Lupus

Posiadacz elektryka

krzyss

Pionier e-mobilności
Ciekawe czy to samo jest z Iphone 14 plus. Mam TM3LR z Q1 2021 i przymierzam się do Iphone 14 plus… jeśli nie ładuje to zrezygnuję z Tesli … żart:), z zakupu Iphone 14 plus
Raczej dotyczy tylko modeli max, i tylko q4 2020 i q1 2021 w tesli. W modelu 13 max pro tez nie ladowalo. Czasem sie zalaczy. Problem jest w tesli i w zlym umieszczeniu spirali indukcyjnego ladowania. Od modelu q2 2021 to zostalo poprawione
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Te przedziały wyglądają trochę niewiarygodnie.
Dlaczego 0-70 ma być zdrowsze niż 20-80, i to drastycznie (5000 cykli vs 3500)?
Przydałoby się źródło.
Chodzi o właściwości fizyczne anod baterii NMC, w uproszczeniu przy wyższych poziomach naładowania (wyższe napięcie) na anodach zaczynają krystalizować się związki litu które 'zapychają' anodę i powodują permanentną redukcję użytkowej pojemności baterii.
 

Lupus

Posiadacz elektryka
Chodzi o właściwości fizyczne anod baterii NMC, w uproszczeniu przy wyższych poziomach naładowania (wyższe napięcie) na anodach zaczynają krystalizować się związki litu które 'zapychają' anodę i powodują permanentną redukcję użytkowej pojemności baterii.
Dziwi mnie przedstawiana znikoma degradacja przy rozładowywaniu baterii do 0% (lub poniżej 20%).
 
Last edited:

Michal

Moderator
Dziwi mnie przedstawiana znikoma degradacja przy rozładowywaniu baterii do 0% (lub poniżej 20%).
To pewnie zasługa buforów na dole. Poza tym trzeba też zastanowić się jak faktycznie wygląda proces fizyczny - rozładowanie nie powoduje budowania dendrytów, które właśnie odpowiadają za degradację ogniw.
 

Vlad

Nowy na Forum
Czy gdzieś ewentualnie można przeczytać czy mieć elektryka opłacalne? Supercharger na razie 2,56 za 1 kwh? Jak lądujesz w domu(bez FW) to tez nie bardzo, bo mamy ograniczenia - 2000 kwh na rok po jednej cenie, a dalej już ceny dużo większy. Czy może ktoś już robił te kalkulacje ?
 

danielm

Pionier e-mobilności
Czy gdzieś ewentualnie można przeczytać czy mieć elektryka opłacalne? Supercharger na razie 2,56 za 1 kwh? Jak lądujesz w domu(bez FW) to tez nie bardzo, bo mamy ograniczenia - 2000 kwh na rok po jednej cenie, a dalej już ceny dużo większy. Czy może ktoś już robił te kalkulacje ?
kalkulacje sobie zrobisz za rok jak będziesz wiedział jak ten rok wyglądał. dziś dostałem fakture za prąd listopad-grudzień to mogę sobie podsumować 2022 a nie wróżyć z fusów na 2023
 

Rafalski

Posiadacz elektryka
Czy gdzieś ewentualnie można przeczytać czy mieć elektryka opłacalne? Supercharger na razie 2,56 za 1 kwh? Jak lądujesz w domu(bez FW) to tez nie bardzo, bo mamy ograniczenia - 2000 kwh na rok po jednej cenie, a dalej już ceny dużo większy. Czy może ktoś już robił te kalkulacje ?
czemu ładowanie w domu bez paneli nie bardzo? Nawet jak przyjmiemy 1zł za 1kwh to po mieście poruszasz sie za okolo 15zł na 100km. Nie ma spaliniaka, który jeździ taniej po miescie.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
czemu ładowanie w domu bez paneli nie bardzo? Nawet jak przyjmiemy 1zł za 1kwh to po mieście poruszasz sie za okolo 15zł na 100km. Nie ma spaliniaka, który jeździ taniej po miescie.
Raczej 22zl
20kWh na 100km + okolo 10% strat na rozne podgrzewania itp.
 
Top