Pulled the trigger ;)

Michal

Moderator
540 GBP za rok? Full AC? Wow. To jest jakieś 2800 zł, super oferta, chyba trudna do osiągnięcia u nas.
Za osobę, a nie auto.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Za osobę, a nie auto.

De facto za dwie osoby tj. mnie i moją żonę i auto. Jeśli już mamy być dokładni.
Ja słuczka z TM3 ;) w grudniu 2022 (wcześniej wiele lat bezszkodowej), żona stłuczka swoim samochodem w listopadzie 2021 więc niekoniecznie jesteśmy bezszkodowi.

Ubezpieczenia samochodowe w UK to bardzo indywidualna sprawa bo jest cholernie dużo czynników branych pod uwagę. I Tesla jest jednym z najdroższych samochodów do ubezpieczenia (niestety). Mieliśmy też ostatnio spore podwyżki ubezpieczeń samochodowych więc ta cena to dla mnie rewela bo niektorzy właściciele Tesli płacą tutaj ok. 1000+ funtów.

 

nabrU

Pionier e-mobilności

nabrU

Pionier e-mobilności
Jutro odbiór i taka miła niespodzianka (y)

Screenshot_2023-08-17-18-17-29-25_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6.jpg
 

ypl

Pionier e-mobilności
Ło matko, @nabrU teselę zakupił, to kto teraz będzie czalendżował teslowiczów na forum :ROFLMAO:
A tak poważnie to gratki, dobry wybór, też się mocno powstrzymuję żeby teraz TM3 Performance Highland dla siebie nie zamówić na jesieni :LOL:
Boję się, że jak będę miał jakąś sesję któregoś wieczoru z dobrym single malt to też będzie trigger pulled 😁
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Ja tego TMX mentalnie przymierzam. @Bronek mnie mocno zaintrygował swoim podejściem, a tez w sumie nie mam realnej potrzeby takiego auta, poza samym „maniem”. 🫣
No tyle, że wolałby go z Berlina niż z Kalifornii. 😉👍
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Mało kto potrzebuje Xsa. Nie o to chodzi. Wielu rzeczy nie potrzebujemy i nie tylko rzeczy. Nawet związków, ludzi itp.
Jest podobnie z wyborami pomiędzy : 3 lub Y
oraz ; S lub X
Po zasmakowaniu przyśpieszeń : Trójka LR z boostem , Y tylko Performens
S Plaid, bo to sedan i musi czymś zaskakiwać a nie jest raczej limuzyną !?
Za to X może być w wersji LR, bo to odjechane auto przez te skrzydła i to wystarczy, plus co jest zajebiste - automatyka drzwi. Szczególnie zamykanie hamulcem. (to uzależnia jak E-pedal)
Sce tego nie dali co jest obciachowo, trochę usprawiedliwione dla S Plaid, bo może chodzi o redukcję wagi?
To moje reminiscencje pozakupowe.




PS. Ska Plaid musi walczyć z innymi i czasem przegrywa.
X Plaid jako SUV ma łatwiej, bo jego krowiastość tłumaczy, że gorzej hamuje i czasem przegra z jakąś 911 lub innym autem za dwie banki po tuningu. Ceny wysokie ale przy tych "zabawowych" parametrach nie ma ch we wsi aby często spotkać konkurenta pod Lidlem czy przedszkolem
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Mam Ci ją 😁...
Niestety w PL upały, a u nas zwyczajna brytyjska pogoda (czytaj lało jak z cebra), więc nie miałem szansy się za bardzo rozwinąć ze sprawdzaniem 'czeklisty'. Koła są, drzwi się otwierają, akcesoria (z jakimiś chlapaczami) są, więc phone key ustawiony i w drogę do domu, bo ID.3 czeka na przyjazd gościa co go odbierze.
Mimo wcześniejszego info, że SOC będzie poniżej 50%, auto było naładowane do 90%. Miło, ale do domu miałem z 10 mil więc to nie gejmczeńdżer.

IMG_20230818_090810.jpg


Ło matko, @nabrU teselę zakupił, to kto teraz będzie czalendżował teslowiczów na forum :ROFLMAO:

Jak Pan myślisz, że teraz będę wychwalał Teslę i napieprzał na VW to się mylisz ;). I jedni i drudzy mają 'za uszami' i jeden i drugi EV mają dobre i złe strony.

P.S. Jak tylko dodałem domowe WiFi, załadował mi się soft 2023.26.8
 

cooler

Pionier e-mobilności
Mam Ci ją 😁...
Niestety w PL upały, a u nas zwyczajna brytyjska pogoda (czytaj lało jak z cebra), więc nie miałem szansy się za bardzo rozwinąć ze sprawdzaniem 'czeklisty'. Koła są, drzwi się otwierają, akcesoria (z jakimiś chlapaczami) są, więc phone key ustawiony i w drogę do domu, bo ID.3 czeka na przyjazd gościa co go odbierze.
Mimo wcześniejszego info, że SOC będzie poniżej 50%, auto było naładowane do 90%. Miło, ale do domu miałem z 10 mil więc to nie gejmczeńdżer.

View attachment 12670



Jak Pan myślisz, że teraz będę wychwalał Teslę i napieprzał na VW to się mylisz ;). I jedni i drudzy mają 'za uszami' i jeden i drugi EV mają dobre i złe strony.

P.S. Jak tylko dodałem domowe WiFi, załadował mi się soft 2023.26.8
Świetny wybór, dobrze że załapałeś się jeszcze na biały kolor, tak jak chciałem ją po zakupie okleić na niebiesko to jak pojeździłem to mi się biały jednak spodobał, kozacko wygląda w wersji BW :)
Życzę braku przebojów które ja miałem.
 
Top