[edit] "Już nie potrzebuję" danych o ładowaniu publicznym po 21:00 22.06.2022

Michal

Moderator
Do "projektu naukowego" potrzebuję danych o ładowaniu publicznym, które rozpoczęło się po 21:00 22.06.2022.
Najchętniej Gweenway, ale możemy spróbować dowolną stację, może być DC, może być AC ale nie może to być Supercharger.

Potrzebne dane to:
  • Jakiś namiar na stację (najchętniej adres ale jakoś sobie poradzę nawet jak napiszecie 150 kW w Gorzowie).
  • Dokładny czas rozpoczęcia ładowania - najchętniej z danych operatora stacji, a nie samochodu.
  • Dokładny czas zakończenia ładowania lub czas trwania sesji - najchętniej z danych operatora stacji, a nie samochodu.
Dodatkowo przyda mi się informacja:
  • Czy czekaliście/podłączaliście się bezpośrednio po kimś.
  • Czy ktoś czekał/podłączał się bezpośrednio po Was.
Mały kontekst:
Urząd Dozoru Technicznego udostępnia (podobno) dane o zajętości ładowarek w Polsce na stronie https://eipa.udt.gov.pl/
W tych danych nie ma Superchargerów.
Ściągam je raz na minutę od wczoraj 21:00 ale wyglądają dość dziwnie, więc chcę sprawdzić na przykładzie jak pokrywają się z rzeczywistością.
Chciałbym na ich podstawie zrobić kilka analiz i dać trochę danych redakcji elektrowozu do napisania artykułu o prawdziwej dostępności ładowarek w PL.
Mam też trochę nadzieję, że dzięki temu może jakiś operator ładowarek zobaczy, że są lokalizacje gdzie warto zadbać o więcej przyłączy albo użytkownicy zobaczą, że w okolicy są nieużywane słupki, gdzie można bez problemu się podładować.

Przykładowo podana powyżej stacja GW Kasprzaka 8 w Gorzowie miała taką dostępność, że ktoś niby wisiał na niej od 3:03 do 7:47 podpięty przez 285 minut, więc zapłacił 76 zł za sam czas :p i nie wiem czy to jakiś błąd w danych, ten gość przysnął, czy może stacja nie raportuje wszystkich momentów wpięcia/wypięcia kabla. Ponadto GW ma naprawdę niezłe dane, a inni dostawcy wydają się mieć zupełne bagno - raportowanie po prostu co kilka minut, niezależnie od stanu. Nie wiem jeszcze jak sensownie obrobię te dane, bo chyba nie będzie łatwo ale projekt wydaje się ciekawy.
1655971864959.png


Legenda: wykres u góry = stacja wolna, wykres na dole = stacja zajęta, kropka = update stanu ;)
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
Z 22.06 nie mam, ale mam z 19.06, 2 ładowania, rano i w nocy - jeśli chcesz, to uprzejmie doniosę.. :D

Pozdrawiam
 

Michal

Moderator
Nie mam wcześniej danych. Ale spokojnie, zbierają się i mogę do nich wrócić później w dowolnym momencie ;)
 

JareG

Pionier e-mobilności
Nie mam wcześniej danych. Ale spokojnie, zbierają się i mogę do nich wrócić później w dowolnym momencie ;)
OK. Jakby co, to mogę swoje (i te przeszłe, i te przyszłe) udostepnić :)
 

Michal

Moderator
Ale niektóre stacje naprawdę raportują durnoty...
Przykładowo najbardziej aktywna stacja w całej Polsce - AC Elbląg, Hetmańska 5a:
(no już widzę jak tam się ludzie na 2 minuty podpinają i odpinają o 3 w nocy 30 razy)
1655988836675.png
 

JareG

Pionier e-mobilności
Szpieg z krainy deszczowców z Ciebie.. 🤣

Pozdrawiam
 

Michal

Moderator
Ktoś się gdzieś ładował "na mieście"?
 

Michal

Moderator
W GalMoku (Galeria Mokotów) takie ładowania na GW:
1656367718976.png

No i to wygląda sensownie :)
Te duże przerwy (kreska na górze oznacza, że ładowarka była wolna) są w godzinach 22-23 do 8-9 rano.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Nazwa lokalizacjiKFC Rokicińska Łódź
Adres lokalizacjiRokicińska 199, Łódź, Poland
Doładowana energia38,45 kWh
Całkowita liczba minut34,93 min
Maksymalna moc złączaCCS | 100.00 kW
Średnia moc66,05
Rodzaj ładowaniaDC
Typ złączaCCS
Ładowanie z25.06.2022 00:29
Ładowanie do25.06.2022 01:04
Połączony do25.06.2022 01:06
 
Top