Doktor

Posiadacz elektryka
Też mogę podać 180 za soula - lepiej Ci będzie? ;-)

Proste - już raz trenowałem dyskusje o cenach sprzedaży na forum - nigdy więcej.
Nie chodzi mi o to, żeby sobie każdy mógł powybrzydzać, tylko o sygnał dla naprawdę zainteresowanych.
Tacy się odezwą.
Dyskusja z resztą na ten temat, mnie nie interesuje.

Bzdura.
Gdy kupowałem to też w cenniku było koło 175 tys za moją wersję.
Dodaj do tego inflację (choćby ze 20%)- wychodzi drożej niż jest teraz (185 tys).
Jeśli 20-30% obniżki za 15 miesięczne auto uważasz za "chcę zarobić" to ..... no sam wiesz.

HINT: dla mnie ta REALNA cena wychodzi nieco inaczej, ale tylko dla mnie.
Jednak jeśli sprzedam auto teraz, to dotacja jest do zwrotu, podobnie jak vat, więc trudno żebym to ja zapłacił ją ew. kupującemu, nie sądzisz?
Wstrzymaj konie. Inflacja w 2022 w Polsce wyniosła 14,4%, nie 20%.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Też mogę podać 180 za soula - lepiej Ci będzie? ;-)

Proste - już raz trenowałem dyskusje o cenach sprzedaży na forum - nigdy więcej.
Nie chodzi mi o to, żeby sobie każdy mógł powybrzydzać, tylko o sygnał dla naprawdę zainteresowanych.
Tacy się odezwą.
Dyskusja z resztą na ten temat, mnie nie interesuje.

Bzdura.
Gdy kupowałem to też w cenniku było koło 175 tys za moją wersję.
Dodaj do tego inflację (choćby ze 20%)- wychodzi drożej niż jest teraz (185 tys).
Jeśli 20-30% obniżki za 15 miesięczne auto uważasz za "chcę zarobić" to ..... no sam wiesz.

HINT: dla mnie ta REALNA cena wychodzi nieco inaczej, ale tylko dla mnie.
Jednak jeśli sprzedam auto teraz, to dotacja jest do zwrotu, podobnie jak vat, więc trudno żebym to ja zapłacił ją ew. kupującemu, nie sądzisz?
Z dotacją to już ktoś wyjaśniał Ci że jest proporcjonalne odliczenie, z Vat nie wiem. Auto według cennik a kosztowało 160k plus pakiet zimowy załóżmy 165-168k. W tamtym okresie dawało się jeszcze wynegocjować rabat. Auto odebrałeś w listopadzie 2021 więc zamawiałeś wcześniej. Sam napisałeś że po negocjacjach i odliczeniach Soul 64 wyszedł niewiele drożej niż 39kWh kilka tygodnie wcześniej który nie mieścił się w dotacji do 125k PLN. Załóżmy nawet, że 140-145 zapłaciłeś, a teraz chcesz sprzedać za prawie taką samą kwotę.

Lubię takie podwójne standardy jak u Ciebie, teraz będziesz przez kilka postów udowadniał że Ty masz rację. Jak dla mnie EOD.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Wstrzymaj konie. Inflacja w 2022 w Polsce wyniosła 14,4%, nie 20%.
Kolega napisał o rzekomych dwóch latach.
A ja o inflacji realnej, a nie takiej wynikającej z ceny lokomotyw.
Przez dwa lata to bliżej 50% niż 14...
 

Cav

Pionier e-mobilności
Z dotacją to już ktoś wyjaśniał Ci że jest proporcjonalne odliczenie,
Nie zostało to poparte żadnym przepisem.
Ale i tak założyłem, że chociaż część dotacji udałoby się zachować, stąd daleko inna cena od dzisiejszej cennikowej, nawet minus eksploatacja.
z Vat nie wiem. Auto według cennik a kosztowało 160k
Nie.
Kupowane było w listopadzie 2021, łącznie z wyposażeniem cennikowo wtedy kosztowało tyle ile pisałem.
Auto odebrałeś w listopadzie 2021 więc zamawiałeś wcześniej.
Nie - wziąłem to co było u dealerów.
Wcześniej (czyli na początku listopada) sam znalazłem interesujący egzemplarz na stronie kia, z autami dostępnymi od ręki.
Sam napisałeś że po negocjacjach i odliczeniach Soul 64 wyszedł niewiele drożej niż 39kWh kilka tygodnie wcześniej który nie mieścił się w dotacji do 125k PLN.
Nie kilka tygodni, tylko kilkanaście miesięcy, a praktycznie rok, wersją 39 interesowałem się w 2020, w 2021 też już był droższy.

A niewiele drożej wyszedł właśnie dlatego, że dostał wyższą o 10 tys dotację i możliwość odliczenia vat (kolejnych kilkanaście tysięcy), czego wcześniej nie można było łączyć.
Dochodzi jeszcze amortyzacja, czyli obniżka dochodowego.
Czyli musisz dodać ze 30 tys do tego co sobie założyłeś.

Idź do salonu Kia, zobacz za ile i kiedy jesteś w stanie kupić - sam zobaczysz że nie straciłbyś kupując używkę.
Załóżmy nawet, że 140-145 zapłaciłeś
Ale że na fakturze?
No nawet sobie tak nie żartuj - to możliwość odliczeń przy zakupie na firmę obniżyła mocno realną cenę, ale na fakturze było DUŻO, dużo więcej.
, a teraz chcesz sprzedać za prawie taką samą kwotę.
Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Gdybyś miał firmę, to byś może potrafił coś policzyć i zrozumieć przyczyny - ale nie masz, więc nie potrafisz.
Mimo to ferment siejesz bezpodstawnie, bo tak łatwiej.
Daj więc sobie z tym spokój.
Lubię takie podwójne standardy jak u Ciebie,
Podwójne standardy to ma ktoś, kto najpierw rzuca jakimś oszczerstwem, do tego w złym wątku, a potem próbuje winę zrzucić na tego którego to oszczerstwo dotyczy.
A wcześniej kłamie, że jest zainteresowany zakupem.....
 

Michal

Moderator
Wstrzymaj konie. Inflacja w 2022 w Polsce wyniosła 14,4%, nie 20%.
Ja naprawdę nie wiem jak oni to liczą, bo ja płacę za znaczącą większość produktów i usług ~50% więcej niż 1-2 lata temu... CHyba tylko umowy długoterminowe zostały na podobnym poziomie, ale to jest jakiś śmieszny procent wydatków.
Kreatywna księgowość?
 

Cav

Pionier e-mobilności
Załóżmy nawet, że 140-145 zapłaciłeś,
Sprawdziłem papiery - te rzekome 140-145, to bym zapłacił, ale gdybym kupił wersje 39 kWh.
I to rok wcześniej, bo już w końcówce 2021 mógłby być z tym problem.
Tyle jest realności w Twoich wyliczeniach.....
 

Cav

Pionier e-mobilności
No i byłem ale nie za cenę, w którą wliczyłeś koszt nowego samochodu i jego ładowania :D
Ściemniasz.
Ile się spodziewałeś?
Że po kilkunastu miesiącach, sprzedam za 50% ceny nowego?
Za tyle to możesz kupić ale 3-4 latka po wypadkach za granicą.
Albo za kilka lat. ;-)
 
Top