MG4-porady, modyfikacje, problemy, awarie, tips&tricks

MART MG4

Zadomawiam się
Chyba masz przestarzałe oprogramowanie, w nowszym pokazuje.
Trzeba zaktualizować.
Rozmawiałem już z serwisem, czekam na info czy jest możliwość aktualizacji zdalnej. Dla waszej informacji, oprogramowanie z którym otrzymałem samochód:
MPU: SWI69-29958-1100R21
MCU: 69.3.5.0
Mała ciekawostka: w aplikacji no komórce działa możliwość otwarcia i uruchomienia samochodu bez kluczyka /według informacji na stronie w wersji Ismart Lite tego być nie powinno/
 

MART MG4

Zadomawiam się
rozumiem, że miałeś możliwość prowadzenia na śniegu i lodzie. jak się sprawował w tych warunkach tylny napęd? czy samochód pewnie rusza z miejsca i jak się prowadzi? może opiszesz swoje wrażenia?
Mam stały fragment testowy w postaci stromego podjazdu /ok. 50 długości/ do domu. Nachylenie ok. 30%. Z reguły nieodśnieżany. W tym roku zima dopisała - śniegu sporo, różne warunki temperaturowe. Porównuję do samochodów, które wcześniej użytkowałem: Skoda Octavia dwie generacje, Skoda Superb, Audi Q5 TFSIe 55 4x4. Audi ze zrozumiałych względów poza konkursem. Skody zakopywały się mniej więcej dwa razy w sezonie /odkopywanie, piasek, itd/. Z MG nie miałem żadnych problemów, bez względu na to czy śnieg był świeży, zmrożony, czy błoto pośniegowe, parę razy było słuchać zadziałanie systemu kontroli trakcji TCS Mam założone opony NOKIAN Snowproof 1 pewnie w dużej części dobra przyczepność to ich zasługa. W poprzednich samochodach męczyła mnie uciążliwa i trudna do opanowania podsterowność. MG jest neutralne i daje mi subiektywnie dużo większe poczucie bezpieczeństwa/ dobry rozkład masy przód-tył/.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
W poprzednich samochodach męczyła mnie uciążliwa i trudna do opanowania podsterowność. MG jest neutralne i daje mi subiektywnie dużo większe poczucie bezpieczeństwa/ dobry rozkład masy przód-tył/.
No tak, ale problemem RWD nie jest jazda pod górkę do przodu, tylko każdy śliski zakręt na drodze...
Jak tam działa?
 

paradox

Pionier e-mobilności
Mam stały fragment testowy w postaci stromego podjazdu /ok. 50 długości/ do domu. Nachylenie ok. 30%. Z reguły nieodśnieżany. W tym roku zima dopisała - śniegu sporo, różne warunki temperaturowe. Porównuję do samochodów, które wcześniej użytkowałem: Skoda Octavia dwie generacje, Skoda Superb, Audi Q5 TFSIe 55 4x4. Audi ze zrozumiałych względów poza konkursem. Skody zakopywały się mniej więcej dwa razy w sezonie /odkopywanie, piasek, itd/. Z MG nie miałem żadnych problemów, bez względu na to czy śnieg był świeży, zmrożony, czy błoto pośniegowe, parę razy było słuchać zadziałanie systemu kontroli trakcji TCS Mam założone opony NOKIAN Snowproof 1 pewnie w dużej części dobra przyczepność to ich zasługa. W poprzednich samochodach męczyła mnie uciążliwa i trudna do opanowania podsterowność. MG jest neutralne i daje mi subiektywnie dużo większe poczucie bezpieczeństwa/ dobry rozkład masy przód-tył/.
dzięki za info. to wiele mówi o samochodzie i jego właściwościach jezdnych.
 

paradox

Pionier e-mobilności

Rewizje wnętrza MG4 planowane na 2024 rok​

MG4 EV może być wciąż świeży, ale MG już pracuje nad jego aktualizacją. Lu Jiajun, dyrektor generalny jednostki biznesowej MG, powiedział podczas niedawnego wydarzenia, że firma przygotowuje „dużą modernizację” wnętrza elektrycznego hatchbacka i planuje wprowadzić ją w drugiej połowie 2024 r., jak donosi Autocar 7 grudnia 2023 r.

Obecnie system informacyjno-rozrywkowy w MG4 EV nie jest zbyt responsywny, więc MG może wydać dla niego dużą aktualizację oprogramowania, aby działała szybko. Firma może także poprawić jakość materiałów w kabinie i wprowadzić nową kolorystykę.

 

cooler

Pionier e-mobilności
@paradox : płacą Ci za te update'y? Kup, pojeździj pół roku lub rób relację z pierwszej ręki jak się sprawuje.
Mi się auto podoba, zwłaszcza wersja LFP (choć brak 11kW ładowarki mnie boli) ale niestety brak sensownego finansowania rozbija temat zakupu. Wyższe wersje jak LR czy komfort niebezpiecznie zbliżają się do ceny Tm3 lub TmY a to już niestety zupełnie inna liga graczy i w standardzie ma rzeczy których nie ma MG4.
 
Top