paradox MG4 XPOWER - czy wyznawcy Elona wyskoczą ze swoich Tesli?

paradox

Pionier e-mobilności
MG4 XPower można już zamawiać w Europie. Za niecałe 45k Euro, napęd 4x4, przyspieszenie 0-100 km/h 3,8 sek. moc 320 kW (435 KM) i moment obrotowy do 600 Nm. Przedni silnik elektryczny ma moc 150 kW (204 KM), a tylny 170 kW (231 KM). Vmax 200km/h, WLTP 18,7 kWh/100 km, droga hamowania ze 100 do 0 km/h do 33,9 metra. Ładowanie do 144 kW. Czy kościół Elona Jedynego zadrży?
 

paradox

Pionier e-mobilności
ze wstępnych informacji z elektrowozu wersja XPower ma kosztować 170k, przecieram oczy ze zdumienia bo nie spodziewałem się takiej atrakcyjnej ceny. ID.3 chyba zaczyna się w cenniku od 190k. czy jest jakieś info o pompie ciepła? i ciekawe ile będzie kosztowała wersja z baterią 77 kWh?
 

userrandomname

Nowy na Forum
ze wstępnych informacji z elektrowozu wersja XPower ma kosztować 170k, przecieram oczy ze zdumienia bo nie spodziewałem się takiej atrakcyjnej ceny. ID.3 chyba zaczyna się w cenniku od 190k. czy jest jakieś info o pompie ciepła? i ciekawe ile będzie kosztowała wersja z baterią 77 kWh?
Wg zaktualizowanego artykułu z elektrowóz wersja 77kWh - 165 900, link
Pompa ciepła jest w MG4 od wersji luxury - 150 600
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
Nie wiem jak innych, ale mnie jakoś drażni na tym forum sformułowanie wyznawcy Elona, czy kościół Elona Jedynego. Tego typu tekstów spodziewałbym się raczej w innych miejscach.

A jeżeli chodzi o pytanie, to faktycznie sądzisz, że właściciele Tesli masowo przesiądą się do MG4?
 

paradox

Pionier e-mobilności
no to powiem niezła rozwałka. na dzień dzisiejszy w tej cenie nie ma co wybrać. no cóż chyba wszyscy dostaniemy skośnych oczu
 

paradox

Pionier e-mobilności
Nie wiem jak innych, ale mnie jakoś drażni na tym forum sformułowanie wyznawcy Elona, czy kościół Elona Jedynego. Tego typu tekstów spodziewałbym się raczej w innych miejscach.

A jeżeli chodzi o pytanie, to faktycznie sądzisz, że właściciele Tesli masowo przesiądą się do MG4?
myślę, że tak. to są ludzie bardzo pragmatyczni aczkolwiek nie pozbawieni nutki szaleństwa. jeżeli tylko staną przed nowym wyborem zakupu..... ;)
 

paradox

Pionier e-mobilności
poza tym oszczędność jest oczywista. jak już się dali przykuć łańcuchem.. tzn. stringiem lub dwoma fotowoltaiki :) to będą chcieli taniej. CCC ;)
 
Top