Musk popłynął ze wsparciem Trumpa

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
Nieprawda, jeśli się tym zainteresujesz to są nawet na to badania - w zależności od kultury średnio 10-20% mężczyzn doświadcza przemocy domowej. Tak samo w krajach "afroamerykańskich" masz często do czynienia z przemocą wobec białych - zresztą co tu dużo mówić, wystarczy odwiedzić w pechowym momencie taki Bronx.

Natomiast nie może nam przy tym umknąć prawda - to głównie kobiety doświadczają przemocy, a rasizm w ostatnich stuleciach dotyczył przede wszystkim kolorowych. I tak, należy się po prostu do tego przyznać - biali wykorzystywali kolorowych jak tylko mogli. I w wielu miejscach nadal to robią.

Ale żeby nie było, nie zawsze było tak samo - polecam np. ten artykuł: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2...ci-slowianscy-niewolnicy-w-krajach-arabskich/
Statystyki swoje, a odbiór społeczny swoje. Ja mówiłem o tym drugim. Spróbuj zgłosić, że kobieta Cię bije, albo gnębi psychicznie. Na 99% zostaniesz wyśmiany. Temat tabu. Przemocy czarnych wobec białych jest aż nadto, pokazują to jasno amerykańskie statystyki. Mi chodzi o powszechne wśród lewicy i czarnej społeczności przekonanie, że rasizm w stronę białych po prostu nie istnieje, bo jesteśmy uprzywilejowani. Można teraz jechać po białasach ja po burej s... i nikt się tym nie przejmie.

Nikt generalnie nie neguje, może poza Korwinem, że przemoc wobec kobiet to problem i nadal zjawisko zbyt częste. Co do rasizmu patrz akapit wyżej. Są nacje, które z eksploatowania i eksterminacji ludności podbitych krajów zrobili sobie model biznesowy. Niech się przyznają, niech przepraszają. Przez tysiąclecia każda rasa była w mniejszym lub mniejszym stopniu zniewolona. Afrykanie, afroamerykanie mają najświeższe rany.

Żeby już nie przeklejać cytatów. Parytety są z założenia złe. To jawna dyskryminacja. Jeśli kiedyś było to stosowane to mamy kontynuować karygodne praktyki tylko żeby komuś to 'wyrównać'? Nie przeginajmy w drugą stronę. O tym kto się dostanie na dane stanowisko powinny decydować wyłącznie kompetencje i doświadczenie. Koniec i kropka. Jeśli mają być z kolei parytety, to czemu tylko dla dobrze płatnych stanowisk i zawodów? Niech będą wszędzie. Sortownie śmieci, huty, budowlanka. Zaraz ktoś pewnie powie, że kobiety nie dadzą rady siłowo. Feministki twierdzą inaczej. Więc albo parytety wszędzie, a nie tylko na ciepłe, biurowe posadki, albo wcale.

Co do kościoła. Zastosowałeś tą samą taktykę co przeciwnicy Elona i X. Nie lubię ich, więc powinni oberwać. To co proponujesz to bardzo niebezpieczny mechanizm, to jawne bezprawie. Generalnie to nikt ich nie lubi oprócz wąskiej grupy starszych ludzi. Tylko co z tego? Mamy dać przyzwolenie żeby ich nap....ać? Jeśli dany czyn podpada pod odpowiednie paragrafy powinien być sprawiedliwie osądzony, bez patrzenia kto był sprawcą, a kto ofiarą. Bez prywatnych sympatii i przekonań. Za pedofilię i inne grzechy powinni być sądzeni oddzielnie, bez ulgi bo to księżulo. Nie zmierzajmy w kierunku samosądów. W USA było ciche przyzwolenie władz na gnębienie czarnych, byli wolni, ale dalej traktowani jak podludzie. Skutki były fatalne. Władza nie może dawać sygnałów, że jednych będzie traktować lepiej od innych.
 

Przemmo

Posiadacz elektryka
Wziąłem i przeczytałem.
Nie jest to poziom płaskoziemców ani chemtrajsów, normalnie idzie ogarnąć :)
A widziałeś film z gościem wspinającym się z karabinem na dach? I ludzi zgłaszających to policji? Jeśli tak, to co o tym myślisz? Bo moim zdaniem to takie samo partactwo jak mamy w służbach w Polsce. A że mogło to być celowe działanie kogoś ze służb? A co, nie mogło? Pamiętaj, że oni już stracili w zamachach niejednego prezydenta, mamy tam nawet polski wątek 😁

Muska nie bronię w całości, ale wiele z jego kontrowersyjnych wpisów rozumiem. A różni urzędnicy już się biorą za kontrolę treści, stąd pewnie próba tego "szantażu" ze strony EU. Ja bym tylko powiedział, że to się nazywa twardymi negocjacjami 😉
 

Przemmo

Posiadacz elektryka
@Bronek Ty kłamczuszku, a podobno nie ma Cię na X... 😂

1000022629.png
 

Bronek

Pionier e-mobilności
A .. czy coś napisalem ? Może jeden tweet? A kiedy to się logowałem ?
Jak widać na zdjęciu , byłem młody i gupi . No ale jaki przystojny
 

daniel

Señor Meme Officer

Ciekawe jak się czują nabywcy jego produktów, ze świadomością że dopłacają do działalności tego typu dzbanów...

W każdym razie - inwestorom w akcje nie zazdroszczę.
Z zakupu też się właśnie wyleczyłem na dobre, pewnie nie tylko ja.
Ten tego. Są jakieś kwity na te wpłaty? Bo Elon się wypiera i wygląda to na kolejną plotę którą ktoś puścił w internet na podstawie "wiedzy z anonimowego źródła".

 
Last edited:

elektryczna droga

Zadomawiam się

Bronek

Pionier e-mobilności
I :) Mają .......... następne wytlumaczenie swej niemocy. Bidoki..
Pisząc takie posty , że nie kupię Tesli jednocześnie pisząc na sprzęcie pełnym technologii z kraju zamordyzmu i niesprawiedliwości, trzeba miec cos z czymś inaczej poukładane ?.
W ten sposób myśląc , mozna ignorowac połowę Amerykanow , Polakow itp .To nie są grupki , czy sekty , to olbrzymia rzesza ludzi , co wierzy temu populiscie, to jak u nas uwierzyła Kaczorowi . A 500+ to brali wszycy jego przeciwnicy .
Nie kupujemy chleba w piekarni , której wlasciciel popiera Trumpa lub Tuska ?

PS Niestety ale się różnimy
 
Last edited:

piotrpo

Pionier e-mobilności

Ciekawe jak się czują nabywcy jego produktów, ze świadomością że dopłacają do działalności tego typu dzbanów...

W każdym razie - inwestorom w akcje nie zazdroszczę.
Z zakupu też się właśnie wyleczyłem na dobre, pewnie nie tylko ja.
Moje samopoczucie nie zmieniło się ani o jotę. Kupiłem samochód, bo to moim zdaniem dobry produkt dopasowany do moich oczekiwań. Nie jestem amerykańskim wyborcą i nie mam wpływu na to, kogo wybiorą sobie na prezydenta. Gdyby poparł demokratów, to byłoby OK?
Muska uważam za dzbana, ale inteligentnego i skutecznego. Jego poglądy są bardzo odmienne od moich, ale ma do nich prawo.
Twoja decyzja o nie kupowaniu Tesli nic nie zmienia, bo i tak nie zamierzałeś jej kupić, a nie da się nie kupić bardziej.
Gdybym zawsze kierował się tym co jakiś CEO jakiejś firmy zrobił, powiedział, czego nie zrobił i nie powiedział, to musiałbym robić wszystko sam, przy użyciu samodzielnie wykonanych narzędzi.
Meble z Ikea - fe, starszy pan miał faszystowskie poglądy.
Samochód z VAG? No przecież nie kupię nic od firmy założonej przez takie indywiduum:
W 1933 roku F. Porsche poznał Adolfa Hitlera, który zażyczył sobie, by Porsche stał się nadwornym konstruktorem ówczesnych Niemiec[2]. 17 kwietnia 1934 roku Ferdinand Porsche zaprezentował niemieckiemu rządowi projekt samochodu – Garbusa.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Twoja decyzja o nie kupowaniu Tesli nic nie zmienia, bo i tak nie zamierzałeś jej kupić,
Jeśli to do mnie, to nieprawda, jak najbardziej zamierzałem, gdy tylko zrobią odpowiedni dla mnie samochód.
A że tutaj RÓWNIEŻ idą drogą, z którą jest mi nie po drodze, no to nie będzie żalu.
 
Top