Spółdzielnia PAX - zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych

kuler

Nowy na Forum
Na razie nieoficjalnie (telefonicznie), dowiedziałem się że spółdzielnia PAX w Warszawie uchwaliła zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych we wszystkich budynkach spółdzielni. Uchwała została podjęta po uzyskaniu ekspertyzy rzeczoznawcy ds pożarnictwa. Spółdzielnia zamówiła ją po sygnałach ze strony mieszkańców że chcieliby wyposażyć swoje miejsca parkingowe w ładowarki.

Do spółdzielni należy kilkadziesiąt budynków mieszkalnych na terenie Warszawy i Pruszkowa.
Jeśli ktoś ma mieszkanie w tej spółdzielni i jest zainteresowany własnym punktem ładowania - proszę o kontakt tutaj lub w wiadomości prywatnej.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Ja już kiedyś coś wysłałem do PSPA, ale kompletnie to olali. Mam wrażenie że to jest jakieś kółko wzajemnej adoracji, które kompletnie nic nie robi, poza okazjonalnym wypuszczeniem jakichś broszurek. Powinni zajmować się lobbingiem czy czymś, jakieś konkretne działania...
Ja widziałem trochę ich materiałów chwalących wodór...
 

PrL

Zadomawiam się
Mój nowy zarządca wspólnoty, również chciał się dowiedzieć czy można zakazać parkowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym.
Wspólnota wystąpiła z pismem do komendy miejskiej PSP.
Co do ładowania to oczywiście można zakazać jeśli poparte jest ekspertyzą, ale
jeśli chodzi o wjazd to wygląda to tak:
 

Attachments

  • IMG_1480.jpeg
    IMG_1480.jpeg
    386,2 KB · Liczba wyświetleń: 144

PrL

Zadomawiam się
Nie daje mi spokoju zapis 3 pkt. O zakazanie ładowania wszystkiego co ma baterie na częściach wspólnych budynku.
Ja bym się zwrócił do współdzieleni o zdemontowanie instalacji oświetlenia ewakuacyjnego, awaryjnego. Każda oprawa awaryjna ma wbudowaną baterię, która też jest doładowywana. Bateria zapewnia oświetlenie 1h przy zaniku napięcia w sieci zgodnie z Warunkami Technicznymi dla budynków.
 

Ratt

Posiadacz elektryka
Nie daje mi spokoju zapis 3 pkt. O zakazanie ładowania wszystkiego co ma baterie na częściach wspólnych budynku.
Ja myślę że chodzi o wykorzystanie "wspólnego prądu" do ładowania prywatnych urządzeń bez indywidualnego rozliczenia tj. że płaci za to cała wspólnota.
 
Top