Jak jest naprawdę z hałasem?

6a8

Posiadacz elektryka
Dodam jeszcze, że to już 3 samochód jaki u nich robię i jestem zadowolony :)
Orientujesz się, jakie to woski ?
I ile trwa taki "zabieg" ?
 

6a8

Posiadacz elektryka
Nie wiem jaki to wosk, ale cały proces trwał 3 dni robocze. Dodatkowo zapytałem mailowo Tesle czy nie wpływa to na gwarancję, aby w razie co mieć podkładkę :)
I nie mieli nic przeciwko ?
 

Kmicin

Zadomawiam się
Po pierwszych 300km mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z wyciszenia biorąc pod uwagę to, iż stosunkowo dużo było negatywnych opini. Fakt z nadkoli słychać ale głównie na dziurach ( zawieszenie, kamyki odbijające). Na autostradzie około 180km był w pytę asfalt w De i była cisza naprawdę, zmienił się asfalt na 10km i była mega różnica na minus ale akceptowalnie. Do 110 jest idealo w aucie dla mnie, od 120 a najbardziej słychać szumy z tyłu. Wg mnie przód z klejonymi szybami robi robotę bo jak dla mnie ewidentnie jak się wsłuchamy do od tyłu idzie syk powietrza głośny od 120. Ale i tak z przodu jest do 120mega komfortowo i szeptem gadamy. Chwilę jechałem 180 to były już dosyć duże szumy w całym aucie ale dalej mogliśmy gadac szeptem. Wolę takie częstotliwości niż silnik
buczący zdecydowanie! Ale zgodzę się napewno że jeśli by się dobrze wyciszyło nadkola i bagażnik to coś by to dało. Gdyby z tyłu były klejone szyby to już malina. Jeździłem przez weekend Skoda Enyaq miała pakiet wyciszający jakiś czyli przód szyby klejone i jakieś dodatkowe materiały wyciszające i było czuć różnice na plus od nadkoli, była cisza. Wg mnie przy 120 też ciszej bo w Tesli delikatnie szumi od dachu też. Ale ogólnie jestem zadowolony jak na elektryka i tyle negatywnych opini.
Po przeskoku z 2 letniej Skody Scali to jest przepaść wiadomo inna klasa.
 

Kmicin

Zadomawiam się
Edit po 500km.
W De mega wiatr hula teraz i trochę odczucia z wyciszenia się zmieniły.

Mega "przeciąg" z tylnych okien, na rogach przy rantach slupek B i C głównie. Od 100 już przy takich wiatrach zaczyna świszczec mocno, słyszalne z przodu. Jechałem przez chwilę 200 i to była porażka bo nagle mega świst taki przerażający przeciąg z prawego tylnego okna przy słupku B, prawie zawał że szyba się opuściła, dopiero jak zwolniłem do 150 zelzalo.
Brakuje klejonych szyb z tyłu ewidentnie... Szczerze to dziś byłoby mi wstyd przewieść z tyłu jakąś osobę z prędkością autostradowa...

Jakis sposób, jakies dodatkowe usczelkie kombinowac, przesmarować dobrze, skalibrować szyby coś da?
Umówić się regulacje docisk drzwi itp, takie zabiegi coś dają? Ten dźwięk naprawdę jest mega głośny a ten chwilowy świst był przerażający..
 

Michal

Moderator
Umów serwis mobilny. U mnie znalazł wygięta uszczelkę i zrobił kalibrację domykania okien - pomogło na świsty.
 

Michal

Moderator
Da się wybrać serwis mobilny z góry, czy oni przydzielają w zależności od rodzaju naprawy?
Wydaje mi się, że dla niektórych typów zgłoszeń się da. Nawet jak nie, tu umów serwis i w chacie napisz, ze wolałbyś mobilny.
 

Darek1

Posiadacz elektryka
Najpierw rezerwujesz stacjonarny, wtedy piszesz wiadomość, że wolisz mobilny. Wtedy serwis weryfikuje, czy Twoja usterka się nadaje na mobilny. Pewnie jeszcze będzie to zależne od czasu serwisanta mobilnego.
 
Top