Jak jest naprawdę z hałasem?

zibizz1

Pionier e-mobilności
A ja mam pytanie o hałas przy niskich prędkościach (ok 20-40km/h). Ostatnio własnie słyszę jakby taki świst silnika (silników) przy takiej spokojnej jezdzie po miescie (oczywiscie przy wyciszonym radiu albo w trakcie rozmowy tel) - czy macie podobne odgłosy czy coś może u mnie się zaczyna dziać niepokojącego? (generalnie jest to dzwięk podobny do tego jaki mozna usłyszeć przy mocnym przyspieszaniu).
Chodzi o ten dźwięk?
Silniki podobno tak mają. Z normalnych najgłośniejszych dźwieków w aucie to sprężarka z wentylatorem(najgłośniejsza rzecz), opony(zimowe są troche głośniejsze) i hałas powietrza przy dużych prędkościach
 

nyknow

Fachowiec
Chodzi o ten dźwięk?
Silniki podobno tak mają. Z normalnych najgłośniejszych dźwieków w aucie to sprężarka z wentylatorem(najgłośniejsza rzecz), opony(zimowe są troche głośniejsze) i hałas powietrza przy dużych prędkościach
o cos takiego - dziękuję bo sam nie potrafiłem znaleźć o tym nic.
Mam trochę ciszej jednak niż na filmie (pewnie bedzie głosniej) - miałem wrażenie ze moze to jest w sytuacji kiedy temp są niższe - to jest do przeżycia w sumie bo najcześciej gra radio i wtedy oczywiscie nic nie słychać ale jak rozmawiam przez tel to staje się to słyszalne.
jeszcze raz dziękuję.
 

Michal

Moderator
o cos takiego - dziękuję bo sam nie potrafiłem znaleźć o tym nic.
Mam trochę ciszej jednak niż na filmie (pewnie bedzie głosniej) - miałem wrażenie ze moze to jest w sytuacji kiedy temp są niższe - to jest do przeżycia w sumie bo najcześciej gra radio i wtedy oczywiscie nic nie słychać ale jak rozmawiam przez tel to staje się to słyszalne.
jeszcze raz dziękuję.
Zgłoś do serwisu. Były takie przypadki na forum i naprawiali ludziom.
 

nyknow

Fachowiec
Zgłoś do serwisu. Były takie przypadki na forum i naprawiali ludziom.
będę obserwował jeszcze - szczerze to nie chce mi sie do serwisu z tym jechać - może na wiosnę..... - w sumie temu gościowi z filmu w sumie do końca nie naprawili więc nie wiem czy chce mi sie z tym bawic - u mnie głos na razie przynajmniej mniej uciążliwy
 

nyknow

Fachowiec
Silniki słychać jak się nadkola wyciszy, bo szum opon przestaje dominować, ale to raczej niższe tony niż w tym filmie.
Może to falownik piszczy?
Gdzieś tez wyczytałem ze to może być falownik ale będę obserwował i zobaczymy - nic nie wyciszyłem (nadkoli w sensie)
 

xhonet

Zadomawiam się
Btw ile zapłaciliście za wyciszenie nadkoli? Chce ktoś się pochwalić i polecić jakiś zakład?
Za wyciszenie nadkoli i pełna konserwacje woskami (podwozie, profile zamknięte i metalowa rama zawieszenia) zapłaciłem 2500 brutto. W samochodzie jest znacząco ciszej (TMYP) i hasła oscyluje w granicach 63-64 decybele przy 130km/h - bynajmniej tak podaje Apple Watch 😂 Na całość mam gwarancje i coroczne poprawki konserwacji. Robiłem w sztukawyciszania.pl
 

xhonet

Zadomawiam się
Za wyciszenie nadkoli i pełna konserwacje woskami (podwozie, profile zamknięte i metalowa rama zawieszenia) zapłaciłem 2500 brutto. W samochodzie jest znacząco ciszej (TMYP) i hasła oscyluje w granicach 63-64 decybele przy 130km/h - bynajmniej tak podaje Apple Watch 😂 Na całość mam gwarancje i coroczne poprawki konserwacji. Robiłem w sztukawyciszania.pl
Dodam jeszcze, że to już 3 samochód jaki u nich robię i jestem zadowolony :)
 
Top