shell recharge - nowe możliwości

Ev3

Pionier e-mobilności
Polecenie zapłaty możesz anulować nawet gdy jest już opłacone.
Cytuję informację z banku:

"zdalnie nie usunie Pan Polecenia Zapłaty. Jeżeli do usługodawcy przelano zbyt dużo pieniędzy, możemy wystąpić z wnioskiem o zwrot przelewu.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O ZWROT
Jeśli chce Pan żebyśmy wystąpili o zwrot, proszę przesłać wiadomość zwrotną z Pana decyzją i szczegółami przelewu.
Zasady zwrotu
  1. Pobierzemy opłatę 30 zł (za wystąpienie z wnioskiem o zwrot jednego przelewu).
  2. Zwrot może potrwać do 60 dni.
  3. Zgodę na zwrot musi wyrazić odbiorca przelewu."
Także ten...
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Cytuję informację z banku:

"zdalnie nie usunie Pan Polecenia Zapłaty. Jeżeli do usługodawcy przelano zbyt dużo pieniędzy, możemy wystąpić z wnioskiem o zwrot przelewu.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O ZWROT
Jeśli chce Pan żebyśmy wystąpili o zwrot, proszę przesłać wiadomość zwrotną z Pana decyzją i szczegółami przelewu.
Zasady zwrotu
  1. Pobierzemy opłatę 30 zł (za wystąpienie z wnioskiem o zwrot jednego przelewu).
  2. Zwrot może potrwać do 60 dni.
  3. Zgodę na zwrot musi wyrazić odbiorca przelewu."
Także ten...
Zmień doradcę i/lub bank.
W Polsce polecenie zapłaty (mam na myśli pojedynczą płatność w ramach zleconej zgody PZ), osoba fizyczna może odwołać bodajże do 60 dni bezwarunkowo i wykonują to banki bez pytania nawet beneficjenta o to I Twój rachunek powinien być uznany natychmiast. Zwykle firma chcąca przyjmować PZ musi spełnić dodatkowe warunki np. na wypadek braku środków, gdy przyjdzie takie odwołanie.

To jest uregulowane prawnie, poza regulaminem banku, a realizowane przez KIR - pogooglaj, np. https://www.infor.pl/prawo/prawa-ko...4617,Czy-mozna-odwolac-polecenie-zaplaty.html lub http://www.poleceniezaplaty.org.pl/bezpieczenstwo

Jeśli Twój bank łupie Cię 30 pln za odwołanie PZ to:
- albo ktoś, kto Ci tak napisał nie wie co to PZ i lepiej z nim nie rozmawiać
- masz ekstremalnie niekorzystne warunki prowadzenia konta - wiekszosc banków robi to za zero, choć odwolanie PZ zdarza się tak rzadko, ze może nie wszyscy implementują to w bankowości elektroniczej czy mobilnej.

Stąd na początku napisałem: „Zmień doradcę i/lub bank.”
 

vwir

Pionier e-mobilności
W Polsce polecenie zapłaty (mam na myśli pojedynczą płatność w ramach zleconej zgody PZ), osoba fizyczna może odwołać bodajże do 60 dni bezwarunkowo i wykonują to banki bez pytania nawet beneficjenta o to I Twój rachunek powinien być uznany natychmiast.

Dodam tylko, że gdy nie jest to osoba fizyczna ale na przykład konto firmowe to nadal można odwołać taką płatność, ale masz na to 5 dni.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Jeśli Twój bank łupie Cię 30 pln za odwołanie PZ to:
- albo ktoś, kto Ci tak napisał nie wie co to PZ i lepiej z nim nie rozmawiać
Tak, to chyba był ten problem - w Millenium jest sporo niedouczonych pracowników.
Kolejny konsultant już odpisał poprawnie, tzn. że nie ma tej opłaty za odwołanie PZ i że można odwołać pojedyncze PZ bezwarunkowo.

Dzięki za naprostowanie.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Udało mi się dodać kartę kredytową, aczkolwiek jestem dalej Niemcem wg. aplikacji i na ich stronie.
Karta Paribass kredytowa. Z kont nie ściągają sami, trzeba przelewać. Teraz powinni ściągać z karty.
Polska jako kraj do rejestracji, dalej jest widoczna z dopiskiem "wkrótce" (co oznacza stulecie)
Podałem z adresem rozliczeniowym polskim ale Kraj DE. Weryfikacja w banku poszła. Zobaczymy. Testowo spróbuję odpalić na Grenway, Shellem
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Udało mi się dodać kartę kredytową, aczkolwiek jestem dalej Niemcem wg. aplikacji i na ich stronie.
Karta Paribass kredytowa. Z kont nie ściągają sami, trzeba przelewać. Teraz powinni ściągać z karty.
Polska jako kraj do rejestracji, dalej jest widoczna z dopiskiem "wkrótce" (co oznacza stulecie)
Podałem z adresem rozliczeniowym polskim ale Kraj DE. Weryfikacja w banku poszła. Zobaczymy. Testowo spróbuję odpalić na Grenway, Shellem
Ooo tez mi sie udalo :)
 

Belkot

Posiadacz elektryka
Udało mi się dodać kartę kredytową, aczkolwiek jestem dalej Niemcem wg. aplikacji i na ich stronie.
Karta Paribass kredytowa. Z kont nie ściągają sami, trzeba przelewać. Teraz powinni ściągać z karty.
Polska jako kraj do rejestracji, dalej jest widoczna z dopiskiem "wkrótce" (co oznacza stulecie)
Podałem z adresem rozliczeniowym polskim ale Kraj DE. Weryfikacja w banku poszła. Zobaczymy. Testowo spróbuję odpalić na Grenway, Shellem
Skoro Polska bedzie wkrótce dlaczego na polskiej stronie reklamują tą kartę? Nie rozumiem tego

 
Top