KIA EV3 - cennikowa porażka w Polsce. Czy Tesla zdominuje rynek?

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
A to takie sterowanie rekuperacji nie jest zintegrowane z pedałem hamulca? W Peguet-cie tak mam (poziom rekuperacji zależy od nacisku pedału hamulca).
 

inter

Pionier e-mobilności
Gdy zechcesz przestać korzystać z domyślnie ustawionego trybu żeglowania (najbardziej oszczędna i wygodna jazda).
Np. gdy się do kogoś (albo zakrętu) zbliżasz.
Wtedy wybierasz łopatkami jak bardzo auto ma zwalniać.

Po manewrze przywracasz zero (zbędnej) rekuperacji.
Ona ma być TYLKO wtedy gdy jej potrzebujesz w danym momencie.
Tesla nie ma łopatek i jest ekonomiczna.
 

BartekD

Zadomawiam się
Gdy zechcesz przestać korzystać z domyślnie ustawionego trybu żeglowania (najbardziej oszczędna i wygodna jazda).
Np. gdy się do kogoś (albo zakrętu) zbliżasz.
Wtedy wybierasz łopatkami jak bardzo auto ma zwalniać.

Po manewrze przywracasz zero (zbędnej) rekuperacji.
Ona ma być TYLKO wtedy gdy jej potrzebujesz w danym momencie.
Mam pod domem Kie z łopatkami i Teslę. Za każdym razem gdy muszę jechać Kia i machać tymi łopatkami klnę pod nosem. Rozwiązanie idiotyczne, nieintuicyjne, wymuszające dodatkową czynność przy prowadzeniu samochodu. Pedałem w Tesli za pomocą ruchów wyłącznie prawej stopy, rozpędzam i hamuję samochód w taki sposób jaki w danej chwili jest potrzebny. Bez żadnych łopatek, guzików, czy czego tam innego. W innych samochodach z systemem one Pedal pewnie jest tak samo. Łopatki to kuriozum dla mnie.
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
A czy w Tesli jest jakaś pozycja pedału gazu, która powoduje, że samochód żegluje (nie ma rekuperacji, i nie podaje energii z silnika)? W e208 tego nie mam (przynajmniej nie zauważyłem).
 

Ratt

Posiadacz elektryka
A czy w Tesli jest jakaś pozycja pedału gazu, która powoduje, że samochód żegluje (nie ma rekuperacji, i nie podaje energii z silnika)? W e208 tego nie mam (przynajmniej nie zauważyłem).
Nie ma takiej pozycji. Możesz wrzucić neutral i jechać tak jak w ICE na luzie.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Jak masz one pedal drive i myślisz jak jedziesz to machanie jakimś łopatkami to kuriozum.
Jak masz łopatki, to nie musisz trzymać cały czas nogi na pedale gazu.
Powodowanie w ten sposób jej cierpnięcia w imię niczego, to kuriozum.
 

inter

Pionier e-mobilności
Jak masz łopatki, to nie musisz trzymać cały czas nogi na pedale gazu.
Powodowanie w ten sposób jej cierpnięcia w imię niczego, to kuriozum.
Mam pytanie, jeżdziłeś kiedyś Teslą?
 
Top