Będę testował jak to jest za miesiąc. Jedziemy na święta i nowy rok do Polski. Będzie to nasza pierwsza taka trasa elektrykiem. Haga-Słupsk-Zamość-Haga.
Do granicy nie mam obaw, ciekaw jestem jak to będzie szło od granicy.
Najmniej ładowarek będziesz miał na trasie Szczecin - Trójmiasto, bo to w miarę nowy odcinek i jeszcze nie na każdym MOPie coś jest zbudowane. Reszta powinna być ok.
 

AntoniFerdynand

Posiadacz elektryka
W teslowej sekcie za mało osób wychodzi z protestami. A gdyby wszyscy, którzy marudzą na kierunki, czujniki parkowania oraz czujnik deszczu, podnieśli wyraźny sprzeciw to musieliby to przemyśleć... Ale w hameryce nie ma rond, ulice i miejsca parkingowe większe, FSD beta jakoś działa to po co cokolwiek zmieniać dla jakichś tam europejczyków? Poza tym decyzje Tesli są nieomylne! :D
Tesla poza tym że jest całkiem fajnym autem to niestety jest też stanem umysłu dla wielu jego użytkowników. Nawet gdyby Tesla zrezygnowała z przedniej szyby i wstawiła kamerę i projekcje na wyświetlaczu to gwarantuje Ci że znajdzie się sporą grupa która stwierdzi że da się do tego przyzwyczaić a w zasadzie jest lepiej bo nie trzeba odśnieżać czy używać wycieraczek.

A wracając do kierunków - czekamy na braci Chińczyków i OLX gdzie zapewne za miesiąc czy dwa pojawią się klasyczne manetki z dopięciem do gniazda OBD pod szybą po prawej stronie, stawiam że będą wyglądały identycznie jak oryginalne przed liftem. Cena pewnie do 100 eugo docelowo
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
@78michal @jarqu
Jeżdżę od miesiąca. U mnie są takie małe ronda że kierownicę muszę skręcić często ponad 180 i zmieniać chwyt i tylko jak tak ustawię to trzeba kręcić odrazu w drugą. Kierunkowskaz w prawo jest na dole po prawej stronie i włączam go kciukiem prawej ręki. Raz na jakiś czas mimo precyzyjnego wycelowania nie włącza się, ale mam czas zrobić tylko z 2-3 próby bo już muszę ręce przekładać. Wydaje mi się że Tesla odrazu go automatycznie wyłącza bo innego wytłumaczenia narazie nie znalazłem. Najgorzej jest w różnych manewrach typy 2 skręty blisko siebie pod dziwnym kątem w nieznanym miejscu i kierunkowskaz ląduje nie wiadomo gdzie. Trzeba na spokojnie zatrzymać się, spojrzeć na kierownicę, wcisnąć i można wykonać kolejny skręt.
 

wiktor

Posiadacz elektryka
Mi dzisiaj pokazywało poprawnie, ale to poobserwuję i dam znać. Ma być zimniej teraz w weekend na pomorzu.

Na pewno źle pokazuje, wczoraj jak wsiadaliśmy pokazywało -4 przez kilkanaście minut a potem zmieniło na +1.
Dzisiaj pokazywało -8 a było max -0.5 :)

Więc raczej czujnika nie ma?
 

wiktor

Posiadacz elektryka
Fakt, to było rano po odpaleniu, ale -8 dzisiaj w nocy na pewno nie było i w sumie potrzebuje kilkanaście dobrych minut, żeby zmienić zdanie że jednak jest inna temperatura. Nie wzrasta, tylko nagle pokazuje zupełnie inną :)
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Mam wrażenie że te narzekanie na kierunkowskazy to malkontenci co widzieli nowa tesle w internecie albo raz się przyjechali.
Ej, ja się raz przejechałem. I o ile nie chciałbym mieć tego w aucie, to przyzwyczaiłem się po 2gim rondzie. Na wycieraczki przestałem narzekać, odkąd mam renowke. Tam wycieraczki przy mżawce (czyli pół zeslego tygodnia), muszę i tak ręcznie poganiać. To już wolę nadwrażliwe z tesli. No i w tesli miga to zmienić, a w renowce do złomowania będzie to działać źle. Także każdy kij ma dwa końce. Przy takiej różnorodności jak mamy na rynku, każdy znajdzie coś dla siebie.
 

gim-kg

Pionier e-mobilności

Dla mnie dziwne ze takie coś nie jest po prostu "zakazane" tak jak zakazany jest brak samochodów bez pasów bezpieczeństwa. Pasy groża pasażerowi, te nowe kierunkowskazy grożą wypadkiem nie tylko pasażerowi ale też innym uczestnikom ruchu.
Bez przesady w którymś Lambo tez tak jest i nikt nie narzeka. Poza tym w Polsce mimo rond można przejechać całe miasto bez przekładania tak na kierownicy. W Citroenie kiedyś przełącznik kierunkowskazów był na szczycie deski zegarów, a klaksonu próżno było szukać na środku kierownicy.
 

inter

Pionier e-mobilności
A wracając do kierunków - czekamy na braci Chińczyków i OLX gdzie zapewne za miesiąc czy dwa pojawią się klasyczne manetki z dopięciem do gniazda OBD pod szybą po prawej stronie, stawiam że będą wyglądały identycznie jak oryginalne przed liftem. Cena pewnie do 100 eugo docelowo
Nie chińczycy tylko Bułgarzy z Enhance. Mają być w marcu 2024 roku.
 
Top