danielm

Pionier e-mobilności
Z automatu się grzeje. Jak zostawiam auto pod lidlem czyli 20kw dc to ta pierdoła mimo ze może wziąć te 20kw na luźno to i tak włącza grzanie baterii które bierze sporo :/
tak ale jak wrzucisz bieg to grzeje baterie nadal i to podnosi zużycie energii i widać to we wszystkich miejscach gdzie auto to pokazuje, nawet na wykresach. zdjęcie poniżej, jazda miejska, zgadnij w którym momencie na wykresie wysiadłem z auta i wróciłem do niego po jakimś czasie :)
 

Attachments

  • 20221219_203308 (1).jpg
    20221219_203308 (1).jpg
    341,5 KB · Liczba wyświetleń: 45

Michal

Moderator
odpalasz sobie z apki klimatyzacje i juz grzeje baterie :) nawet bekoniki sie pokazują
No tak ale przecież jak Cie tak kuje w oczy to grzanie to zawsze możesz nie włączać. Ja wyłączam tylko jak wożę dziecko i to tylko dlatego, że ma 9 miesięcy :p
Stuknie 2 lata i koniec tropików ;)
 

kaziwich

Posiadacz elektryka
Robilem sobie kalkulacje z takimi zalozeniami:
- stawka za 1kwh po przekroczeniu limitu 2000kwh
- stawka za dystrybucje po ostatniej podwyzce
- srednie roczne zuzycie 20kwh/100km
Nadal wychodzi mi prawie 2.5x taniej niz Diesel spalajacy srednio 6L ropy.
Jesli uwzglednie 2000kwh po zamrozonej cenie (mam osobny limit na licznik w garazu), to bedzie jeszcze taniej. Nie wspomne juz o innych kosztach eksploatacyjnych spaliniaka.
 

danielm

Pionier e-mobilności
No tak ale przecież jak Cie tak kuje w oczy to grzanie to zawsze możesz nie włączać. Ja wyłączam tylko jak wożę dziecko i to tylko dlatego, że ma 9 miesięcy :p
Stuknie 2 lata i koniec tropików ;)
tylko że ja mówie o dodatkowym grzaniu baterii i elektroniki podczas jazdy. nie mam na to wpływu a 2x w tygodniu robie trasy 15km w jedną stronę. bateria jest grzana tylko po to żeby za chwile stygnąć
 

Michal

Moderator
Jeśli szukasz oszczędności kup corollę z 98 a różnice w cenie na lokatę.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Robilem sobie kalkulacje z takimi zalozeniami:
- stawka za 1kwh po przekroczeniu limitu 2000kwh
- stawka za dystrybucje po ostatniej podwyzce
- srednie roczne zuzycie 20kwh/100km
Nadal wychodzi mi prawie 2.5x taniej niz Diesel spalajacy srednio 6L ropy.
Jesli uwzglednie 2000kwh po zamrozonej cenie (mam osobny limit na licznik w garazu), to bedzie jeszcze taniej. Nie wspomne juz o innych kosztach eksploatacyjnych spaliniaka.
mam excela w którym spisuje wszystkie sesje ładowania jakie wykonałem przez cały okres eksploatacji elektryka, łącznie z fakturami za prąd w garażu w którym oprócz auta chodzi router lte, oświetlenie i brama garażowa choć w porównaniu z autem są to oczywiście śladowe ilości prądu. po 3,5 roku i przejechanych prawie 70tys km mój koszt na 100km to 15,59zł. ta cena zawiera oczywiście wszelkie straty na ładowaniach. do elektryka przesiadłem się z Mazda 6 1,8l benzyny której 55litrowy zbiornik (od rezerwy do rezerwy) wystarczał na 500-550km jazdy miejskiej więc koszty łatwo policzyć
 

Rafalski

Posiadacz elektryka
Chciałbym mieć możliwość wyłączenia tych bekonów :D tesla jest na tyle głupia ze jak się ja podłączy do 20kw dc to grzeje baterie sobie na maxa mimo, ze w ogóle nie potrzebuje i te 20kw na luźno jest w stanie ładować. Przez co dużo prądu idzie na grzanie baterii która tego grzania nie potrzebuje
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Mi przy każdym ładowaniu Tesla grzeje baterie do ~10stopni. Poniżej zera się nie ładuje. W aplikacji Tesli rzeczywiście jest już zużycie na postoju bo pokazuje całą energię wyciągniętą z baterii, ale nadal nie ma strat na ładowaniu i zużycia w trakcie ładowania.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Chciałbym mieć możliwość wyłączenia tych bekonów :D tesla jest na tyle głupia ze jak się ja podłączy do 20kw dc to grzeje baterie sobie na maxa mimo, ze w ogóle nie potrzebuje i te 20kw na luźno jest w stanie ładować. Przez co dużo prądu idzie na grzanie baterii która tego grzania nie potrzebuje
nie głupia tylko właśnie mądra, jak dogrzeje baterie do temperatury pokojowej to przestanie grzać. byle do wiosny. a bekony też bym chciał móc wyłączyć. podpinam się pod supercharger, ide do restauracji zjeść, zanim mi podadzą obiad auto dawno naładowane :) a za bekony oczywiście płacimy
 
Top