Jak tam Wasze wnioski (firmowe, bez leasingu)?

ArturKorzen

Zadomawiam się
Pytanie do ubezpieczenia OC/AC- NFOSiGW po podpisaniu umowy przez obie strony (podpisami kwalifikowanymi) i odesłaniu umowy+cesja OC/AC stwierdził że na polisie OC/AC jest osoba fizyczna a nie firma, wymagając dopisania NIP do polisy albo oświadczenia ubezpieczyciela, że polisa uwzględnia sposób wykorzystania pojazdu do celów zarobkowych.

Ktoś miał taki przypadek? Ja nigdy nie podawałem NIP przy ubezpieczeniu OC/AC, a od ponad 5 lat ubezpieczam auta firmowe. Agent ubezpieczeniowy stwierdził, że NIPu nie może dopisać do trwającej polisy, a oświadczenia ubezpieczyciela też mi nie wyda.

Jakieś oświadczenie, że prowadząc JDG odpowiadam całym majątkiem i auto jest ubezpieczone zgodnie z dowodem rejestracyjnym na podstawie PESEL przejdzie?
 

KrzysztofFly

Moderator
Pytanie do ubezpieczenia OC/AC- NFOSiGW po podpisaniu umowy przez obie strony (podpisami kwalifikowanymi) i odesłaniu umowy+cesja OC/AC stwierdził że na polisie OC/AC jest osoba fizyczna a nie firma, wymagając dopisania NIP do polisy albo oświadczenia ubezpieczyciela, że polisa uwzględnia sposób wykorzystania pojazdu do celów zarobkowych.

Ktoś miał taki przypadek? Ja nigdy nie podawałem NIP przy ubezpieczeniu OC/AC, a od ponad 5 lat ubezpieczam auta firmowe. Agent ubezpieczeniowy stwierdził, że NIPu nie może dopisać do trwającej polisy, a oświadczenia ubezpieczyciela też mi nie wyda.

Jakieś oświadczenie, że prowadząc JDG odpowiadam całym majątkiem i auto jest ubezpieczone zgodnie z dowodem rejestracyjnym na podstawie PESEL przejdzie?
No to chyba musisz męczyć agenta, ewentualnie zadzwoń do firmy w której robiłeś ubezpieczenie, że masz taki temat. Może być też opcja, że Twój agent po prostu nie wie jak to zrobić, a nie, że się nie da. Jak mawiał klasyk "nie ma takiej rury, której się nie da odetkać", wszystko da się odkręcić i poprawić.
 

KrzysztofFly

Moderator
Pytanie do ubezpieczenia OC/AC- NFOSiGW po podpisaniu umowy przez obie strony (podpisami kwalifikowanymi) i odesłaniu umowy+cesja OC/AC stwierdził że na polisie OC/AC jest osoba fizyczna a nie firma, wymagając dopisania NIP do polisy albo oświadczenia ubezpieczyciela, że polisa uwzględnia sposób wykorzystania pojazdu do celów zarobkowych.

Ktoś miał taki przypadek? Ja nigdy nie podawałem NIP przy ubezpieczeniu OC/AC, a od ponad 5 lat ubezpieczam auta firmowe. Agent ubezpieczeniowy stwierdził, że NIPu nie może dopisać do trwającej polisy, a oświadczenia ubezpieczyciela też mi nie wyda.

Jakieś oświadczenie, że prowadząc JDG odpowiadam całym majątkiem i auto jest ubezpieczone zgodnie z dowodem rejestracyjnym na podstawie PESEL przejdzie?
Dopisz jeszcze w jakiej firmie masz wykupioną polisę, może będzie łatwiej coś Ci podpowiedzieć.
 

ArturKorzen

Zadomawiam się
Benefia - Compensa. Właśnie napisałem mejla do bok-u. Zobaczymy. Dziwi mnie to, że dopiero po podpisaniu umowy takie rzeczy chcą, jak im cesje AC podesłałem z 2 miesiące temu. Więc mogli to zweryfikować wcześniej.

Teraz kasy nie otrzymam dopóki im tego papieru nie dostarczę?

Ogólnie to wczoraj podpisałem umowę mSzafir jednorazowy i wysłałem na mejla wraz z cesją (cesja jeszcze raz, bo była dostarczona na etapie uszczegółowienia umowy).

Dzisiaj dostałem 2 mejle, jeden z systemu że "Umowa jest dostępna do pobrania", a drugiego mejla z odpowiedzią na wysłaną umowę z cesją, że zlecona została wypłata dofinasowania. Ten drugi właśnie zawierał prośbę o wysłanie oświadczenia że polisa jest na cele zarobkowe.

Wy macie NIP na polisie?
 

KrzysztofFly

Moderator
Benefia - Compensa. Właśnie napisałem mejla do bok-u. Zobaczymy. Dziwi mnie to, że dopiero po podpisaniu umowy takie rzeczy chcą, jak im cesje AC podesłałem z 2 miesiące temu. Więc mogli to zweryfikować wcześniej.

Teraz kasy nie otrzymam dopóki im tego papieru nie dostarczę?

Ogólnie to wczoraj podpisałem umowę mSzafir jednorazowy i wysłałem na mejla wraz z cesją (cesja jeszcze raz, bo była dostarczona na etapie uszczegółowienia umowy).

Dzisiaj dostałem 2 mejle, jeden z systemu że "Umowa jest dostępna do pobrania", a drugiego mejla z odpowiedzią na wysłaną umowę z cesją, że zlecona została wypłata dofinasowania. Ten drugi właśnie zawierał prośbę o wysłanie oświadczenia że polisa jest na cele zarobkowe.

Wy macie NIP na polisie?
Ja mam polisy z danymi firmowymi i numerem Regon.
 

KrzysztofFly

Moderator
Jutro podpsuje umowę podpisem kwalifikowanym. Ile się czeka na kasę na koncie ?
Najczęściej od kilkunastu dni do kilkunastu miesięcy ;) Tu nie obowiązują żadne zasady i terminy, podobnie jak z całą tą procedurą uzyskania dofinansowania ;).
 

ArturKorzen

Zadomawiam się
Podpisałem umowę za pomocą jednorazowego podpisu mSzafir i wysłałem emailem na adres: [email protected]

Dziś dostałem maila, aby pobrać umowę. W jaki sposób ją pobrać, aby coś tam im się odkliknęło w systemie?

Pytanie do osób, które podpisały umowę w ten sposób i wysyłały mailem: Jak to rozwiązaliście?
O to też dobre pytanie. Ja klikam w link z mejla i mi wyskakuje że nie mam uprawnień do pobrania umowy...
 

electricar

Zadomawiam się
Tam trzeba wejść w szegoly umowy na portalu i "dodaj / usuń podpis" i kliknąć po prawej stronie pobierz umowę z podpisami. Nie wiesz ze nie może być za prosto ?? Urzedniki to robiły więc musi byś nasrane utrudnień. Tak jak oświadczenie że się oświadcza ze samemu się wypełnia wniosek. Który się samemu podpisuje....
 

Sventevith

Nowy na Forum
Naklejkę kupujesz sam taką jak pasuje do samochodu. Biała lub przezroczysta. Jak dostałeś kasę to naklejka powinna być na aucie. :p
Mi pasuje miejsce na prawych drzwiach z przodu u góry pod lusterkiem. Na białym samochodzie nie kłuje w oczy tak jak myślałem, że będzie to robić.

Do naklejania polecam umyć to miejsce i przygotować sobie coś płaskiego. Ja to robiłem kartą RFID od Greenwaya, bo się nie przygotowałem. :p Chodzi o to, że jak przyklejasz to trzeba sukcesywnie usuwać bąble powietrza, żeby naklejka równo leżała.
Gdzie mam kupić tą naklejkę ?
 
Top