Pulled the trigger ;)

nabrU

Pionier e-mobilności
Zaślepka to był gratis i nawet jej nie zakładałem, a ciężarka nie widzę potrzeby (na razie) stosować.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Jak coś to u mnie masa własna 1760 :)
LR AWD masa własna 1840 (załadowana do 90% :p ).
Sam ważyłem na wadze przemysłowej. Jak dla mnie nie odbiega wagą od większości aut niemieckich tej wielkości z mocniejszymi silnikami i automatem.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jakiś data sheet znalazłem dla LR RWD i masa to podobno 1735kg czyli 25 kg mniej niż SR RWD (co podejrzewałem) (y)

Tesla Model 3 LR RWD
 

Michal

Moderator
Masa niewiele zmienia w przypadku EV. Jak zużyjesz więcej energii na rozpędzanie więcej kg, to później odzyskasz rekuperacją więcej.
Efektywność wynikać będzie raczej z bardziej wydajnego silnika i mniejszych oporów toczenia związanych z brakiem drugiego.
 
Masa niewiele zmienia w przypadku EV. Jak zużyjesz więcej energii na rozpędzanie więcej kg, to później odzyskasz rekuperacją więcej.
Efektywność wynikać będzie raczej z bardziej wydajnego silnika i mniejszych oporów toczenia związanych z brakiem drugiego.
Tak, ale tutaj mamy identyczne samochody i silnik z napędem tylnym też pewnie będzie miał podobną efektywność. Zresztą w danych homologacyjnych będzie miał zużycie podane, wtedy można porównać.
 
Top