Jak rozmawiać z burakami w bloku?

Szpaku

Zadomawiam się
Jeszcze nawet tydzień moja Tesla nie stoi na parkingu podziemnym, nawet nie mam jeszcze ładowarki zamontowanej a już wiem, że do zarządu wspólnoty wpadły dwie skargi na temat auta elektrycznego w garażu wspólnym. Na szczęście mam dość ogarnięty zarząd i raczej nic z tym dalej nie będzie się działo ale jakby do jakiejś "konfrontacji" doszło, macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na rozmawianie z takimi osobami? Jakieś badania o bezpieczeństwie przeciw pożarowym itd. ? Wiem, że do takich osób raczej badania nie docierają bo oni swoje wiedzą ale zawsze dobrze mieć coś takiego pod ręką.
 

Halisep

Posiadacz elektryka
"The Swedish Civil Contingencies Agency (MSB) reported 23 fires in 611,000 EVs during 2022, or 0.004 per cent in a year, which makes it 20 times less likely to happen than ICE car fires, which burned 3,400 times in 4.4 million cars, or 0.08 per cent. MSB has also recently proven a new way to extinguish battery fires fast."
<<Źródło>>
PS. Współczuję sąsiadów dzbanów.
 

JM&JM

Posiadacz elektryka
Zawsze można liczyć na "życzliwość" sąsiadów :) a tak serio ja bym odwrócił sytuację na zasadzie czy są jakieś zweryfikowane badania / statystyki które potwierdzają większe zagrożenie ze strony zaparkowanych BEV? Pewnie tym samym "życzliwym" nie przeszkadzają w tym podziemnym garażu auta z LPG?
 

jgal

Fachowiec
Kilka miesięcy temu ktoś tu na forum wrzucał skan pisma, który dostał od komendy głównej państwowej straży pożarnej, gdzie stwierdzają brak dodatkowych ryzyk itp. Myślę, że to dobra podkładka czarno na białym. Oprócz tego tak jak koledzy wyżej mówią - wartownik niech działa, sobie nawet dodatkowa kamera IP zamontowana gdzieś obok (może być nawet atrapa)
 

jgal

Fachowiec
Znalazłem:
 

Szpaku

Zadomawiam się
Miałem nadzieję, że na razie będę miał sentry mode wyłączony w domu puki nie mam swojej ładowarki by oszczędzać energię, ale niestety chyba jestem zmuszony go mieć uruchomionego.
Mamy też świeżo uruchomiony system monitoringu w garażu chociaż chyba, nie ma żadnej kamery bezpośrednio skierowanej na moje auto.
Dzięki wielkie za linki do artykułów i pisma od straży pożarnej.
Nie jestem pewny czy mamy w bloku jakieś auta na gaz, nie rzucają się tak jak elektryki ;) na pewno jest parę hybryd a to w ogóle niebezpieczne, nie dość, że bateria to jeszcze łatwopalne paliwo :eek: tam nie widziałem by się ktoś czepiał.
Myślałem, że w nowym bloku gdzie większość mieszkańców to młode małżeństwa z klasy średniej nikt nie będzie miał problemów ale jak widać wszędzie się takie osoby znajdą.
 

jgal

Fachowiec
Poszukaj atrapy kamery z bateryjką żeby się jakaś czerwona lampka paliła i zamontuj w widocznym miejscu i skieruj na swoje auto, to może obejdzie się bez sentry ;)
 

Ratt

Posiadacz elektryka
Olać i się nie przejmować. Nic nie mogą Ci zrobić ani zakazać. Link do pisma od strażaków już masz i nikt inny nie wyda na piśmie innej ekspertyzy niż ta zalinkowana. Równie dobrze Ty możesz się awanturować że w garażu podziemnym w sumie jest kilkaset litrów benzyny/oleju i jak to się zacznie palić to zniszczy Twoją cenną Teslę i ewentualnie budynek nad garażem dając za przykład pożar spalniaków w Warszawie :)
 
Top