Pulled the trigger ;)

nabrU

Pionier e-mobilności
W jednym kraju robią elektrykom 'pod górę' - w innym nie pier..... się w tańcu ;) czyli mój deweloper rozbudowuje nasze osiedle.
Każda nowa posesja lub miejsce parkingowe będzie miało ładowarkę. Seledynowa kropka to wallbox, a seledynowy kwadracik to słupek AC. Czyli każdy z 148 domów / mieszkań będzie miał możliwość ładować EV (y)

1718551550994.png




Pełna mapka dla ciekawskich poniżej:
 

cooler

Pionier e-mobilności
W jednym kraju robią elektrykom 'pod górę' - w innym nie pier..... się w tańcu ;) czyli mój deweloper rozbudowuje nasze osiedle.
Każda nowa posesja lub miejsce parkingowe będzie miało ładowarkę. Seledynowa kropka to wallbox, a seledynowy kwadracik to słupek AC. Czyli każdy z 148 domów / mieszkań będzie miał możliwość ładować EV (y)

View attachment 18500



Pełna mapka dla ciekawskich poniżej:
W ogóle mam wrażenie że UK jest stworzony do BEV: klimat łagodny, odległości relatywnie nieduże, ograniczenie na motorways do 110km/h w dodatku w miarę respektowane (więc nie jesteś ostatnim frajerem jadąc 120km/h na naszej S-ce), wiatr na północy wieje jak głupi w dzień i w nocy, deszcz pada cały czas więc pewnie prąd z elektrowni wodnych dało by się robić... Może do PV nie najlepsze warunki, ale cała reszta sprzyjająca.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
@cooler Coś w tym jest i przyznam, że to zapewne ma wpływ na niejaką 'przydatność' BEV.

U nas PV nie ma takiego znaczenia dla BEV, bo większość instalacji jest mała i zapewne poniżej 3,6kWp (bo powyżej trzeba zgody z lokalnego ZE), a ludzie po prostu ładują z sieci (jak i ja pomimo posiadania PV) bo prąd relatywnie tani
klimat łagodny,

Może do PV nie najlepsze warunki, ale cała reszta sprzyjająca.

Nie połączyłeś jednego z drugim powyżej ;) i na przykład nie mam problemu ze śniegiem w zimie i PV daje wtedy nieźle (oczywiście zależnie od pogody). Z 4.8kWp -> listopad 230 kWh, grudzień 80 kWh, styczeń 269 kWh, luty 191 kWh. Pod koniec lipca zamknę rok z PV a już mam prawie 4MWh generacji (y) Więc ta angielska pogoda nie jest wcale taka zła ;)

Co do rejestracji to nie ma jak moja rejestracyjna naklejeczka :p
 
Last edited:

Oliviakrk

Fachowiec
W jednym kraju robią elektrykom 'pod górę' - w innym nie pier..... się w tańcu ;) czyli mój deweloper rozbudowuje nasze osiedle.
Każda nowa posesja lub miejsce parkingowe będzie miało ładowarkę. Seledynowa kropka to wallbox, a seledynowy kwadracik to słupek AC. Czyli każdy z 148 domów / mieszkań będzie miał możliwość ładować EV (y)

View attachment 18500



Pełna mapka dla ciekawskich poniżej:
A u nas dalej podjeście - nie bedziesz mi bomby w garażu ładowac (jednym słowem - ja nie mam ładowania, to TY też mieć nie będziesz).
 
Top