Po co kupować coś innego niż Teslę?

Michał spod Krakowa

Pionier e-mobilności
Mam za darmo na 3 lata. Nie w tesli :)
Taki pakiet jak VW WeConnect Plus (ale bez strumieniowania mediów) mam w tesli darmowo na zawsze i wszędzie. W nowych teslach to ograniczyli do 8 lat. Abonament Premium dodaje muzykę, transfer filmów i parę bajerów

Czy darmowy VW WeConnect Plus wystarczy, żeby mieć muzykę bez reklam w samochodzie?
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Czy darmowy VW WeConnect Plus wystarczy, żeby mieć muzykę bez reklam w samochodzie?

Nie, gdyż wymaga zakupu dodatkowych danych. Stąd ja tego nawet nie wspomniałem. Choć własny hotspot (router Wifi jak u mnie) załatwia sprawę.

Additional data is required for the use of the “Streaming & Internet” services and for the Wi-Fi hotspot. Data plans can be purchased from Cubic Telecom, our mobile communications partner, and used in the network coverage area within many European countries. You can find information on prices and supported countries at https://vw.cubictelecom.com. Alternatively, you can form your own data connection using a mobile device (smartphone tethering) with an existing or separate mobile phone contract between you and your mobile network operator and only within the coverage area of the respective mobile network. Additional fees (for example, roaming charges) may arise when receiving data from the Internet, depending on your particular mobile phone rate and especially when using the service abroad.

 

nabrU

Pionier e-mobilności
Ale po co Ciebie przekonywać do Tesli?

Oba nasze EV są w wynajmie więc się do nich za bardzo nie przywiązuję ;)

a Tesli nie trawisz całościowo, jak to gdzieś już pisałeś.

Ja tak nie pisałem, ale wiem kto tak napisał :LOL:
 

Michal

Moderator
Żeby go przekonać, że nie da się przekonać, bo dobrze wybrał trucicieli od VW i zawracać gitarę :p
Dlatego ja w tym wątku wypowiadam się tylko jak ktoś o coś konkretnego pyta albo pisze rzeczy niezgodne (albo nie do końca zgodne) z prawdą.
Nie mam zamiaru nawet podchodzić do przekonywania @nabrU, że Tesla to najlepszy wybór.
 
Last edited:

Bronek

Pionier e-mobilności
@nabrU Nie moj post jest bardziej ogólnie.

Jest wszedzie dużo takich co ganiają za Teslą. Szczególnie na stronie EW. Temat np o Porsche i facet wali w Tesle. Itd
Tak jest to pkt odniesienia. I długo będzie bo daje po dupie producetom i wielu użytkownikom innych elektryków
Jak dawała coś za darmo długie lata, np ładowanie, Premium itd, to pisano że kiedyś . zabierze. Jak zabrala radość. Zamiast docenić gesty, to pojawia sie lament.
Nawet cenę Premium mamy Premium, bo najtaniej chyba ale to nie darmo.
Czyli jak dasz palec to chcę rękę.
Na ogółu Ci od Tesli tak ja, nie czepiają się tych aut których nie mieli pod tylkiem. Do Tesli przywalają się Ci co nawet w mediach ledwo je widzieli.
Tak mam z Xsem którego malo kto organoleptycznie poznał Bo tego nie ma, wiele .
Jeździlem starą wersja i jest kolosalna różnica, to inne auto w podobnej budzie. Inne materialyni inny od przyjetego w luksusowych autach dizajnie. To mi przypomina eleganckie lata 60te, mebli prostych funkcjonalnych
Troche to Ikea, tylko że jest teraz elegancko. Ale zawsze to Amerykanin z zewnatrz i tego nie zmienimy

BA tak jest z Yoke, ktos zrobil rundę i już wie że do dupy. Ale... dlaczego ci co to cudo trudne mają, nie bardzo chcą sobie zmienić a można ok 3000 z przy 3/4 miliona (fajnie brzmi) to pikuś.
A, ja bym jej nie zamienił ALE BYM ZMIENIŁ imoze chńczykinto umożliwią na węższą o 4 cm ot co.
Ale ja się przygotowalem aby nie bylo szoku i zmienilem juz w Trójce, co g dalo bo problemem yoke są kierunkowskazy
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Żeby go przekonać, że nie da się przekonać, bo dobrze wybrał trucicieli od VW i zawracać gitarę :p

Znajdź mi nie-truciciela co na 2 lata wynajmie Ci Mii EV za 191 funtów i ID.3 za 343 funty (oba bez wpłat własnych) to pogadamy o ekologii.
Jak dodam oba koszty powyżej to mi sporo zabraknie na wynajem najtańszej Tesli :p

Plus obaj 'truciciele' wypłacili mnie i mojej żonie 'good will gestures' za problem z ładowaniem w Mii (ładował tylko 3,6kW przez pierwsze pół roku - wypłacili 915 funtów) i bąblujący lakier na kawałku zderzaka ID (wypłacili 500 funtów). Więc tak naprawdę ten wynajem jest ciutkę tańszy. Może Tesla też jest tak szczodra, macie jakiś dobry przykład? :giggle:

1676912228034.png
 

Bronek

Pionier e-mobilności
O, kur..ale jedziecie
VW się starał ale mu średnio, wyszło.
Porsche mu sie udało i tu będzie fajnie. Ale to wiadomo drogo jak cholera i co gorsze sama eksploatacja kosztuje, ale prosiak to prosiak i tu nie ma co gadać

Czy VW stać aby dorównać Tesli? Ilosciowo tak, bo zrobi takie auta jakich ludzie oczekują. Foltzwageny ludzie lubią folcwageny i tyle. Dają mim poczucie stabilności i solidności

Tesla robi odwrotnie produkuje coś dziwnego czasem i do czego stara się dopiero potem przekonać ludzi.

A chyba tych z otwartym sercem na nowe jest jednak mniej.?
 

Michal

Moderator
Znajdź mi nie-truciciela co na 2 lata wynajmie Ci Mii EV za 191 funtów i ID.3 za 343 funty (oba bez wpłat własnych) to pogadamy o ekologii.
Jak dodam oba koszty powyżej to mi sporo zabraknie na wynajem najtańszej Tesli :p

Obaj truciciele wypłacili mnie i mojej żonie 'good will gestures' za problem z ładowaniem w Mii (ładował tylko 3,6kW przez pierwsze pół roku - wypłacili 915 funtów) i bąblujący lakier na kawałku zderzaka ID (wypłacili 500 funtów). Może Tesla też jest tak szczodra, macie jakiś dobry przykład? :giggle:
Tak średnio się cieszę, że wypłacili Ci 1415 funtów, które niejako ukradli wcześniej konkurencji, która próbowała z nimi walczyć produkując mniej wysilone silniki benzynowe, które tak nie truły, ale ich sprzedaż wciąż spadała, bo nie były "czystymi dizlami". W sumie to tak naprawdę ukradli to całym społeczeństwom zmuszając nas wszystkich do większych wydatków na ochronę zdrowia i edukację.
Ile mi wypłacił VW za trucie przez 30 lat życia czystymi dizlami, które wypromował? Ile za wciskanie wszędzie gdzie się da (nawet do benzynowej fabii 1.1) turbin powodujących zwiększone emisje tlenków azotu? Ile zwróci moim dzieciom za 3-5 lat mniej spędzonych z ich ojcem? Ile im zwróci za niższą inteligencję spowodowaną trującymi wyziewami 15 letnich dizli jeżdżących po Polce? Bo przecież większość z nich emituje pewnie 30-60x więcej całego syfu niż dopuszczalne normy.

Dla mnie pieniądze nie mają nic do rzeczy w kwestii trucia. Nawet gdyby dali mi auto za darmo i wylizali tyłek przy okazji.
Truli, trują i będą truli, bo nie zostali za to ukarani w żaden sensowny sposób, do czasu pojawienia się właśnie Tesli, kiedy ich (grupa VW, BMW) sprzedaż zaczęła w końcu spadać. Wcześniej nawet urosła trochę po tych aferach, szczególnie w PL, bo banda dekli bez kręgosłupów moralnych rzuciła się na "promocje" śmierdzieli TDI i skórę z napletków niemowląt na fotelach i kierownicy, bo przecież mało to pali i dojedzie na jednym baku do Splitu.
Na naszą przyszłość głosujemy m.in. pieniędzmi. Ty głosujesz na nią wtedy kiedy jest Ci wygodnie (tańsze taryfy na energię), tak jak większość ludzi, a to do władz państw i unii należy tworzyć przepisy w taki sposób żeby głosowanie portfelem było zbieżne z tym co "dobre". W kwestii motoryzacji niestety tego zabrakło i władze nas zawiodły dlatego ludzie kupują, to co kupują i wiedzą o tych aferach to co wiedzą, sądząc, że ich to nie dotyczy, bo to był problem w USA, a nie EU...

Dodam przy okazji jeszcze argument anty Tesla jeśli mieszkasz w UK - skoro całe sterowanie klimatyzacją, radiem itp. musisz obsługiwać lewą ręką, to ekran dotykowy wydaje mi się męczący, bo jednak lewa ręka w moim przypadku jest dużo mniej precyzyjna i dużo trudniej byłoby mi celować w przełączniki na ekranie. Oczywiście można się przyzwyczaić albo większość rzeczy przestawić głosowo, ale jednak komenda "zimno mi" przestawia chyba o 2C, a nie 0,5-1C, tak jak to robię ja sam. W tym przypadku potrafię zrozumieć, że komuś jeszcze bardziej może doskwierać brak fizycznych przycisków, bo fizyczną gałkę od klimatyzacji nawet ślepy indianin z jedną stopą potrafi zaleźć nawet półdupkiem...
Czy to jest ułomność samochodu - no moim zdaniem nie - to jest ułomność systemu jazdy po lewej stronie i choć UK trzeba chwalić za przejście na system metryczny, to śmieszy mnie to, że nadal jeżdżą po złej stronie drogi i jeszcze tym się trochę chwalą z niewiadomego powodu :p
 

nabrU

Pionier e-mobilności
O, kur..ale jedziecie

A chyba tych z otwartym sercem na nowe jest jednak mniej.?

@Bronek ja tam bardzo otwarty na nowości jestem, serio 👍
Jak jakieś 13 lat temu w PL instalowałem w domu gruntową pompę ciepła (i to bez żadnych dopłat 😉) to się ludzie w głowę stukali, a architekt co mi projekt adoptował to mi kominy zostawił w projekcie 'bo Panie Hubercie ta PC to nie wiadomo czy zadziała itp. Komin będzie jak znalazł na piec gazowy jakby co'

Ja tu nie jątrzę, serio. Może kiedyś i ja się na Teslę przesiądę :p

Tak średnio się cieszę, że wypłacili Ci 1415 funtów, które niejako ukradli wcześniej konkurencji, która próbowała z nimi walczyć produkując mniej wysilone silniki benzynowe, które tak nie truły, ale ich sprzedaż wciąż spadała, bo nie były "czystymi dizlami". W sumie to tak naprawdę ukradli to całym społeczeństwom zmuszając nas wszystkich do większych wydatków na ochronę zdrowia i edukację.

Sorry @Michal ale nie ogarniam Twojego zacietrzewienia na VAG czy BMW (bo tylko tych chyba złapano 'za rękę'). Ani ja nie jestem idealny, ani świat też nie jest. Zarówno Ty jak i Elon Musk przez pewnie sporą część życia jeździliście ICE (Elon ciągle ma też BMW i AUDI :eek:), więc inwestycja w Teslę nie robi z Ciebie nagle eko-aniołka z prawami do napieprzania na inne marki czy innych użytkowników Forum.
Ja tu nie dzielę użytkowników EV na mniej czy bardziej eko, więc proszę nie przyklejaj właścicielom Tesli łatki mesjanizmu...
 
Top