zibizz1

Pionier e-mobilności
Głupie porównanie. Jakbym płacił za kWh które pokazuje auto to spoko. Ale ja płacę za te które są na liczniku. Więc jeśli ktoś sobie planuje ile rocznie robi km i ile potrzebuje kWh to się może grubo pomylić biorąc te wartości pokazywane przez samochód. W spaliniaku to za co place na stacji== to co wlatuje do silnika. W elektryku temat zużywania energii na postoju wydaje się pomijany a nie powinien
 

Michal

Moderator
Jeszcze oszukują na prędkościach, przebiegach i spalaniu nawet podczas jazdy...

To nie porównanie, tylko jęki, to ja też sobie chciałem po jęczeć i możesz mi wierzyć, że mnie irytuje to co ja opisałem bardziej niż Ciebie, to co Ty opisałeś.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Spaliniaki tez nie pokazują zużycia na postoju z włączonym silnikiem :D No chyba ze passeratii
Jak to nie? Chwilowego się nie da ale w każdym aucie w średnim zużyciu jest to dodawane
 

danielm

Pionier e-mobilności
SR+ jest super oszczędna. Mnie tylko irytuje że wszyscy podają to co wyświetla samochód a nie to co wskazuje licznik przed ładowarką. Samochód nie pokazuje zużycie na postoju i w trakcie ładowania. Różnica zima przy trzymaniu auta na zewnątrz jest ogromna. Mój Y zjada 20-23 a jak policzę zużycie według licznika na ładowarce to wychodzi 30.
Od razu uprzedzam że tyle zużywam bo tak jeżdżę, da się zejść do 15 po mieście ale co to za jazda, zero frajdy.
auto twierdzi że zjada 20 a tobie wychodzi 30? natychmiast zmień ładowarke. jeśli ma 50% strat to praktycznie za chwile dojdzie do zapłonu
 

Michal

Moderator
Do tego Tobie się tylko wydaje, że nie płacisz za więcej niż widzisz, bo płacisz w ochronie zdrowia, drożejącym dostępnie do wody pitnej, wydatkach na obronność i milionie innych tematów o których nie myślisz.
 

Rafalski

Posiadacz elektryka
A chyba masz racje. Aktualne zużycie pokazuje 0 ale średnie się zwiększa. Niemniej zużyte kWh mamy w aplikacji i one zawierają zużycie razem z ogrzewaniem komputerem etc
 

Michal

Moderator
A tu nie chodzi o to, ze prąd idzie na grzanie baterii?
Wystarczy nie grzać :p
W ICE nie oczekujesz, że będzie cieplutko w środku jak wsiądziesz. Tutaj tak.
 

Michal

Moderator
Jak ładujesz w domu AC bez przygotowania do podróży, to nic nie grzeje.
 
Top