Jako że na każdym zebraniu ktoś musi zacząć... wideo: Kia EV9

BunnyTerminator

Zadomawiam się
Dlatego napisałem dla mnie. Też mam spalinowe ale w konfiguracji 2+3+2 i super jest to że do codziennej jazdy trzeci rząd jest w podłodze i mam cały bagażnik a trzeci rząd odpalam tylko jak trzeba jeszcze dzieciaki sąsiadów podwieźć albo pojechać z dziadkami albo przewieźć coś długiego i trzeba złożyć jedo z siedzeń w 2gim rzędzie ;) konfuracja 222 pewnie też znajdzie odbiorców natomiast mam nadzieję że będzie też wersja 232 :)
Z tego co czytałem w różnych materiałach to będzie opcja 2+3+2 - widziałem też jakieś zdjęcia udostępnione, chyba przez KIA Australia, gdzie właśnie takie zestawienie było, ale dość szybko usunęli. Pewnie jak na koniec marca będzie prezentacja docelowej wersji produkcyjnej to będzie też ostateczna specyfikacja.
 
  • Like
Reactions: pbr

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Jest 2+3+2 :)

Podczas premiery ujawniono to i owo, choć dopiero w dodatkowych materiałach:

EV9 oferowana jest w wersji 6-miejscowej z obracanymi o 180 stopni fotelami, będą też warianty 7-miejscowe. W sumie pojawią się cztery konfiguracje kanapy z tyłu: klasyczna 3-osobowa, 2 normalne fotele, 2 fotele relaksacyjne, 2 fotele obrotowe.
 

BunnyTerminator

Zadomawiam się
Jak dla mnie to idealną opcją byłoby 2+3 i gigantyczny bagażnik, ale chyba takiej konfiguracji nie będzie. Jestem też ciekaw czy w Europie będzie opcja GT-Line + beżowa/brązowa tapicerka. W naszym "konfiguratorze" na stronie tego nie ma, a na koreańskiej już istnieje. No i najważniejsze, to jak to realnie będzie z zasięgiem i dostępnością. Podobno od września/października będą startować jazdy prasowe, to może coś się uda zweryfikować.
 

Keijo

Zadomawiam się
W sumie ładna ta Kia jest jak na SUVa, ale zastanawia mnie... czemu każdy EV Kia/Hyundai to koszmar blacharza by design? xD
 

BunnyTerminator

Zadomawiam się
Co do zużycia dla GT-Line to tutaj jest dopisek: "Efektywność zużycia energii i przebieg na jednym ładowaniu modelu GT-line są mierzone przez naszą firmę i mogą ulec zmianie podczas przyszłej certyfikacji." Dla pozostałych wersji: "Rządowe raporty dotyczące efektywności zużycia energii i przebiegu na jednym ładowaniu"

To co udało mi się wygrzebać z tych materiałów:
Najtańsza wersja (4WD/99.8kWh/5%podatek) - 256.558 PLN
Najdroższa wersja (GT-Line/99.8kWh/5%podatek) - 279.756 PLN
Do tego dochodzą opcje i dodatki, które można dobrać.
Z ciekawości zerknąłem jak mają wyglądać zakupy w sklepie KIA Connect:
  • Zmiana oświetlenia na przedniej atrapie - około 564PLN - płatność jednorazowa/dożywotnie użytkowanie
  • Strumieniowanie danych - około 25PLN - subskrypcja miesięczna
  • Zdalne parkowanie lvl2 - zakup dożywotni 1567PLN / subskrypcja roczna 376PLN / subskrypcja miesięczna 38PLN / dla GT Line to jest w pakiecie

W Korei można już zamawiać. W Europie podobno w Q3 będzie można dokonywać zamówień.
 

Olecki

Posiadacz elektryka
Pojawiły się już pierwsze filmiki z jazdy. Sportowych wrażeń nie ma co się spodziewać ale ilość miejsca w 3 rzędzie jest imponująca. Amerykanie powinni polubić ten model :)

 

cooler

Pionier e-mobilności
Pojawiły się już pierwsze filmiki z jazdy. Sportowych wrażeń nie ma co się spodziewać ale ilość miejsca w 3 rzędzie jest imponująca. Amerykanie powinni polubić ten model :)

Boszzz jaka ona brzydka na tym filmie, jestem pewien że takiego kanciaka w życiu nie kupię, nie wiem kto im taką modę podpowiada ale na pewno należy do klubu LPGT, wyróżniać się za wszelką cenę i na siłę. Lubię takie kształty opływowe jak szybowce, szybkie samoloty, dlatego podchodzi mi prosiak oraz TM3. Walczymy o małe zużycie na autostradzie, zasięg itd po czym wypuszczamy stodołę na kołach...
 

Jobski

Zadomawiam się
Broń boże nikt ci nie każe tego kupować. Widać, że auto zaprojektowane pod rynek amerykański, tam lubią takie masywne kolosy.
Co zresztą również dostrzegła Tesla wypuszczając jeszcze bardziej urokliwego Cybertrucka ;)
 

cooler

Pionier e-mobilności
Broń boże nikt ci nie każe tego kupować. Widać, że auto zaprojektowane pod rynek amerykański, tam lubią takie masywne kolosy.
Co zresztą również dostrzegła Tesla wypuszczając jeszcze bardziej urokliwego Cybertrucka ;)C
Cybertruck to się zgadzam co do wyglądu, ale podobno o dziwo ma rewelacyjne Cd w okolicy 0.20, tylko że oczywiście powierzchnia czołowa itd robi swoje.
Ale: stawiam orzechy przeciw dolarom że CyberT będzie miał mniejsze zużycie na autostradzie niż EV9 :)
No i target nieco inny, jednak hardcore w teren raczej niż socker mum car.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Raczej 0,3 :)
Jeżeli 0.3 to słabowato, tyle ma moja 2015 Toyota Sienna z wielką chłodnicą i łapaczem wiatru w postaci grilla. EV powinien mieć lepszy choćby ze względu na brak tak wielkiego vortex generator jakim jest układ chłodniczy.
Ale dalej stawiam orzechy że będzie mniej zjadał niż EV9.
 

Michal

Pionier e-mobilności
Ty i ta Twoja Sienna :D
Tyle kiedyś powiedział Musk, że będzie miał CT, więc nie liczyłbym na dużo mniej. To jest auto do porównywania z F-150, a nie minivanem, a F-150 ma 0,44 Cd ;)
 
Last edited:

cooler

Pionier e-mobilności
Ty i ta Twoja Sienna :D
Tyle kiedyś powiedział Musk, że będzie miał CT, więc nie liczyłbym na dużo mniej. To jest auto do porównywania z F-150, a nie minivanem, a F-150 ma 4,4 Cd ;)
Chyba 0.44, powyżej 1 to jest tylko sześcian lub graniastosłup o podstawie kwadratu ustawione ścianą prostopadle do ruchu powietrza
 

p0li

Pionier e-mobilności
powyzej 1 maja niektore ciezarowki (do 1,5) i bolidy F1 (1,2)
sa ksztalty ktore maja powyzej 2
 
Top