Pulled the trigger ;)

nabrU

Pionier e-mobilności
Parę godzin temu miałem ciekawą sytuację ;)
Musiałem Teslą podjechać na stację benzynową i stanąć pod dystrybutorem o_O
Musicie sobie wyobrazić spojrzenia ludzi :ROFLMAO:... aż mi było głupio... a tylko potrzebowałem trochę benzyny do baniaczka do zagęszczarki. Miałem zrobic fotę, ale się powstrzymałem :p
 

nabrU

Pionier e-mobilności
No w sumie kanisterek do bagażnika schowałem. Hmmm :unsure:, może mnie ktoś fotę zrobił i będę w 'Daily Mail' albo jakimś memie o_O A było syna wysłać dieslowską Kia...
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Trochę pojeździłem w kończącym się tygodniu więc trochę ciekawych fotek z trasy i rezultatów z navi Tesli:

Pierwszy Fisker Ocean widziany na żywo:
1710002040548.jpeg


Pierwszy BYD Seal widziany na żywo:
1710002079703.jpeg


Czołgi Challenger (niestety w wersji nie-EV ;)), ale zawsze ciekawostka:
1710002132134.jpeg


Plus trochę ciekawych prędkości ładowania i SOC z jakimi mi przyszło dojeżdżać do SuC (świadomie):

1710002295167.jpeg


1710002308597.jpeg


1710002321183.jpeg


1710002403539.jpeg
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Niby powinienem się cieszyć z nowych (niby niższych cen) u mnie, ale mam wrażenie że wyjdzie mi drożej. W ostatnim miesiącu 92,5% energii zużyłem w taniej taryfie (ładowanie 2 EV, magazyn energii, HA+Predbat) więc obniżka ceny w szczycie mnie tak nie rajcuje jak martwi podwyżka abonamentu (standing charge). To w sumie niewiele ponad 4 funty miesięcznie, ale zawsze podwyżka...

1710506524730.png
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Od chyba Holiday Update (albo jakiegoś update'u map na przełomie roku) mamy w Teslach w UK bardzo denerwująca rzecz. A mianowicie jadąc autostradą nawigacja anonsuje kiedy zjeżdżać z autostrady (co jest normalne), ale również mówi kiedy z niej nie zjeżdżać (typu 'na zjeździe / węźle XX kontynuuj prosto'). I to już nieco wkurza bo przerywa muzykę co kilka - kilkanaście mil o_O miejmy nadzieję, że to wkrótce poprawią...
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Od chyba Holiday Update (albo jakiegoś update'u map na przełomie roku) mamy w Teslach w UK bardzo denerwująca rzecz. A mianowicie jadąc autostradą nawigacja anonsuje kiedy zjeżdżać z autostrady (co jest normalne), ale również mówi kiedy z niej nie zjeżdżać (typu 'na zjeździe / węźle XX kontynuuj prosto'). I to już nieco wkurza bo przerywa muzykę co kilka - kilkanaście mil o_O miejmy nadzieję, że to wkrótce poprawią...
Gadanie nawigacji wylaczylem drugiego dnia posiadania tesli :)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Gadanie nawigacji wylaczylem drugiego dnia posiadania tesli :)

Pewnie, że to jest jakieś wyjście. Tylko mnie parę razy i z gadająca navi "udało się" przegapić zjazd :ROFLMAO:
 

ypl

Pionier e-mobilności
Pewnie, że to jest jakieś wyjście. Tylko mnie parę razy i z gadająca navi "udało się" przegapić zjazd :ROFLMAO:
Ja też bez gadania navi jeżdżę, w ciągu ostatnich 5 lat ze 2 może 3 razy przejechałem zjazd, idzie przeżyć 😅
 
Top