Pulled the trigger ;)

danielm

Pionier e-mobilności

Attachments

  • 20230826_171820 (1).jpg
    20230826_171820 (1).jpg
    3,9 MB · Liczba wyświetleń: 48

zibizz1

Pionier e-mobilności
Ja nie mam tej opcji. Jedynie z regeneracją mi nie odpowiada to przejście gdy wyłączamy autopilota/tempomat. Tesla płynnie zwiększa wtedy rekuperację a czasem chciałbym żeby natychmiast włączyła się maksymalna moc
 

danielm

Pionier e-mobilności
Ja nie mam tej opcji. Jedynie z regeneracją mi nie odpowiada to przejście gdy wyłączamy autopilota/tempomat. Tesla płynnie zwiększa wtedy rekuperację a czasem chciałbym żeby natychmiast włączyła się maksymalna moc
rekuperacja zależy od prędkości, od temperatury baterii i od tego jak bardzo odpuścisz pedał przyspieszenia, do tego jak coś jest przed tobą to siła rekuperacji też jest uwzględniana. kilka miesięcy temu media śmieciowe pisały o wielkim wycofaniu setek tysięcy tesli z rynku chińskiego. rzeczywistość okazała się ciut inna, nie wycofały tylko wypuszczono aktualizacje softu i ta aktualizacja właśnie przywróciła tę opcję ograniczenia rekuperacji. poleciałem do auta sprawdzić i ta opcja u mnie cały czas była. ciekawe że Wy jej nie macie
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A no nie mamy...

A propos jeszcze kosztów.
Zdałem sobie właśnie sprawę, że 56 funtów, które pokazuje apka Tesli nie uwzględnia faktu, że te 7kW z mojego EVSE nie pochodzi zawsze z sieci, ale czasami trochę dokłada się PV. Więc tak naprawdę realny koszt jest jeszcze mniejszy (y)
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Ciekawe, nie zwróciłem uwagi, że nie ma podnóżka obok pedału przyspieszenia, ale faktycznie mógłby się przydać przy Autopilocie.
 

Pleśniak

Posiadacz elektryka
A w jakimkolwiek aucie jest podnóżek przy pedale przyspieszenia? Bo chyba jeszcze nie widziałem.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Ja nie mam tej opcji. Jedynie z regeneracją mi nie odpowiada to przejście gdy wyłączamy autopilota/tempomat. Tesla płynnie zwiększa wtedy rekuperację a czasem chciałbym żeby natychmiast włączyła się maksymalna moc
rekuperacja zależy od prędkości, od temperatury baterii i od tego jak bardzo odpuścisz pedał przyspieszenia, do tego jak coś jest przed tobą to siła rekuperacji też jest uwzględniana. kilka miesięcy temu media śmieciowe pisały o wielkim wycofaniu setek tysięcy tesli z rynku chińskiego. rzeczywistość okazała się ciut inna, nie wycofały tylko wypuszczono aktualizacje softu i ta aktualizacja właśnie przywróciła tę opcję ograniczenia rekuperacji. poleciałem do auta sprawdzić i ta opcja u mnie cały czas była. ciekawe że Wy jej nie macie
 

KrzysztofFly

Moderator
To chyba tak nie działa... :D
Nie wiem, nie jeżdżę "anglikami", jednak jeśli @nabrU pisze, że mu brakuje, to pewnie mu brakuje, bo w jakimś aucie miał. Mi na przykład nie brakuje rozmów z Claudią Schiffer, może dlatego, że nigdy z nią nie rozmawiałem ;).
 
Top