Po co kupować coś innego niż Teslę?

Michal

Moderator
Nie chodzi o mesjanizm, chodzi o konsekwencje działań.
Serio uważam, że turbo i TDI to sprawka głównie grupy VW i serio uważam, że w ten sposób trują nas wszystkich przez ostatnie 30 lat robiąc na tym właśnie majątek, bo mają "lepsze" silniki z większą mocą i mniejszym spalaniem kosztem emisji sufu.
Nie mówię, że ktoś kto 20 lat temu jeździł takim autem jest winny truciu. Mówię, że winny jest koncern, który to auto zrobił. I mówię, że dziś skoro to jest wiadome, to ludzie powinni głosować portfelem na karanie takich firm, a tak się nie dzieje.
Skoro piszesz o tym, że dostałeś niższe ceny i zwroty pieniędzy, to staram się Ci uświadomić jak do tego doszło - jaka historia doprowadziła do tego, że mają taką pozycję a nie inną.
Możesz nie wierzyć, ja też wiem, że nie jestem idealny ale staram się ;)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Volkswagen, niemiecki samochód ludowy zlecony przez Hitlera.
Żartujesz? Nie znam gościa :)

Historii jak pomników nie zburzymy, ale to co pisze Michał jest bardziej dla nas istotne, kurestwo,. . Tylko dużemu trudno cos zrobić, vide wojna, ruskie walą w miasta Ukrainy. Ukraińcom nie wolno tego zrobić.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Nie mówię, że ktoś kto 20 lat temu jeździł takim autem jest winny truciu. Mówię, że winny jest koncern, który to auto zrobił. I mówię, że dziś skoro to jest wiadome, to ludzie powinni głosować portfelem na karanie takich firm, a tak się nie dzieje.

Jakoś nikt rabanu tu nie podnosi jak popularna jest tu karta (z metodą na Niemca) innych 'trucicieli' czyli Shell Recharge. Jakoś nikt nie omija ładowarek Orlenu z tą samą świadomością. Bądźmy więc konsekwentni na całej linii... i nie brnijmy w ten ślepy zaułek na tym Forum.

Wybrałem 2 elektryczne samochody od VAG więc potencjalne 2 x Diesle czy benzynowce mniej z ich fabryki :p plus użytkowanie tych dwóch samochodów od 'trucicieli' dało mi więcej świadomości ekologicznej i zainteresowania tematem niż kilkadziesiąt lat mojego wcześniejszego życia. Może więc nie spalę się w piekle ;)
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Wywaliłem wcześniejsze, bo emocji tam więcej niż u posła Kowalskiego na widok wiatraka z tęczą w tle ;-P

Czy to jest ułomność samochodu - no moim zdaniem nie - to jest ułomność systemu jazdy po lewej stronie i choć UK trzeba chwalić za przejście na system metryczny, to śmieszy mnie to, że nadal jeżdżą po złej stronie drogi i jeszcze tym się trochę chwalą z niewiadomego powodu :p
Zacytowany fragment polecam przeanalizować pod kątem "dlaczego ruch lewostronny jest tym właściwym" - choć sam kpię sobie, że mają kierownicę po złej stronie, to są racje przemawiające za ruchem lewostronnym. Można poguglać.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Adam,
Byłem 'trucicielską' Afryczkę i mózg 'przewietrzyć' w niedzielę. Zaje...ście było 🏍️.

1676923193513.png
 

Michal

Moderator
Jakoś nikt rabanu tu nie podnosi jak popularna jest tu karta (z metodą na Niemca) innych 'trucicieli' czyli Shell Recharge. Jakoś nikt nie omija ładowarek Orlenu z tą samą świadomością. Bądźmy więc konsekwentni na całej linii... i nie brnijmy w ten ślepy zaułek na tym Forum.
Ekhem... Nie ładuję na Orlen (chyba że ostateczność), na Shell, na Ionity (prędzej mi kaktus wyrośnie).
Pisałem nawet w jakimś wątku o tym, że nie wspieram i nie ładuję, więc staram się być konsekwentny ;)
Ładuje 95% na SuC i sporadycznie ~4% na GW i chyba tylko na trasie Szczecin Słupsk zdarza mi się (1 raz w roku 30 kWh) ładować na Orlen, bo nie ma alternatyw.

Jakiś ślepy zaułek?
Pytasz jakie są alternatywy dla Tesli i co chwilę zadajesz pytania podważające sensowność takiego wyboru, więc ja napisałem Ci w końcu dlaczego ja nie wybrałbym auta z grupy VW nawet gdyby kosztowało mnie zero złotych.
Dla mnie ten producent został przekreślony zupełnie po dizelgate i małej edukacji na temat turbosprężarek i TDI, którą sobie wtedy zafundowałem.
Nie jestem kryształowy, mam sobie wiele do zarzucenia ale jakieś tam zasady sobie wymyśliłem i staram się ich trzymać.

Wybrałem 2 elektryczne samochody od VAG więc potencjalne 2 x Diesle czy benzynowce mniej z ich fabryki :p plus użytkowanie tych dwóch samochodów od 'trucicieli' dało mi więcej świadomości ekologicznej i zainteresowania tematem niż kilkadziesiąt lat mojego wcześniejszego życia. Może więc nie spalę się w piekle ;)
I chwała Ci za to. Na pewno lepsze to niż ICE.

Spokojnie, bez spiny ;) ja tylko w dyskusji "Po co kupować coś innego niż Teslę?" podnoszę argument odpowiedzialności, realnego wpływu na świat i odpowiadam na Twoje argumenty, że w VW jest taniej i oddali Ci jakieś pieniądze.
Jeśli spodziewałeś się, że cała dyskusja będzie dotyczyła tylko tego dlaczego nie Tesla, to moim zdaniem się przeliczyłś, bo np. dla mnie równie ważnym argumentem jest dlaczego nie grupa VW ;) Albo ogólniej "Dlaczego Tesla?".
 

Agacia76

Posiadacz elektryka
A ja myślałam, ze to kobiety maja problem z podjęciem decyzji😀ja po jeździe próbnej wiedziałam ze to jest ta jedyna😍w ciągu godziny załatwiłam formalności ( kolor czerwony wybrał syn👌) i po miesiącu odbierałam auto. Łączność Premium mam bo uważam ze kupując auto za 300 nie będę kombinować na boku i łapać przez telefon. Jest zabawa jest przyjemność😀 I jestem fanka iphona bo po prostu jest dla mnie łatwiejszy w obsłudze a nie dla jabłuszka na plecach👌Pozdrawiam
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Nie mam zamiaru nawet podchodzić do przekonywania @nabrU, że Tesla to najlepszy wybór.
Mijasz się z prawda, coś co wystaje 30cm z garażu nie jest dobrym wyborem, szczególnie w taka pogode jak dzisiaj.
Tesla nie ma takiej gamy modeli by szczególnie w Europie pasowac wszystkim.
 
Top