Spółdzielnia PAX - zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych

kuler

Nowy na Forum
Na razie nieoficjalnie (telefonicznie), dowiedziałem się że spółdzielnia PAX w Warszawie uchwaliła zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych we wszystkich budynkach spółdzielni. Uchwała została podjęta po uzyskaniu ekspertyzy rzeczoznawcy ds pożarnictwa. Spółdzielnia zamówiła ją po sygnałach ze strony mieszkańców że chcieliby wyposażyć swoje miejsca parkingowe w ładowarki.

Do spółdzielni należy kilkadziesiąt budynków mieszkalnych na terenie Warszawy i Pruszkowa.
Jeśli ktoś ma mieszkanie w tej spółdzielni i jest zainteresowany własnym punktem ładowania - proszę o kontakt tutaj lub w wiadomości prywatnej.
 

jgal

Fachowiec
Ubezpieczyciel nie powinien mieć problemu, bo w nie ma za bardzo przepisów na które mógłby się powołać aby "dyskryminować" garaże gdzie parkują elektryki. Moja wspólnota po zadaniu takiego pytania ubezpieczalni otrzymała odpowiedź, że jeżeli auto jest używane zgodnie z zaleceniami producenta, to nie ma problemu.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
A nie mozna ich wziac pod wlos ?
Czyli zglosic ze hybrydy tez koniecznie musza byc objete tym przepisem, i auta na gaz rowniez.
Przejsc sie po garazu i zglosic ile to aut jest i jakie to niebezpieczne. Znalezc jakies zdjecia jak plonie hybrydowa toyota i wszystko zaniesc do sekretariatu.
Jak sie okaze ze 50osob nagle nie moze parkowac aut to sie zrobi raban i szybko zmienia te ustalenia.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Oto i treść uchwały, zarząd postarał się aby natychmiast została zawieszona na drzwiach garażowych.

Rozważam wejście na drogę prawną. Zdecydowanie ułatwiłoby mi decyzję znalezienie innych mieszkańców tej spółdzielni.


View attachment 11742
Czy ten rzeczoznawca to ta osoba?


Masz może skan tego załącznika nr 2?

Może warto wyjaśnić z nim sprawę bezpośrednio?
Andrzej Magdziarz - telefon do niego: 501158054, e-mail: [email protected]
 
Last edited:

luki

Posiadacz elektryka
Jeszcze dochodzi temat przechowywania w piwnicach (czy tam innych boxach lokatorskich) substancji uznanych za niebezpieczne (pozostałości po lakierach, klejach, farbach, opony, itd). Trzeba faktycznie spróbować ich wziąć pod włos. Być może wystarczy jakieś dobre pismo od prawnika, czasem odpowiednia pieczątka i czerwony kolor robi robotę
 

kuler

Nowy na Forum
Czekam na informacje od bezszelestni - zacząłem już z nimi rozmowy o całej procedurze, tak aby reprezentowali mnie przed spółdzielnią. W tej chwili proponują wsparcie prawnika, ale zanim się na to zdecyduję chcę poznać chociaż z grubsza koszty. Szacuję, że elektryfikacja miejsca pochłonie podobną ilość czasu i pieniędzy co zamówienie małego samochodu. Nadal rozważam wejście na ścieżkę prawną, bo wkurza mnie zacofanie prezesa spółdzielni, ale też średnio mam ochotę na własny koszt torować drogę wszystkim którzy się obudzą za 2-3 lata.

@jgal - dziękuję za słowa wsparcia, wątpię aby obce osoby chciały się zrzucać na prawnika do walki ze spółdzielnią, ale mogę się mylić. Jeśli pojawi się więcej osób które chcą pomóc w ten czy inny sposób, można spróbować.

@krzyss - zrobiłem to, niestety nie ma hybryd, dominują samochody starsze lub nowe firmówki w leasingach.

@elektryk - kontakt z rzeczoznawcą na tym etapie jest bezcelowy, mógłby nawet zaszkodzić z punktu widzenia prawnego.
o skan załączników poproszę, chcę wiedzieć ile budynków jest objętych i co dokładnie jest w ekpertyzie.

@luki - na ten moment ta opcja jest na stole
 

daniel

Señor Meme Officer
A BMW? Nie wiadomo które jeszcze mają wadę fabryczną. Na wszelki wypadek lepiej unikać wszystkich z EGR.

 

Bronek

Pionier e-mobilności
Z prawnikiem można zrobić konsultacje to tylko porada czasem stówka czasem trzy
Bezszelestnie robili wszystko w Gdańsku u syna, tam nie było problemu. Ale ich spytaj o prawnika, bo to temat nowy i dobrze aby gadać z kimś kto jest kumaty. Prawnicy to też ludzie i bywają zabobonni.
Nie musi to być prawnik z kontaktem fizycznym, można elektronicznie lub telefonicznie
 

kuler

Nowy na Forum
Akurat wróciłem z urlopu, za chwilę drugi a tu taka ozdoba wjazdu do garażu.

W zasadzie to chętnie nawiąże kontakt z mieszkańcami innych wspólnot czy spółdzielni które wpadły na taki pomysł.

20230725_094335.jpg
 
Top