daniel

Señor Meme Officer
Na działce jeżeli mamy dwa budynki - jeden mieszkalny a drugi jako magazyn/garaż to również mogą być dwa liczniki i dwie faktury.
I oba mają taryfę G? Rozumiem też, że za oba musisz płacić opłaty stałe. Nie mogą być elektrycznie połączone ze sobą? Tzn gniazdko poprowadzone z domu do garażu w razie jakby panele z dachu coś wyprodukowały?:LOL:
 

kARPIU

Fachowiec
Wyczulem ze kilka tyg temu, w sytuacji gdy dostaje ostrzezenie o przeszkodzie, w skrajnych przypadkach zaczyna wibrowac kierownica. Ktos to zaibserwowal? Dodatkowe wstrząsy na przebudzenie kierowcy spiocha?
 

kaziwich

Posiadacz elektryka
Podasz liczby? Wydaje mi się, że 20kWh to może być niedoszacowane.
Na długich trasach takie spalanie jest zazwyczaj. Na krótkich często, np dziecko mi zasypia w drodze na zakupy. Zostaję w aucie z małą, a żona do sklepu. Ogrzewanie ciągnie swoje. Chociaż wyjazd krótki to "spalanie" na 100 km wysokie.
Ogrzewanie postojowe w dieslu za darmo oczywiście nie jest i pewnie by mi zjadło pół litra na godzinę. Przy porodzie drugiej córki stałem tak chyba z dwie albo trzy godziny pod szpitalem z włączonym ogrzewaniem.
Ciekaw jestem jak wyliczyłeś, że wychodzi to 6*7,5/2,5 czyli 18 zł. 90 groszy/kWh? Zgadza się? Myślałem, że po przekroczeniu limitu jest drożej.
Sluszna uwaga (kalkulacja). Spojrzalem jeszcze raz i jest tak:
Energa g12r poza szczytem cena wlacznie z dystrybucja wychodzi 1,17zl w moim przypadku (u innych koszty dystrybucji moga sie lekko roznic z uwagi na ilosc zuzycia i skladniki stale jak abonament itd.)
Rope zalozylem 7.6zl
Czy 20kwh jest niedoszacowane? Nie mozesz zakladac, ze uzytkuje auto w ten sam sposob co Ty :) Nie uzywam ogrzewania postojowego prawie w ogole i auto praktycznie zawsze jest parkowane w hali garazowej (zima temp baterii nigdy nie schodzi ponizej 10st.C).
7.6x6=45.6 vs. 20x1.17=23.4
Czyli roznica niespelna x2 w moich warunkach.
To jest tylko teoretyczna kalkulacja, bo w praktyce w 2023 mam jeszcze 2000kwh po starej stawce.
 
Last edited:

kaziwich

Posiadacz elektryka
co to znaczy osobny licznik w garażu? czyli ogrzewania domu/prąd dla domu to jedna rzecz, a tankowanie samochodu w garażu inna? I ile koszt takiego licznika? bo mam Fazę doprowadzona do garażu, czyli mogę tam zainstalować osobny licznik i to nie będzie liczyć się do 2000kwh limitu?
Mam zrobione osobne przylacze do garazu czyli to jest osobny punk odbioru energii (PPE). Ma nawet nieco inny adres. Limit jest rozliczany per PPE.
W Twoim przypadku, to nie bedzie osobny PPE.
 

aadamuss

Posiadacz elektryka
Czy zauważył ktoś może, że lusterka brudzą się bardziej i szybciej niż w innych autach ? Czy mi się wydaje bo w innych autach mam wyżej lusterka?
 

cooler

Pionier e-mobilności
Mam wrażenie że wręcz odwrotnie, nie pamiętam kiedy ostatnio musiałem czyścić, w innych autach musiałem dość często.
 
Top