Pożary samochodów spalinowych

ztsgusz

Posiadacz elektryka
Tak, i prawdopodobnie kiedyś też się to źle skończy(pozwem albo i nie)
Zgadzam się z tym, że WLTP jest mało realne, ale w takim razie zaniżanie raportów spalania dotyczy wszystkich aut na rynku, nie tylko Toyoty. Według normy WLTP liczona jest też emisja CO2, więc rzeczywista emisja z nowych samochodów jest znacznie wyższa niż wartości w katalogach.

Przede wszystkim powinno się testować auta w warunkach zimowych i na autostradzie przy 130 km/h - np. zasięg EV powinien być podawany jako zakres pomiędzy jazdą 130 km/h podczas deszczu w zimie a jazdą po mieście latem. Ale to wymagałoby zmiany procedury WLTP na poziomie UE.
 
Last edited:

karol.kar

Posiadacz elektryka
Popatrz na ilość akcji serwisowych robionych przez toyotę po wykryciu usterki. U innych przeważnie wszystko jest zamiecione pod dywan. Błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi, albo dobrze kantuje. Dlatego używam głównie
toyoty bo jestem pewny tego auta.

Ty kompletne nie rozumiesz.
Chyba po to kupujesz m.in. drogie auta np. Lexus, aby czuć się do końca bezpiecznie.
Załóż sobie, że jedziesz gdzieś drogą przy lasach. Wyskakuje sarnina, aby jej nie puknąć odbijasz do rowu i strzelasz w drzewo. Prędkość nie była duża i normalnie przy całym skasowanym przodzie otwierasz drzwi i wychodzisz z auta, ale gdy zacznie się palić to już może być trumna.
Ten pożar Toyota Highlander to być może był taki przypadek.

Po za tym masz chyba jakieś niewyleczone kompleksy.

Jedyny kompleks z Toyotą jaki mam to kłamstwo stosowane przez nich w reklamach, które ciemny lud łyka niczym pisowskie bajdolenie.
 

carinus

Zadomawiam się
Ja osobiście nie narzekam na swoje toyoty i ucząc się na błędach innych, żadnego innego nie kupię. Przez kilkadziesiąt lat zbudowałem sobie opinię na ich temat. To czy auto takie lub siakie się zapali to czysta loteria. Nie mamy wpływu na czynniki mechaniczne, które powodują zwarcia w instalacji i pożar samochodu. Zbiornik paliwa nie musi być uszkodzony. Niedawno gasiłem na zakładowym parkingu citroena C5 jakiegoś gościa, który przyjechał po syna i zdążył tylko wyciągnąć z tylnego siedzenia małe dziecko. Autko benzynowe, zapłon spod maski. Poszły 3 duże gaśnice po 10kg, a i tak jeszcze straż musiała dogaszać.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Jak widać ilość pożarów ICE jest dramatyczna!!! 😲
Czy celowo ukrywano przed obywatelami prawdę o palących się autach spalinowych?
Czy to kolejny spisek biznesu ropy, kosztem klientów? 🤔
Chyba najwyższy czas wystąpić do posłów o uchwalenie ustawy zakazu parkowania ICE na parkingach podziemnych i wielopoziomowych.!!! 👍✌️😎
Może czas w parlamencie EU lobbować za zakazem używania ICE, a nie tylko ich sprzedaży?! 😉
🤣🤣🤣
 

carinus

Zadomawiam się
W gruncie rzeczy my też nie powinniśmy się tak cieszyć z cudzego nieszczęścia, gdyż nasze elektryki niestety są narażone na pożary równie dobrze jak ICE. Rozumiem niektóre nagonki na elektryki są brane z dupci, ale sprawa jest na tyle poważna , że sam mam pewne obawy, czy mój samochód nie spłonie pod domem. Czy ktoś słyszał o pożarach Leafa?
 

Michal

Moderator
Chyba nikt tutaj się z niczego nie cieszy, tylko próbują pokazać skalę problemu ICE w porównaniu do EV. ICE oraz hybrydy są po prostu obiektywnie bardziej niebezpieczne, a ich nie dotykają zakazy wjazdu do garażów.
Ciemne masy podsycane przez media z ruskim, arabskim albo producentów ICE fundowaniem robią z każdego pożaru EV tragedie podczas gdy, to ICE I HICE są większym zagrożeniem.
 

nabrU

Pionier e-mobilności

Kszychu

Posiadacz elektryka
A tu wchodząc na strone od razu drugi

 
Top