vehicle": null}, "battery": {"current": 0.0, "voltage": 93.5}, "doors_state": null, "energy": [{"updated_at": "2022-06-10 15:13:36+00:00", "autonomy": 156.0, "battery": null, "charging": {"charging_mode": "No", "charging_rate": 0, "next_delayed_time": "PT22H", "plugged": false, "remaining_time": null, "status": "Disconnected"}, "consumption": null, "level": 44.0, "residual": null, "type": "Electric"}, {"updated_at": "2022-03-23 19:08:54+00:00", "autonomy": null, "battery": null, "charging": null, "consumption": null, "level": 0.0, "residual": null, "type": "Fuel"}], "environment": null, "ignition": null, "kinetic": {"acceleration": null, "moving": null, "pace": null, "speed": null}, "last_position": {"type": "Feature", "geometry": {"coordinates": [null, null, null], "type": "Point"}, "properties": {"heading": null, "signal_quality": null, "type": null, "updated_at": null}}, "preconditionning": {"air_conditioning": {"failure_cause": null, "programs": [{"enabled": false, "slot": 1, "recurrence": "Daily", "start": "PT19H42M", "occurence": {"day": ["Sat"]}}], "status": "Disabled", "updated_at": "2022-06-10 15:13:36+00:00"}}, "privacy": {"state": "None"}, "safety": null, "service": {"type": "Electric", "updated_at": "2022-06-10 15:13:36+00:00"}, "timed_odometer": {"updated_at": null, "mileage": 9596.4}}
Jeśli chcesz możesz zerknąć w moim HA, dostęp bez zmian, ja się niestety jeszcze niczego więcej nie nauczyłem.
 

p0li

Pionier e-mobilności
Tak, pokazuje pozycję ale tylko jak miałeś połączony z samochodem telefon. Nie wiem jak to do końca działa, czy pobiera lokalizację z telefonu, czy też pobiera ją z auta poprzez bluetooth. Wystarczy, że wyślesz żonę autem na zakupy i się przekonasz, że pamięta tylko poprzednią lokalizację. Co ciekawe, jak się później połączysz z samochodem, to w historii tras będziesz miał początek i koniec trasy, więc zapisuje je z GPS i przechowuje w pamięci.
cos sie dzisiaj zmieniło bo:
- samochód mi wyświetlił reklamę aplikacji !!! (znajdę fotę to podrzucę)
- apka się zaktualizowała i teraz na górze wyświetla cienki pasek z napisem "połączono z samochodem"
- pozycja w apce jest live - podejrzewam że przez BT
- apka wyświetla węcej powiadomień na telefonie
 

Attachments

  • signal-2022-06-10-220432_001.jpeg
    signal-2022-06-10-220432_001.jpeg
    245,5 KB · Liczba wyświetleń: 10

p0li

Pionier e-mobilności
Niestety: "coordinates": [null, null, null]
zrobiłem test i włączyłem auto i wtedy wywołąłem komendą te dane - niestety nadal było j.w.
 

p0li

Pionier e-mobilności
Więc i ja się pochwalę, jak to u mnie na tą chwilę wygląda.
podpowiedz gdzie pozmieniałeś ikonki - bo próbowałem w lovelace i nie wyświetlało mi nic :(
 

p0li

Pionier e-mobilności
Niekoniecznie. W sensie to się nazywa wakeup, ale tak naprawdę chodzi o odświeżenie informacji z auta:


Spróbować można, najwyżej okaże się, że nic to nie daje.

zrobiłem - nie pomogło
 

KrzysztofFly

Moderator
podpowiedz gdzie pozmieniałeś ikonki - bo próbowałem w lovelace i nie wyświetlało mi nic :(
Na stronie przegląd
- otwórz menu dashboarda
- edytuj dashboard
- edytuj
- przy poszczególnej encji, z prawej strony edytuj
Zrzut ekranu 2022-06-10 232314.png
Tam można zmienić nazwę jaka jest wyświetlana oraz ikonę i informację pod spodem czy ma być wyświetlana i co ma wyświetlać.
 
Top