Nowe salony i serwisy Tesli w Polsce

inter

Pionier e-mobilności
W Swadzimiu Krotoski miał salon Maxusa a już go nie ma (Ogrodowa 11). Może to jest trop.
Chociaż zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że to potrwa. Tesla udowodniła, że nie śpieszy jej się z otwieraniem salonów.
1720805000562.png
Chyba muszą przyśpieszyć, przy coraz większej sprzedaży, zatkają się te dwa salony.
 

blazej

Pionier e-mobilności
Nie wiem, jakie wymagania ma Tesla, ale Krotoski wydaje się mało reprezentatywnym miejscem. Oczywiście w obecnym kształcie. Trzeba czekać, oby nie trwało to rok czy dwa.
 

inter

Pionier e-mobilności
Nie wiem, jakie wymagania ma Tesla, ale Krotoski wydaje się mało reprezentatywnym miejscem. Oczywiście w obecnym kształcie. Trzeba czekać, oby nie trwało to rok czy dwa.
Fakt, budynek wygląda jak z lat 80 ubiegłego wieku.
 

blazej

Pionier e-mobilności
Hmm... Salon w Ząbkach może piękny nie jest, ale wygląda jak... salon samochodowy. Krotoski wygląda jak hala przemysłowa z placem.
 

daniel

Señor Meme Officer
wygląda jak hala przemysłowa z placem.
Tesla vibes.
Myślę że na checkliście są jedynie dwie rzeczy: odpowiednio duża hala i duży plac.
Nawet przyłącza nie trzeba, bo na SuC zapraszamy do Poznania, czyli jak na standardy to bardzo blisko.

Poznań jest w połowie drogi między Berlinem i Warszawą, więc serwis tu bardzo pasuje.
 

blazej

Pionier e-mobilności
Jak dla mnie może wyglądać byle jak. Krotoski to bardzo fajna lokalizacja, a z przyłączem raczej nie powinno być tam problemu. Ale już ogólnodostępny SuC to w tym miejscu średni pomysł, zjazd Komorniki przy A2 to dużo lepsza opcja.

To zresztą jedno z większych moich rozczarowań i blokad przed kupnem Tesli i EV generalnie. Szybkich stacji ładowania wciąż jest bardzo mało, o SuC nie wspominając. Oby się to poprawiło. Na szczęście jestem dość cierpliwy, a przy podróżowaniu z rodzinką to już w ogóle postoje krótsze niż 40-45 minut co 2-2.5h to rzadkość.
 

elektryczna droga

Zadomawiam się
Tutaj prawdopodobna lokalizacja salonu i serwisu w Katowicach: https://maps.app.goo.gl/EAceVxNx7ee1C7Jv5. Ma on powstać w miejscu salonu Land Rover.

Dodatkowo, prawdopodobnie w 24/25 roku ma powstać salon i serwis w Krakowie i Gdańsku.

Tesla podobno jest również w trakcie szkolenia nowych techników mobilnych, których liczba obecnie planowana jest na 16 na całą Polskę. Na Kraków ma być dedykowana osoba + 2 osoby dojeżdżające kilka dni w tygodniu z innych lokalizacji (tak jak obecnie dojeżdża osoba ze Śląska).
aż dziw że w Krakowie nie ma salonu
 
Top