Pierwsze 100 dni z Teslą wrażenia , zaskoczenia i rozczarowania. Lużne przemyślenia, kłopoty wątpliwości , dobre rady , refleksje etc.

Michał

Zadomawiam się
Pierwsze 100 dni z Tesląl. Jakie wrażenia , zaskoczenia i rozczarowania. Lużne przemyślenia, kłopoty wątpliwości , dobre rady , refleksje etc.
Odebrałem auto wczoraj. Sam odbiór choć spoźniony - sympatycznie i profesjonalnie ogarnięty przez młodych ludzi. Dodatkowo współodbierający siłą rzeczy progresywnie myślący o motoryzacji życiowi optymiści. Zglosiłem dwie poprawki ( niewielka wada klapki schowka centralnego i spasowanie drzwi ) Piersza żona nie zainteresoana jazdą ( zmuszał nie będę ). Syn na wyjeżdzie. Zostałem sam z T3HLLR i prezentem 20K km ładowane na SC for free - szkoda że do grudnia ,ale coż,,, Głupio mieć pretensję ,że dali zbyt dużą kość :) Ustawilem siedzenie lusterka , podpiąłem Iphona i zrobiłem jakieś 80km w trzech ratach po mieście i na obwodnicy - trybie normal. Warunki były świetne auto prowadzi się dość pewnie i sprawia wrażenie bardzo dobrego przyrządu do jazdy ze sporym pazurem. Obsluga kierunkowskazów nie sprawiła kłopotów. Na wyświetlaczu ilość informacji może przytloczyć ,ale powoli starszy pan zaczyna ogarniać. odwolanie się do konwencji tabletu / smartfona wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Wydumany sposób otwierania klamek był jedynym mankamentem na koniec dnia..
Tak z ciekawości. Co zrobiłeś że dostałeś 20kkm od tesli?
 

Octan

Zadomawiam się
Tak z ciekawości. Co zrobiłeś że dostałeś 20kkm od tesli?
Nic - jest taki bonus szczegółów nie znam. Na moim koncie pojawiło się to z automatu. Na dzień przed odbiorem przeczytalem o tym na forum elektrowozu :) Rzecz dotyczy chyba aut odbieranych w czerwcu. Może zostaje im coś na stocku i chcą się w miarę szybko ich pozbyć i kompletować nowe zamówinia. Wojna na elektryki trwa ,więc można skorzystać.

Dzisaj tzn.10 maja przyszło dodatkowe info

Informację pisemną dostalem w mailu. Odbierałem LR z doplatą za kolor ( zamowienie niestandardowe )
W jeszcze zjednoczonej Europie
Polska Czechy, Węgry 20k km Skandynawia 5K , Niemcy nic. Czyli trochę eksentrycznie rzucane kości rożnei wielkości :)
 

Attachments

  • Aktualizacja zamówienia Twój Model 3.pdf
    69,5 KB · Liczba wyświetleń: 11
Last edited:

aadam75

Zadomawiam się
No to najlepsza życiowa okazja na eurotripa!
No właśnie nie jestem pewien, bo mam zaplanowany trip po Rumunii. Cała trasa 5000km, ale tam SuC jeszcze mniej niż u nas. Poza tym na start z elektrykiem, nie wiem czy dam radę mentalnie (jeszcze sie nie przestawiłem). Może ktoś ma doświadczenie jakie sieci są tam popularne i czy wystarczą apki, czy karty RFID?
 

krzyss

Pionier e-mobilności
No właśnie nie jestem pewien, bo mam zaplanowany trip po Rumunii. Cała trasa 5000km, ale tam SuC jeszcze mniej niż u nas. Poza tym na start z elektrykiem, nie wiem czy dam radę mentalnie (jeszcze sie nie przestawiłem). Może ktoś ma doświadczenie jakie sieci są tam popularne i czy wystarczą apki, czy karty RFID?
Bylem w Rumunii, ale tam SuC darmowe :)
Warto wyrobic karte eldrive, i raz przydal mi sie shell bo niczym innym ladowanie nie startowalo.
Ogolnie da rade.
 

GGrraadd

Zadomawiam się
Ja dodam moje pierwsze rozczarowanie wczoraj. Podczas parkowania tyłem korygowałem ustawienie i cofając minimalnie gapiłem się w kamerę (pokazującą obraz wzdłuż krawężnika) i tyłem delikatnie uderzyłem w drzewo (a raczej się na nim oparłem). Na szczęście nie ma praktycznie śladu (prędkość była minimalna). Pierwsze co to zacząłem się zastanawiać dlaczego nie było żadnego sygnału asystenta parkowania ani awaryjnego hamowania. Z tego co wiem to TM3H ma system awaryjnego hamowania także przy cofaniu. Po kilku chwilach grzebania w menu zobaczyłem, że opcja Asystenta parkowania jest wyłączona. I tutaj jestem pewien, że jej nie wyłączałem, a mam podejrzenie, że została ona wyłączona po ostatniej aktualizacji softu. Trochę zwątpiłem w ten cały system bezpieczeństwa- czy on przy cofaniu działa od razu czy powyżej jakiejś określonej prędkości?
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Moja żona w pierwszym tygodniu po zakupie TM3 też lekko przytarła auto, mimo kamer i czujników ultradźwiękowych, tak że tego.., najlepszym się zdarza. 😉
A te systemy awaryjnego hamowania to chyba działają w jakimś zakresie prędkości. Przy prędkościach pełzających raczej nie zadziałają.
 
Top