Pulled the trigger ;)

nabrU

Pionier e-mobilności
Raport półroczny dla wersji LR RWD :)

Przejechałem w tym czasie nie za dużo bo 6641 mil (10 688km). Apka Tesli twierdzi, że zużyłem na to 1931 kWh (za 110 funtów*). Dałoby to wskazanie zużycia energii na poziomie 18,06 kWh/100km

1708302311387.png


* koszt nie uwzględnia, że cześć energii do ładowania pochodzi z FV, ale jak sądzę udział FV jest pewnie ok 10%, więc można przyjąć, że z 'pińcet' wydałem na 'paliwo'. Mam też od początku bezpłatne Superchargery Tesli (z referrali), ale one stanowią tylko 13% wszystkich ładowań.

Sama Tesla na ekranie z kolei podaje statystyki od momentu włączenia biegu do momentu zaparkowania, czyli de facto energię zużytą w trakcie samej jazdy:

1708302323700.png


I tu wynik to 244 Wh/milę czyli po Waszemu jakieś 15,16 kWh/100km.

Czyżby ok. 300kWh poszło na grzanie/chłodzenie zdalne, strażnika, OTA i zabawę samochodem na postoju? Byłbym jeszcze w stanie wszystko zweryfikować danymi z EVSE, tyle że przy 2 EV nie jestem w stanie z jej statystyk odróżnić, które z nas ładowało samochód.

Parę dodatkowych danych z TeslaFi (uwaga: integracja zrobiona 11 dni po kupnie więc nie ma danych z tych początkowych dni):

1708302360893.png


1708302334679.png


1708302342681.png


Realny zasięg samochodu w moich warunkach to ok. 550km (WLTP to 620km). TeslaFi podaje również utratę pojemności mojej baterii przez pół roku na ok. 0,8% tyle, że to wskaźnik szacowany na podstawie utraty maksymalnego zasięgu, a nie jakichś danych z baterii. W moim przypadku kupując w lecie (sierpień) i szacując w zimie (luty) spadek średniego zasięgu będzie oczywisty. Zobaczymy co TeslaFi powie po roku.

1708302370259.png


W tym czasie jeden 'problem pierwszego świata' czyli okresowe braki neta w samochodzie (tzw. Premium Connectivity) w styczniu spowodowane jakimiś problemami Tesli z ich operatorem w UK. No i jak to w Tesli, automatyczne wycieraczki żyją własnym życiem. To tyle...
 
Last edited:

eimi

Posiadacz elektryka
Czyżby ok. 300kWh poszło na grzanie/chłodzenie zdalne, strażnika, OTA i zabawę samochodem na postoju? Byłbym jeszcze w stanie wszystko zweryfikować danymi z EVSE, tyle że przy 2 EV nie jestem w stanie z jej statystyk odróżnić, które z nas ładowało samochód.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Taki wynik dzisiaj na SuC v3 osiągnąłem przy SOC 10% (y) (max jaki do tej pory udało się osiągnąć). Na chwilę co prawda, ale przy 10 samochodach na 12 stanowisk to bardzo dobry wynik. Aż z ciekawości podszedłem do 'power cabinet' (który to właściwie jest superchargerem) i pstryknąłem fotkę tabliczki:

1709234867388.jpeg


1709234888249.jpeg
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Taki wynik dzisiaj na SuC v3 osiągnąłem przy SOC 10% (y) (max jaki do tej pory udało się osiągnąć). Na chwilę co prawda, ale przy 10 samochodach na 12 stanowisk to bardzo dobry wynik. Aż z ciekawości podszedłem do 'power cabinet' (który to właściwie jest superchargerem) i pstryknąłem fotkę tabliczki:

View attachment 16379

View attachment 16380
Gratulacje u mnie max co się udało to w tym roku w Warszawie 222 kW
 

cooler

Pionier e-mobilności
Nie u siebie (bo RWD), ale w zastępczym TMY Perf. 11 m-cy temu miałem na kilkanaście sekund 256kW (SuC v3 Lućmierz, sam na wszystkie v3 co tam są).
Wszystkie akumulatory Panasonica tak jadą, u mnie 256kW przez parę minut to standard latem. Z tego co widzę to LG już nie są tak wydajne. A Performance chyba cały czas były sprzedawane z baterią Panasonica.
 

tokwi

Posiadacz elektryka
U nas rejestracje nie są metalowe tylko z takiego akrylu (zapomniałem nazwy) więc są giętkie i lekkie.
Ja swoje przykleiłem na 5 pasków taśmy dwustronnej 3M VHB 5952. Taśma ta ma grubość 1,1mm
Od pierwszego dnia użytkowania Tesli najbardziej mi nie pasowały -nie wycieraczki - nie progi, czy inne dolegliwości, ale właśnie ta odstająca tabliczka.
Egzemplarz trafił się fajny i po przerejestrowaniu zostanie na dłużej:)
Dzięki @nabrU za rady mam prawie tak jak Ty.

Tylko u nas tablice ALU.
Tzn. Trzeba mocno dopasować do tego beczkowato wklęsłego profilu z prozdu. Z tyłu jest prościutko.
 

Attachments

  • IMG_1241.jpeg
    IMG_1241.jpeg
    162,9 KB · Liczba wyświetleń: 61
  • IMG_1240.jpeg
    IMG_1240.jpeg
    188,9 KB · Liczba wyświetleń: 58
Top