Spółdzielnia PAX - zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych

kuler

Nowy na Forum
Na razie nieoficjalnie (telefonicznie), dowiedziałem się że spółdzielnia PAX w Warszawie uchwaliła zakaz parkowania i ładowania samochodów elektrycznych we wszystkich budynkach spółdzielni. Uchwała została podjęta po uzyskaniu ekspertyzy rzeczoznawcy ds pożarnictwa. Spółdzielnia zamówiła ją po sygnałach ze strony mieszkańców że chcieliby wyposażyć swoje miejsca parkingowe w ładowarki.

Do spółdzielni należy kilkadziesiąt budynków mieszkalnych na terenie Warszawy i Pruszkowa.
Jeśli ktoś ma mieszkanie w tej spółdzielni i jest zainteresowany własnym punktem ładowania - proszę o kontakt tutaj lub w wiadomości prywatnej.
 

luki

Posiadacz elektryka
A czy można w wydziale komunikacji dostać zwykłe tablice (białe) na BEV? Myślę, że większość tych dziadów (sorry, ale inaczej ich nazwać nie można) nawet by nie zauważyła
 

elektryk

Pionier e-mobilności
A czy można w wydziale komunikacji dostać zwykłe tablice (białe) na BEV? Myślę, że większość tych dziadów (sorry, ale inaczej ich nazwać nie można) nawet by nie zauważyła
Trzeba rozwiązać przyczynę problemu, a nie skutki.

Przyczyną wg mnie głównie są media, które nakręcają nagonkę. Pytanie jak można z mediami wygrać skoro są nietykalni?
 

KrzysztofFly

Moderator
Trzeba rozwiązać przyczynę problemu, a nie skutki.

Przyczyną wg mnie głównie są media, które nakręcają nagonkę. Pytanie jak można z mediami wygrać skoro są nietykalni?
Media=Orlen (przynajmniej w znacznej większości)
 

kuler

Nowy na Forum
Czy ktoś ma pomysł jak wiele jest spółdzielni, wspólnot ktore wdrożyły taki zakaz? Znacie inne przypadki? Znacznie łatwiej będzie wspólnie podejść do zagadnienia niż osobno.
 

jgal

Fachowiec
Ja bym też proponował pisać mejle i petycje do PSPA. Swego czasu sami stworzyli broszurę informacyjną dla wspólnot mieszkaniowych jak przeprowadzać inwestycje z ładowarkami. To jest organizacja, której rolą jest promowanie elektromobilności, niech się zainteresują tematem i polobbują gdzie trzeba...
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Wydaje mi się że jest to ograniczenie praw lokatorskich na podstawie błędnej interpretacji lub oceny psudo specjalisty.
Homologacjia i dopuszczenie do ruchu nie daje prawa do takich przepisów dotyczących parkowania w miejscach publicznych itp . A jeśli wspólnota postanowiła inaczej to żądał bym rekompensaty np zwrotu kosztów za parking płatny. Można sobie pieniaczyć w, obie strony. Podał bym ich do Sądu, wezwał media lokalne niech mają materiał (jest pewne ryzyko upowszechenienia tej bzdury ale to może zadziałać korzystnie). Trafi na wkur wio ne go lokalnego.. Prezesa czy Dyrektora, Posła itp to jak znam życie sprawa się skończy pozytywnie, jak u mnie z kanalizacją w 1997r czy rejestracją Tesli w 2019r.
To działa najlepiej i nic się nie zmienia od zarania dziejów. Znajomi królika to podstawa..
 
Top