Premiera MG4?

Michal

Moderator

Kriso

Fachowiec

Kolejny raz potwierdzone wysokie zużycie niestety.
No właśnie mnie to zastanawia, jak ludzie jeżdżą. :unsure:
Ja przez ostatnie 3 dni, w aucie z 3-4 osobami na pokładzie, dość dynamiczna jazda po mieście. (screen z wczoraj w moim wątku https://forum.elektrowoz.pl/threads/mg4-luxury-64kwh-uzytkowanie.5767/post-143937) Fakt, bez ogrzewania, bo na zewnątrz 11 stopni i z ludźmi w środku było ciepło.
Zużycie poniżej 17kWh.
 

cooler

Pionier e-mobilności

Kolejny raz potwierdzone wysokie zużycie niestety.
Ale może za to chinole liczą zużycie bez kreatywności Tesli, cóż z tego że na wyświetlaczu mam 20kWh/100km kiedy jak podliczę wszystko wychodzi 26kWh/100
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Trochę do poczytania w kwestii zasięgu. Może nawet dobrze się tam zapisać, użytkownicy MG4? (wyjątek to @Ex30, który akceptuje wyłącznie polskie dane :p ):

 

Ev3

Pionier e-mobilności
No właśnie mnie to zastanawia, jak ludzie jeżdżą. :unsure:
Ja przez ostatnie 3 dni, w aucie z 3-4 osobami na pokładzie, dość dynamiczna jazda po mieście.
Może ma optymalizację na miasto właśnie.
W trasie raczej słabo:

A różnica do Ioniqa - porażajaca, MG4 żre 40% więcej, przy podobnych gabarytach.

Względnie coś w tych testowanych wersjach jest nie tak, może ogrzewanie?
Jeśli ruszali "na zimno" to by wiele tłumaczyło, na tak krótkim odcinku może to wiele dodać do rachunku.
 

jarek S

Nowy na Forum
Hej,
Mieszkam na granicy PL/DE.
mam MG4 Luxury z pełnym wyposażeniem.
Kupilem co prawda w Niemczech, ale użytkuję po obu stronach. Jeżdżę autem sporo, krótkie i długie trasy. Zrobiłem już ponad 5k km w niespełna dwa miesiące.
Zebrałem już trochę spostrzeżeń, wskazówek, ktorymi chciałem się podzielić z zainteresowanymi. (zarówno z samego użytkowania, jak i kontaktu z obsługą MG na Europę, promocje jakie MG robi regularnie, finansowanie prosto przez bank chiński itd).
Nie wiem, czy doczepić się do któregoś wątku, czy założyć nowy dla wersji 64kWh.
Dajcie znać, chętnie opiszę moje dotychczasowe doświadczenia i mogę wrzucać aktualizacje po kolejnych pkt granicznych przebiegu.
witam przymieżam sie do zakupu MG4 zastanawiam się nat tym chińczykiem poważnie i jesli możesz to będę wdzięczny za twoja opinie i spostrzeżenia o tym samochodzie
 

nabrU

Pionier e-mobilności
będę wdzięczny za twoja opinie i spostrzeżenia o tym samochodzie

Wystarczy poczytać tutaj:

 

Kriso

Fachowiec
witam przymieżam sie do zakupu MG4 zastanawiam się nat tym chińczykiem poważnie i jesli możesz to będę wdzięczny za twoja opinie i spostrzeżenia o tym samochodzie
A co, poza tym, co już opisałem, Cię interesuje? Czy byłeś w tym wątku MG4 Luxury 64kWh użytkowanie?
Opisałem tam dośc sporo moich wrażeń.
Na końcu zamieściłem raporty zużycia prądu za ostatnie 4 miesiące.
 
Top