Octopus Electroverse

nabrU

Pionier e-mobilności
Widzę, że na Forum wszyscy gonią za kartą Shell Recharge. Z wiadomych względów mam alergię na tą firmę, plus widzę, że są potencjalnie problemy / pytania co do płatności. Z kolei jak tylko mogę wspieram mojego operatora elektrycznego - firmę Octopus Energy stąd poniższa propozycja alternatywna dla wyjeżdżających na Zachód i Skandynawię (choć inne kierunki też obsłuży).

Otóż mają oni alternatywę w postaci karty Octopus Electroverse. Nie jest to usługa / karta, która oferuje jakieś tam wielkie rabaty itp. Traktować to należy raczej jako backup zagraniczny z ich kartą RFID (twierdzą, że obsługują ok. 620 tyś. ładowarek w Europie, np. Fastned, EnBW, Allego, Ionity, Shell, Mer, Total Energies, Aral Pulse, PwerDot, itp).

Widzę, że mają też wersję dla firm więc może jak ktoś ma więcej EV (lub służbowy) będzie to lepsze rozwiązanie niż Shell.

Niestety jest jak zwykle minus bo działają oficjalnie tylko w UK, DE, IT, FR i ES więc chyba metoda 'na Niemca' jest jedyną, która powinna zadziałać w PL.

Żona używa tej karty jako backup w Mii, więc gdyby był ktoś zainteresowany byłbym wdzięczny za użycie poniższego referalla (obydwoje dostaniecie po 5 funtów po pierwszym ładowaniu)

 

romanc

Zadomawiam się
Odradzam,
robią hałas z powodu bardzo atrakcyjnej ceny a za parę dni cena skacze o 150% za każdym razem trzeba dokładnie sprawdzić cenę w aplikacji.
Po krótkiej przygodzie wywaliłem bo szkoda stresu.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Ale, że co z atrakcyjną ceną? Masz na myśli ich akcje 'Price Plunge'? No to chyba właśnie dobrze, bo okresowo obniżają ceny, choć te obniżki są tylko ważne na Ionity i Osprey (ta ostatnia firma to w UK). Trzeba poczytać najpierw jak to działa:


Po krótkiej przygodzie wywaliłem bo szkoda stresu.

Gdzie tej karty używasz (w jakim kraju) i w jakim celu? Bo niewiele na ten temat napisałeś.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Electroverse daje 10 funtów gratis każdemu nowemu użytkownikowi, który założy konto poprzez poniższy link:


1712406965419.png

Warunki:

  • The offer is valid until 01.03.2025.
  • This offer entitles you to £10 charging credit once you have signed up to Octopus Electroverse.
  • This offer cannot be used in conjunction with any other offer, voucher or discount codes.
  • Neither the provider nor the Administrator of the offer accepts liability for damages or loss caused as a result of redeeming this offer.
  • The provider reserves the right to withdraw this offer without prior notice.
  • This offer is subject to availability.

Kredyt na koncie pojawia się do ok. godziny.
Myślę, że warto mieć jako backup przy wyjazdach za granicę (czy jako alternatywa dla karty Shell).
 

p0li

Pionier e-mobilności
sprawdzalem w .de - cen nie podaja - sa zalezne od tego do kogo nalezy stacja ladowania
no i nie mozna polaczyc z dostawca octopus :/
 

nabrU

Pionier e-mobilności
sprawdzalem w .de - cen nie podaja - sa zalezne od tego do kogo nalezy stacja ladowania

Dziwne, w apce u mojej żony (bo to ona ma Electroverse) są ceny. Na stronie WWW również:

1712431417676.png


1712431507783.png
no i nie mozna polaczyc z dostawca octopus :/
1712431715247.png
 

p0li

Pionier e-mobilności

nabrU

Pionier e-mobilności
na stronie jest tak:
View attachment 17001

czyli nie ma stalej ceny ale zalezy od konkretnej ladowarki

No ale tak to u nich działa. Bo oni są tylko agregatorem różnych operatorów, nie mają własnej ceny więc na Ionity będzie inna, na EnBW inna i jeszcze inna na Allego czy Aral Pulse.
 

viallos

Pionier e-mobilności
Abonament GW, mnóstwo ładowarek w roamingu i cena z góry znana bez niespodzianek bez względu na sieć i ładowarkę.
Dużo podróżuje po Europie i jeszcze się nie zawiodłem.
 
Top