Premiera MG4?

nabrU

Pionier e-mobilności
Stawiam samochód obok samochodu, bo tak zrobiony jest ten ranking. Niecałe 30 tyś. czytelników magazynu i portalu WhatCar? oceniło swoje samochody. Zdajesz sobie sprawę, że rocznie w UK sprzedaje się ok. 2 mln nowych samochodów. Biorąc pod uwagę, że niby biorą raporty czytelników z ostatnich dwóch lat dotyczące samochodów sprzedancyh w ostatnich 5 latach. To daje próbkę ok 10 mln samochodów.
Zadanie na pracę domową: ile procent jest 30 tyś. z ponad 10 mln?


Nie piję do Ciebie jako byłego właściciela Lexusa (żeby było jasne). Po prostu wiarygodność tego rankingu jest taka sobie....
 
Last edited:

vwir

Pionier e-mobilności
Stawiam samochód obok samochodu, bo tak zrobiony jest ten ranking. Niecałe 30 tyś. czytelników magazynu i portalu WhatCar? oceniło swoje samochody. Zdajesz sobie sprawę, że rocznie w UK sprzedaje się ok. 2 mln nowych samochodów. Biorąc pod uwagę, że niby biorą raporty czytelników z ostatnich dwóch lat dotyczące samochodów sprzedancyh w ostatnich 5 latach. To daje próbkę ok 10 mln samochodów.
Zadanie na pracę domową: ile procent jest 39 tyś. z ponad 10 mln?


Nie piję do Ciebie jako byłego właściciela Lexusa (żeby było jasne). Po prostu wiarygodność tego rankingu jest taka sobie....
No a teraz jeszcze podziel te 30tys na ilość modeli. Przecież to wychodzi niskie kilkaset ocen na jeden model samochodu. Wystarczy że grupa miłośników jakiegoś modelu skrzyknie się na forum i wybierze się nieco „poprawić” te statystyki i zrobią kompletnie odwrotną ocenę do pierwotnej.
 

nabrU

Pionier e-mobilności

Makus

Posiadacz elektryka
Akurat EX30 jest w ch… drogie. W jego przypadku zadziałało raczej „każdy dealer musi dla siebie zamówić egzemplarz”.
Bardziej mi chodzi o MG4. Marketing IMO leży, o modelu dowiedziałem się przypadkiem z proponowanych na YT i gdyby nie opóźnienia w dostawie to jeździłbym właśnie XPowerem. Ale jeśli ktoś szuka elektryka z dobrymi osiągami za rozsądne pieniądze to MG4 to naprawdę dobry wybór.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Właśnie wróciłem z Malty i byłem pozytywnie zaskoczony ile jest EV na drogach. W sumie to nie powinno dziwić jak z jednego końca wyspy na koniec wyspy Gozo jest jakieś 60km. Najpopularniejsze (według tego co widziałem) to Nissan Leaf i MG4.

1730033235641.jpeg

Taxi Bolt też używają różnych EV. Widziałem tylko jedną Teslę :p (TM3) ale to nie dziwne bo rozmiar tego samochodu nie jest 'maltański' - Malta ma ok 440 tys. samochodów na tak małą powierzchnię, więc królują małe Yaris, Peugeot 108 itp.
 
Last edited:
Top